Inca Collagen

Nejlepší a nejúčinnější kolagen na pleť, vlasy a kůži: proč je důležité kolagen užívat?

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která se řadí mezi základní stavební prvky v našem těle. To znamená, že jej v těle najdeme zcela přirozeně. S přibývajícím věkem se ale z organismu začne ztrácet a je tedy na místě jej začít doplňovat. Konkrétně se tak stane již kolem 25. roku našeho života. Zajímá vás, jaký je nejlepší kolagen na pleť, vlasy a kůži a jak přesně vám může pomoct?

Pravidelné užívání kolagenu má pozitivní vliv na zdraví našich kostí, kloubů i svalů. Kromě toho se ale podílí na vyhlazení prvních vrásek. Ochablé pleti dokáže dodat zářivější vzhled a stejně tak dokáže částečně pomoct v boji proti akné. Kromě toho jeho pravidelné užívání dodává zářivý vzhled našim vlasům, které jsou pevnější a lesklejší. A podílí se i na pevnějších nehtech, které nejsou roztřepené.

Co je to kolagen?

Kolagen je v našem těle základním stavebním prvkem. Jeho úkolem je totiž působit jako pojivo buněk prakticky v celém těle. Svou roli má tedy nejen v pleti, vlasech a kůži, ale i v kloubech, šlachách, kostech nebo třeba cévách.

Správné fungování kolagenu v našem těle je vhodné doplnit dostatečnou dávkou vitamínu C, který podporuje jeho základní vlastnosti.

Porovnání nejlepších kolagenů – TOP 5

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
Oslo Skin Lab
EXTRA TIP

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 790 Kč Zjistit cenu
Inca Collagen
Nuxe Huile Prodigieuse Zázračný olej
TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 1250 Kč Zjistit cenu
Kolagen drink Collavio Exclusive
TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 1100 Kč Zjistit cenu
Beauty collagen Werbea
TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 665 Kč Zjistit cenu
VENIRA PREMIUM kolagenový drink
TOP 4

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
cca 830 Kč Zjistit cenu
KK Kolagen s kyselinou hyaluronovou
TOP 5

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
cca 1600 Kč Zjistit cenu

Test kolagenů

Tyto kolageny jsou osobně vyzkoušela:

TOP 10: nejlepší kolageny na trhu

V současné době si můžete pořídit kolagen v nejrůznějších podobách. Já jsem se v našem žebříčku zaměřila na produkty, které jsou těmi nejlepšími na pleť, vlasy a nehty. Na následujících řádcích vám proto přináším stručné recenze kolagenů.

1. Inca Collagen

Inca Collagen

Velmi známým a zároveň kvalitním kolagenem je takzvaný Inca Collagen. Jedná se přitom o 100% rybí kolagen, který je dostupný v prášku a slouží ke smíchání s vodou nebo jiným nápojem.

Zároveň se jedná o třísložkový kolagen, který tedy obsahuje kolagen I., II a III. typu. V denní dávce se můžete těšit až na 3 000 miligramů kolagenu. Neobsahuje žádné další přísady. Praktické je také balení v jednotlivých sáčcích.

Pozitivně ovlivňuje buněčnou obnovu, regeneraci a výživu pleti, pokožky, nehtů a vlasů.

Kolagen jsem osobně vyzkoušela. Přečtěte si moji recenzi Inca Collagen.

2. Kolagen drink Collavio Exclusive

Collavio Exclusive mango

Pokud vám vadí typická chuť kolagenu, možná vás zaujme přípravek Collavio Exclusive, který se prodává ve formě drinku se svěží mangovou příchutí. Kromě samotného bioaktivního mořského kolagenu obsahuje také kyselinu hyaluronovou a složení důležitých anti-age látek.

Tento kolagen drink byl vyvinut právě pro potřeby stárnoucí pleti a efektivně proto pomáhá v boji s prvními vráskami. První výsledky by přitom měly být viditelné přibližně po 6 až 8 týdnech pravidelného užívání.

