10 nejlepších fialových šamponů na vlasy: kdo by je měl rozhodně používat?

Fialové nebo také silver šampony jsou neodmyslitelným pomocníkem pro všechny majitelky blond a šedivých vlasů. Spolehlivě totiž z kadeří vytáhnou nechtěné žluté podtóny a podpoří chladný odstín vašeho účesu. Zajímá vás, jaký je nejlepší silver šampon? V tomto článku se na to podrobně podíváme.

Nejprve vám prozradím několik tipů na nejlepší fialové šampony. Následně se věnuji tomu, jak vlastně tento produkt vybrat a na co si dát pozor. Kromě toho se také dozvíte, jak fialový šampon na vlasy správně aplikovat a jaký je rozdíl mezi fialovým a modrým šamponem.

Porovnání nejlepších fialových a silver šamponů – TOP 5

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
1.BES Cool-It Shampoo
TOP 1

⭐ 100 %
do 300 Kč Zjistit cenu
2.Matuschka Silber Glanz Shampoo
TOP 2

⭐ 100 %
do 200 Kč Zjistit cenu
3.L'Oréal Professionnel
Série Expert Silver

TOP 3

⭐ 100 %
do 550 Kč Zjistit cenu
4.Sinergy Y5.1 Anti-Yellow Revitalizing Shampoo
TOP 4

⭐ 100 %
do 300 Kč Zjistit cenu
5.Moroccanoil Color Care
TOP 5

⭐ 98 %
do 250 Kč Zjistit cenu

Test a recenze silver a fialových šamponů

Pokud se chcete zbavit nežádoucích žlutých odlesků ve vašich vlasech, symbolizuje používání silver či fialových šamponů prakticky nutnost. Jistě ale sami uznáte, že je na trhu k dostání obrovské množství nejrůznějších variant. V tomto žebříčku vám proto prozradím tipy na 10 populárních šamponů, díky čemuž vám rozhodování (věřím) usnadním.

1. BES Cool-It Shampoo

BES Color Reflection Shampoo Cool-It

První příčku žebříčku obsadil BES Cool-It Shampoo, který se řadí mezi nejprodávanější silver a fialové šampony. Tento produkt totiž dokáže velmi dobře a profesionálně odstranit žluté vlasové pigmenty. Nejvíce se doporučuje jej používat u melírovaných vlasů, u nichž dokáže skvěle rozzářit studené tóny vašeho melíru. Doporučit jej lze také pro majitele šedivých vlasů, kteří se chtějí zbavit žloutnoucích tónů.

Šampon se snadno nanáší, výhodou je jeho velká pěnivost. Díky tomu máte jistotu, že jej bez potíží rozprostřete po celé délce vlasů a že se dostane opravdu všude. Šampon je k dostání zhruba za 300 Kč, přičemž jeho balení má objem 300 ml. Neřadí se tedy k těm nejlevnějším produktům, nicméně investice do něj se vyplatí.

2. L’Oréal Professionnel Série Expert Silver

L'Oréal Professionnel Série Expert Silver

Dalším skvělým šamponem je tento produkt od světoznámé značky L’Oréal Professionnel. Ten je speciálně navržen tak, aby dokázal oživit bílou a šedivou barvu vašich kadeří. Narozdíl od některých jiných silver šamponů poslouží i k odstranění nečistot a mastnoty z vlasů. A po použití jsou vlasy hedvábně jemné a lesklé.

V jeho složení najdete systém The Gloss Protect, který pomáhá vlasům dodat potřebnou pružnost. Magnesium slouží k tomu, aby byly vlasy hebké a aminokyseliny přispívají k posílení vlasových vláken. Předností je také příjemná vůně a fakt, že je k dostání v několika velikostních baleních. S větším balením se přitom vždy pojí příznivější cena.

3. Matuschka Silber Glanz Shampoo

Matuschka Silber Glanz Shampoo

Vyzkoušet můžete také speciální stříbrný šampon na zesvětlované či šedé vlasy, který nese označení Matuschka Silber Glanz Shampoo. I ten pomáhá neutralizovat typický žlutý nádech, vlasům dodává potřebný lesk a vitalitu. Díky tomu, že skvěle pění, jej snadno dostanete do celé délky vašich vlasů. Po nanesení je třeba jej nechat tři minuty působit, aby šampon dokázal správně odvést svou práci.

V porovnání s některými konkurenčními produkty patří mezi výhody fakt, že tolik nevysušuje vlasy, což je právě u fialových šamponů běžné. Potěší také jeho příjemná vůně, díky které pro vás bude každé sprchování relaxem. Nádoba produktu má poněkud netradiční tvar a některým osobám se s ní o něco hůře manipuluje.

