Přípravky proti vypadávání vlasů

TOP 10: Nejlepší přípravky proti vypadávání vlasů

Trápí vás vypadávání vlasů a chcete s ním zatočit? Ať už se u vás tento problém objevil věkem nebo třeba špatnou stravou, nezoufejte. Na trhu je k dostání řada přípravků, které vám mohou pomoci. V tomto článku se společně podíváme na ty nejlepší přípravky proti vypadávání vlasů. Kromě toho vám také popíši, co všechno může stát za vaším problémem, co je sezónní vypadávání vlasů a jaké vitamíny jsou pro naše vlasy důležité.

Porovnání nejlepších přípravků na vypadávání vlasů – TOP 5

PořadíProduktNaše hodnoceníOrientační cena
1.VENIRA přírodní šampon proti vypadávání vlasů
TOP 1

⭐ 100 %
do 450 Kč Zjistit cenu
2.Navlasil
TOP 2

⭐ 100 %
do 1200 Kč Zjistit cenu
3.Bloom Robbins vitamíny na vlasy s biotinem
TOP 3

⭐ 99 %
do 700 Kč Zjistit cenu

Test a recenze přípravků proti vypadávání vlasů

Vyznat se v kompletní nabídce přípravků proti vypadávání vlasů může být někdy poněkud obtížné. Na trhu je jejich totiž k dostání celá řada a mnoho lidí netuší, který z nich tedy zvolit za svého favorita. Vzhledem k tomu jsem pro vás vytipovala 10 konkrétních produktů, které podle mého názoru stojí za to.

1. VENIRA přírodní šampon proti vypadávání vlasů

VENIRA přírodní šampon proti vypadávání vlasů

Ryze česká značka VENIRA se již dlouhodobě řadí k mým oblíbeným. Není proto překvapením, že si získala své čestné místo i v tomto žebříčku. Její přírodní šampon proti vypadávání vlasů je obohacen o látku Diaminopyrimidine oxide a pomáhá zajistit lepší ukotvení vlasových cibulek v pokožce hlavy.

Šampon také přispívá k šetrnému čištění vlasové pokožky a napomáhá obnově jednotlivých vlasových vláken. Přípravek se dále podílí na vyživení, hydrataci a zklidnění namáhané pokožky. Kromě viditelných účinků si osobně na tomto šamponu pochvaluji i jeho krásnou kokosovu vůni. Řadí se zkrátka mezi velmi kvalitní přípravky proti padání vlasů.

2. Navlasil

Navlasil

Pokud bych měla zmínit nějaké opravdu účinné sérum proti vypadávání vlasů, bylo by to jednoznačně toto od značky Navlasil. V jeho složení najdete pečlivě zvolené aktivní látky, které pomáhají zastavit vypadávání vlasů a jejich šedivění. Sérum obnovuje přirozený pigment ve vlasech a zvyšuje jejich hustotu. Již po pár týdnech používání proto zaznamenáte velký rozdíl.

Kromě zrychlení růstu vlasů a zastavení šedivění se můžete těšit také na redukci lupů a svědění a získání přirozené barvy plné lesku. Snížení vypadávání lze zpravidla zaznamenat již po měsíci používání. Ještě lepších výsledků poté docílíte po zhruba 3 až 6 měsících.

3. Bloom Robbins vitamíny na vlasy s biotinem

Bloom Robbins vitamíny na vlasy s biotinem

Z vitamínů na vlasy můžu zmínit například tyto s biotinem od značky Bloom Robbins. Mají podobu malých gumových medvídků, díky čemuž se jedná o skvělou volbu i pro ty, kterým polykání klasických tabletek dělá potíže.

Bonbony obsahují celkem 11 vitamínů a 4 minerální látky, díky kterým podporují optimální růst vašich vlasů. Při pravidelném užívání dochází ke snížení vypadávání vlasů, vyživení pokožky hlavy a dodání síly vašim kadeřím. Jejich výhodou je také příjemná nasládlá chuť, takže ani nemáte pocit, že konzumujete nějaký doplněk stravy.

4. Originální balíček pro růst vlasů Hairburst

Originální balíček pro růst vlasů Hairburst

Pokud chcete péči o vaše vlasy pojmout opravdu komplexně, můžete sáhnout po tomto balíčku pro růst vlasů od populární značky Hairburst. Balíček se skládá z jejich nejprodávanějšího šamponu, kondicionéru a vitamínů na vlasy, díky čemuž budete moct vypadávání vlasů redukovat na minimum.