3. Beauty collagen Werbea

Werbea Beauty collagen

Další jemně ochucenou variantou kolagenu je Beauty collagen Werbea. Jedná se o hydrolyzovaný rybí kolagen prémivé kvality z Francie, který zaujme svou osvěžující chutí jahody a limetky. Kromě samotného kolagenu tento přípravek obsahuje vitamín C s komplexem vitamínů B a antioxidantů. Mezi další složky poté patří kyselina hyaluronová a koenzym Q10.

Samotný přípravek se skvěle rozpouští ve vodě a velmi dobře se vstřebává. Vzhledem k tomu, že neobsahuje lepek, je vhodný i pro celiaky. Obávat se nemusíte ani přidaného cukru.

Pozitivně působí zejména na pleť + vlasy + nehty + vrásky.

4. VENIRA PREMIUM kolagenový drink

Venira Collagen

Kvalitní kolagen na vlasy, pleť i vrásky je drink od značky Venira, který je právem považován za jeden z nejsilnějších na trhu. V jedné dávce totiž obsahuje 8 000 mg bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu. Předností je opět ochucení nápoje, přičemž si můžete vybrat z příchutě jahoda-limetka, černý rybíz a malina.

Kromě kolagenu je jeho součástí kyselina hyaluronová, která je pro zdravou a vypnutou pleť velmi důležitá. Součástí složení je dále 9 pečlivě vybraných účinných látek. Pravidelným používáním tedy docílíte viditelných omlazujících účinků. Pokud hledáte nejprodávanější kosmetický kolagen, tady jste na správné adrese.

5. KK Kolagen s kyselinou hyaluronovou

KK kolagen

Skvělým produktem je také výživový doplněk KK Kolagen, který obsahuje hydrolyzovaný kolagen v množství 5 000 mg v jedné dávce. Kromě toho jeho složení tvoří kyselina hyaluronová, vitamín C, E a vitamíny skupiny B. Mezi další účinné látky patří zinek, hořčík a vláknina.

Stejně jako většina produktů v našem seznamu, i tento nápoj je ochucený. Konkrétně se jedná o příchuť pomeranč-citron. Výsledkem pravidelného užívání je hydratovaná a vypnutá pleť, pevnější vlasy i nehty.

6. SKINNY Collagen

Skinny Collagen

V našem žebříčku nejlepších kolagenů nesmí chybět ani SKINNY Collagen. Je zcela bez chuti a vůně, díky čemuž jej můžete jednoduše přidat do libovolného jídla nebo pití. Kolagen je doplněn o důležité vitamíny a minerální látky (vitamíny B3, C, B2 a zinek) a pomáhá tedy docílit pevnější a pružnější pokožky celého těla. Pravidelné užívání se zaslouží o méně viditelné vrásky již po 8 týdnech.

7. Collalloc kolagen

Collalloc

Pod označením Collalloc kolagen se skrývá 100% bioaktivní mořský kolagen. Součástí balení je přitom hned 30 denních dávek, přičemž v každé dávce se skrývá 3 300 mg kolagenu. Od stejné značky si můžete pořídit i Collalloc nano v koncentrované tekuté podobě. Tento přípravek je přitom doplněn 1 g vitamínu C pro lepší a efektivnější vstřebávání.

Švýcarská kvalita podporuje krásu. Účinky má na vrásky, strie, celulitidu, pleť, vlasy i nehty.

8. Beauty Drink Warrior Lady

Beauty Drink

Tento vysoce účinný Beauty Drink je ochucený jahodovým práškem a stévií. Obsahuje přitom kolagen I., II. a III. typu, kyselinu hyaluronovou a 7 účinných složek, které mají za úkol podporovat mladistvý vzhled pleť a kvalitu vlasů a nehtů. Předností je osvěžující příjemná chuť, i když pro někoho může být příliš sladká. Ve vodě se skvěle rozpouští.

9. Garden of Life Collagen Beauty

Garden of Life Collagen Beauty

Tento kolagenový nápoj pomáhá jednak se zdravím naší pleti, vlasů a nehtů a kromě toho se podílí i na zdravém prostředí ve střevech. Obsahuje kolagen I. a III. typu, který pochází z volně chovaných turů. Kromě toho je jeho součástí 1,5 miliardy CFU probiotik, které podporují správné trávení. Výhodou je také příjemná organická příchuť citronu a jahody.