4. Sinergy Y5.1 Anti-Yellow Revitalizing Shampoo

Sinergy Y5.1 Anti-Yellow Revitalizing Shampoo

Cenově dostupnou a zároveň kvalitní volbou je tento kvalitní šampon na žluté vlasy od značky Sinergy. Prodává se v poměrně velkém balení o objemu 1 000 ml, za které ale zaplatíte pouhých 400 Kč. Šampon pomáhá účinně odstraňovat nežádoucí žluté tóny a podporuje studený nádech vašich vlasů.

Přípravek obsahuje výtažek z borůvek, což je silný antioxidant s obsahem vitamínů. Ten jim pomáhá poskytovat lesk, podporovat jejich regeneraci a ošetřovat roztřepené konečky. Další účinnou složkou je lněný olej, který je bohatý zejména na vitamin F, Omega 3 a Omega 6. O svou práci se poté zaslouží čistě fialové pigmenty.

5. PLANTUR 39 Color Silver Fyto-kofeinový šampon

Plantur 39 Color Silver Fyto-kofeinový šampon

Vyzkoušet můžete také tento stříbrný šampon Plantur 39, který v sobě spojuje hned několik výhod. Kromě fialových pigmentů totiž přípravek obsahuje oživující fyto-kofeinový komplex, který při každém mytí proniká do vlasových kořínků a tímto způsobem zmírňuje vypadávání vlasů například v období menopauzy.

Fialové pigmenty poté z vašich kadeří vytáhnou typické žluté podtóny a nechají vyniknout jejich studený odstín. Výhodou tohoto přípravku je příjemná vůně a pohodlné nanášení. Šampon dobře pění, podle doby působení si můžete přizpůsobit výsledný vzhled vaší barvy.

6. Moroccanoil Color Care

Moroccanoil Color Care sampon

Dalším oblíbeným produktem na poli fialových šamponů je Moroccanoil Color Care, který je určen pro zesvětlené, blond a šedivé vlasy. Obsažené fialové pigmenty z vlasů odstraňují žlutý podtón, technologie ArganID poté zajišťuje nápravu kadeří zevnitř. Kromě toho tento šampon také účinně z vlasů odstraňuje mastnotu a nečistoty, aniž by je příliš vysušoval. Vzhledem k tomu se jedná o ideální volbu pro pravidelné použití.

Šampon se velmi dobře nanáší a také skvěle pění. Po aplikaci je třeba jej nechat působit tři až pět minut. Při pravidelném používání můžete skvěle protáhnout dobu mezi návštěvami vaší kadeřnice.

7. Affinage Mode Cool Blonde Shampoo

Affinage Mode Cool Blonde Shampoo

Tento tónovací šampon si rovněž skvěle poradí s odstraněním žlutých tónů a přispěje k celkovému oživení vašich vlasů. Jeho předností je velmi šetrné složení s nízkým pH. Po použití se můžete těšit na odstranění nečistot a mastnoty z kadeří a neutralizaci žlutých tónů. Zároveň přípravek působí preventivně.

Šampon je třeba používat dvakrát po sobě, případně jej můžete zkombinovat s jiným produktem. Při prvním mytí totiž dochází k odstranění nečistot, až při druhém mytí se fialové pigmenty dostávají do jednotlivých vlasových vláken, kde odvedou svou práci.

8. Togethair Silver Anti-Yellow Shampoo

Togethair Silver Anti-Yellow Shampoo

Osmou příčku žebříčku obsadil silver šampon Togethair Silver Anti-Yellow Shampoo. O odstranění typických žlutých tónů se v tomto případě stará obsažený azulen. Ten navíc přispívá k výslednému zjemňujícímu efektu. O hydrataci a ochranu vlasů se poté stará výtažek z květů ibišku.

Přípravek se prodává v praktickém balení o objemu 1 000 ml, které vám nějakou dobu zaručeně vydrží. Navíc má pumpičku, která vám usnadní dávkování produktu. Na druhou stranu je třeba počítat s vyšší pořizovací cenou, která se šplhá k hranici 800 Kč.

9. Milk Shake Silver Shine

Milk Shake silver shine shampoo

Nežádoucí teplý nádech z vašich vlasů dokáže odstranit také kvalitní fialový šampon Milk Shake Silver Shine. Kromě tohoto úkolu pomáhá vlasům propůjčovat zářivý lesk a hebkost. O to se stará speciální komplex Integrity 41, organické výtažky z bobulovitého ovoce a mléčné proteiny.

Šampon krásně voní a jeho nanášení na vlasy je tedy opravdu příjemné. Vlasy zbytečně nevysušuje, naopak je nechává příjemně hebké a lesklé. Oproti některým konkurenčním produktům se nemusíte obávat ani výrazného zbarvení pokožky při neopatrné manipulaci.

10. Wella Professionals Invigo Blonde Recharge

Wella Invigo Color Recharge Cool Blonde Shampoo

A v tomto žebříčku samozřejmě nesmí chybět ani kvalitní přípravek od značky Wella Professionals, konkrétně přípravek Invigo Blonde Recharge. Jeho pečlivě navržené složení s barevnými pigmenty vaše vlasy účinně zbaví žlutých odlesků a prodlouží výdrž blond barvy.

Jeho nespornou předností je použité aroma kosatce, které krásně voní nejen při nanášení, ale zůstává i poměrně dlouhou dobu ve vlasech. Kadeře po použití nejsou zbytečně vysušené, naopak zaujmou svým lesklým a hladkým vzhledem. Samozřejmostí je dostupnost kondicionéru ze stejné řady, kterým můžete péči o své vlasy podpořit.

Jak vybrat silver (fialový) šampon

Přemýšlíte, pro koho jsou vlastně fialové (nebo také silver) šampony určeny? S jakými problémy vám pomohou? Jak je správně používat? A jak mezi širokou nabídkou na trhu vybrat ten nejlepší?

Kdo by měl fialový šampon používat

Fialové šampony cílí striktně na majitelky blond nebo silver (stříbrných/šedivých) vlasů. Jejich úkol spočívá v tom, že tyto přípravky pomáhají z vlasů vytahovat přirozeně se vyskytující teplé tóny. To znamená, že i když zrovna odejdete od svého kadeřníka s perfektním odstínem studené blond, postupem času bude barva získávat teplý nádech. A je to naprosto přirozené.

Tento proces je ještě viditelnější v případě vystavení kadeří ostrým slunečním paprskům, smogu, chloru nebo slané vodě. Z toho lze usoudit, že zejména po exotické dovolené se můžete s teplým odstínem kadeří potýkat.

Fialový šampon můžete používat v případě, že máte jednotnou barvu vaší kštice, ale i tehdy, pokud se pyšníte melírem. Své využití nachází i u majitelů již šedivých vlasů, u nichž rovněž může docházet ke vzniku nechtěných teplých odstínů. Pokud máte hnědé či černé vlasy, účinnost fialových šamponů na nich bohužel prokázána nebyla. S největší pravděpodobností vás tedy například rezavých tónů nezbaví (k tomu slouží modré šampony).

Jak funguje silver šampon

Fialový šampon na vlasy v sobě obsahuje typické fialové pigmenty. Právě jejich zásluhou dokáže zjednodušeně řečeno zneutralizovat nechtěné žluté tóny a tímto způsobem podpořit studený odstín vašeho účesu. Ostatně je to dáno i tím, že fialová a žlutá barva stojí v barevném spektru přesně naproti sobě.

Jak správně používat fialový šampon

Možná jste si již fialový šampon pořídili, ale nyní tápete v tom, jak jej vlastně správně používat. Ale není třeba se ničeho obávat, postup je velmi jednoduchý.

Pokud vaše vlasy potřebujete zbavit nečistot a mastnoty, umyjte je nejprve klasickým šamponem. Až poté si na pomoc vezměte fialový šampon. Před jeho nenasením vlasy důkladně omyjte teplou vodou, která napomůže správnému absorbování fialových pigmentů.

Fialový šampon důkladně naneste po celé délce vlasů a nechte jej alespoň 5 minut působit (případně se informujte o doporučené době působení na obalu konkrétního produktu). Poté přípravek omyjte vlažnou vodou a následně proveďte požadovaný styling.

Jaký je rozdíl mezi fialovým a modrým šamponem na vlasy

Mezi fialovým a modrým šamponem je určitý rozdíl, který je patrný z jejich názvu. Fialový šampon používá fialové pigmenty k neutralizaci žlutých tónů. Oproti tomu modrý šampon pracuje s modrými pigmenty pro neutralizaci oranžových tónů ve vlasech. Zatímco fialový šampon nachází uplatnění u blondýnek a majitelek šedých vlasů, modrý šampon ocení i brunetky, které chtějí zachovat studený odstín svých vlasů.

Jak vybrat nejlepší silver šampon na vlasy

Při výběru šamponu na vlasy doporučujeme dát na doporučení jejich spokojených uživatelů. Narozdíl od běžných šamponů není třeba vybírat přípravek na základě typu vašich kadeří. Silver šampon totiž můžete používat společně s vaším běžným šamponem, který se postará o základní péči a odstranění nečistot.

Při výběru pro vás může být rozhodující značka. Doporučujeme vsadit spíše na kvalitní produkty, které se projeví správným fungováním a se kterými budete spokojeni. Jednotlivé výrobky se také pochopitelně liší cenou a velikostí balení, v tomto ohledu však záleží zejména na vašich možnostech a preferencích.

Přidat komentář

6 − one =