Součástí jednoho balení je 20 dávek. Při pravidelném používání pomáhá posilovat vlasy, zpevnit pokožku, posílit nehty a zdravé klouby a podpořit zažívání.

10. KolagenDrink HAIR, SKIN & NAILS

KolagenDrink HAIR

Tento výživový doplněk je multifunkčním pomocníkem v boji s krásnější pletí, vlasy a nehty. Obsahuje hydrolyzovaný kolagen hovězího původu, koenzym Q10 a kyselinu hyaluronovou, která pomáhá vypnout pleť. Kromě toho je jeho součástí biotin, výtažky z aloe vera, hroznových semínek, přesličky rolní a zeleného čaje.

Narozdíl od ostatních produktů z tohoto seznamu se prodává v tekuté podobě, kdy každý den stačí vypít 15 ml doplňku. V případě potřeby jej můžete zapít vodou. Přípravek přispívá k hustotě a zdraví vlasů, pomáhá dosáhnout elastické a jemné pokožky a pozitivně působí také na zdraví nehtů.

Jaké typy kolagenů se rozlišují

Kolagen se obecně rozděluje do několika typů. Tím nejrozšířenějším je v našem těle kolagen I. typu, který je v organismu obsažen přibližně z 90 %. Přirozeně se přitom nachází v kloubech, kostech, šlachách, kůži, zubech a kůži.

Kolagen II. typu bychom našli v chrupavce, která pokrývá povrch kostí v jednotlivých kloubních spojeních. Tento typ kolagenu má také volnější vlákna než kolagen I. typu.

Kolagen III. typu se nachází zejména ve svalech, jednotlivých orgánech a tepnách. V těle jej najdeme spíše u mladších osob, s přibývajícím věkem se začne vytrácet.

Kolagen IV. typu se vyskytuje v určitých vrstvách pokožky a také v buňkách.

Kolagen V. typu bychom mohli najít v placentě, ve vlasech a na povrchu buněk.

Pro správné fungování našeho organismu jsou přitom ze všeho nejdůležitější první čtyři typy kolagenu.

Mladé tělo si kolagen vytváří samo, postupem času ale produkce klesá

Mladé tělo (přibližně do 25 let věku) si kolagen průběžně vytváří samo. Od této chvíle jeho produkce postupně klesá a po 45. roku života se kolagen netvoří prakticky vůbec. Z toho důvodu je třeba jej tělu doplňovat, abyste si zachovali zdravé tělo s funkčním pohybovým aparátem, zdravě vypadající pletí, bohatou hřívou a pružnou pokožkou.

Účinky kolagenu v kosmetice: jak dokáže pomoct pleti, vlasům a nehtům

Konzumace kolagenu v posledních letech získává na popularitě. Právě tento doplněk stravy totiž bývá oceňován pro svou schopnost prodloužit lidskému tělu mládí. Pozitivní účinky kolagenu jsou přitom potvrzeny i četnými vědeckými výzkumy.

Rozhodně přitom neplatí, že by byl kolagen vhodný pouze pro vrcholové sportovce a osoby s náročným životním stylem. Jeho užívání se totiž doporučuje prakticky všem běžným lidem. Preventivně byste jej měli začít užívat právě zhruba od 25. roku vašeho života.

A na co přesně je tedy vhodné kolagen užívat a s čím dokáže pomoct? Jedná se například o:

  • ochablou a suchou pleť bez života,
  • pleť, u které se objevují první vrásky,
  • unavenou pleť,
  • hůře se hojící zranění,
  • vypadávání vlasů,
  • třepící se konečky,
  • suché a lámavé vlasy,
  • štěpící se nehty,
  • křehké nehty, které se snadno lámou
  • a mnoho dalšího.

Kolagen vrátí pleti pružnost a svěžest

Hydrataci a pružnost pleti zajišťuje zejména kombinace kolagenu a elastinu. Několik studií přitom potvrdilo, že kolagenové peptidy pomáhají zpomalit stárnutí pokožky a zlepšit její hydrataci.

Výsledkem pravidelného užívání je hydratovaná, zdravější a vypnutější pleť. Menší vrásky se vyhlazují a celkově se tvoří méně. Kolagen může také pomoct v boji proti akné. Stejně tak může zmírnit příznaky atopické a suché pokožky.

Zlepší kvalitu a růst vlasů

Kolagen má prokazatelné účinky také, co se týče vašich vlasů. Ty jsou tvořeny keratinem, k jehož vytváření dochází pomocí několika aminokyselin. Zdrojem těchto aminokyselin je přitom kromě jiného právě kolagen.

Pravidelným užíváním kolagenu zmírníte padání vlasů a třepení konečků. Vlasy rovněž mohou vlivem kolagenu houstnout a vy možná objevíte spoustu malých právě rostoucích vlasů. Kromě toho vlasy na první pohled vypadají leskleji a působí zdravějším dojmem.

Kolagen pomáhá i na zdravé nehty

Pokud vás trápí křehké, lámavé a třepící se nehty, můžete pomocí kolagenu docílit jejich zdravějšího a pevnějšího vzhledu. Nehty rovněž mohou lépe růst a vy tak snáze docílíte dlouhých a pevných nehtů.

Jak se kolagen správně užívá

Kolagen se často prodává ve formě prášku, který se smíchá s vodou nebo jiným oblíbeným nápojem. Dostupný bývá také ve formě klasických tablet, které se vodou zapíjejí. Pokud vám nebude vyhovovat typická chuť kolagenu, můžete si pořídit některou z mnoha ochucených variant.

Často se kolagen přidává také do nejrůznějších krémů na pleť nebo tělo. Takový kolagen ale dokáže zapříčinit pouze efekt zvlhčení a hydratace na povrchu pleti. Nedokáže se totiž dostat do hlubší vrstvy kůže, kde se přirozeně vyskytuje společně s elastinem. Proto je vhodnější dodávat tělu kolagen vnitřně.

Co se týče délky užívání, je zpočátku vhodné absolvovat několikaměsíční kůru (s délkou okolo 2 až 3 měsíců). Následně můžete v dávkování pokračovat, nebo kolagen používat jen sem tam.

Je možné užívat kolagen v těhotenství a při kojení?

Některé ženy zajímá, zda je vlastně možné kolagen užívat v těhotenství a při kojení a tímto způsobem přispět ke svému zdraví. Právě v tomto období je přitom užívání kolagenu naprosto bezpečné.

V těhotenství čeká vaše tělo velmi náročný úkol, v podstatě totiž musí stvořit nového člověka. Pro správný vývoj kostí, chrupavky, kůže a jednotlivých tkání miminka je přítomnost kolagenu v našem těle naprosto nezbytná. A jelikož v posledních letech se ženy pro miminko rozhodují spíše v pozdějším věku, mohou právě s nedostatkem kolagenu bojovat.

Po porodu poté může kolagen pomoct podpořit pružnost tkání a navrátit vám vitalitu. Kromě toho vám může pomoct s vypadáváním vlasů a třepivými nehty, které se někdy v období kojení u žen vyskytují. Stejně tak v tomto období oceníte, že kolagen přispívá ke zdravějšímu a vypnutějšímu vzhledu pokožky.

Jak vybrat kolagen na vlasy a pleť

Při výběru kolagenu se rozhodujte podle toho, co všechno je obsahem jednotlivých přípravků a jaké množství kolagenu se nachází v jedné porci.

Ty nejlepší doplňky stravy obsahují až 8 000 mg kolagenu v jedné dávce. Pro pleť je dále prospěšná kyselina hyaluronová, vlasy ocení přítomnost biotinu. Některé produkty dále obsahují vitamín C a B a další složky. rozhodující pro vás může být i skutečnost, zda je doplněk stravy čistý nebo s nějakou příchutí (a případně jakou).

Přidat komentář

13 + eighteen =