Šampon je obohacen o bílkoviny, které pomáhají posílit slabé a poškozené vlasy. Zároveň přispívá k tomu, že pomáhá předcházet jejich lámání. Kondicionér je poté složen z aminokyselin, které pomáhají udržovat hydrataci a zdraví vašich kadeří. Vitamíny v sobě zahrnují řadu účinných složek, ze kterých lze vypíchnout například biotin, selen a zinek. Jejich pravidelné užívání přitom viditelně zlepšuje kvalitu jemných a řídnoucích vlasů.

5. Vlasové hnojivo

Vlasové hnojivo

Z dalších doplňků stravy stojí za vypíchnutí Vlasové hnojivo. Jak napovídá jeho název, tento doplněk stravy podporuje zdravý růst vlasů a jejich kvalitu. Pozitivně také působí proti nadměrnému vypadávání kadeří a je pomocníkem pro stimulaci jejich růstu.

Vitamíny obsahují aminokyseliny, vitaminy skupiny B, zinek, kyselinu pantothenovou a biotin, které se společně zasluhují o lepší kvalitu vlasů. Při pravidelném používání dochází k eliminaci lámavosti a třepení vlasů. Kromě toho se vitamíny podepíší také na zdraví vašich nehtů a pokožky.

6. Kvitok Posilňující vlasové sérum

Kvitok Posilňující vlasové sérum

Pokud se poohlížíte po přírodní kosmetice proti vypadávání vlasů, mohu vám doporučit například toto posilňující vlasové sérum od značky Kvitok. V jeho složení najdete hned několik přírodních olejů, které vašim kadeřím zajistí odpovídající péči a podpoří růst nových vlasů. Konkrétně se jedná například o arganový olej, avokádový olej, olej z hořčičných semínek, ricinový olej nebo extrakt z kořene maca.

Sérum celkově pomáhá udržovat pokožku hlavy hydratovanou a reguluje tvorbu mazu. Díky tomu vytváří ideální podmínky pro růst nových vlasových vláken. Kromě toho sérum také chrání vlasy před nepříznivými vlivy. Používat jej stačí zhruba dvakrát až třikrát týdně.

7. Tierra Verde Kaštanový šampon pro posílení vlasů s pomerančem

Tierra Verde Kaštanový šampon pro posílení vlasů s pomerančem

Z dalších přírodních produktů pro posílení vlasů mohu zmínit tento kaštanový šampon od značky Tierra Verde. Jeho složení je založeno na výtažku z mýdlových ořechů a jemných tenzidů z kokosového oleje. Díky optimálnímu pH zbytečně nevysušuje pokožku hlavy a navíc jsou po použití vlasy krásně provoněné po pomerančích.

Šampon má díky svému kvalitnímu složení certifikaci Eco Garantie, což je kromě jiného známkou toho, že v něm nenajdete žádné syntetické parfémy, barviva či dráždivé tenzidy. Zásluhou výtažku z kaštanů zlepšuje prokrvení vlasové pokožky.

8. Kérastase Specifique Cure Anti-Chute Intensive

Kérastase Specifique Cure Anti-Chute Intensive

Intenzivní kúra proti vypadávání vlasů od značky Kérastase zabraňuje ztrátě vlasů, zlepšuje kvalitu nových vlasových vláken a podporuje pružnost pokožky. První výsledky můžete spatřit již po šesti týdnech. Navíc se vám s touto kúrou nebudou zbytečně mastit vlasy a nebude docházet k jejich zatěžování.

Ze složení tohoto přípravku lze vypíchnout zejména směs Aminexil 15 000 PPM pro výživu tkáně okolo vlasových kořínků. Kromě toho zde najdete ramnózu, což je rostlinný cukr působící proti stárnutí a podporující produkci kolagenu.

9. Biora Biohar aktivátor

Biora Biohar aktivátor

Proti zvýšenému vypadávání vlasů účinně působí také tento vlasový aktivátor Biora Biohar. Ten působí přirozeně proti zvýšenému vypadávání vlasů a pomáhá regenerovat tvorbu nových vlasů. Funguje přitom na principu toho, že cíleně transportuje do vlasové pokožky růstové polypeptidy a vitamíny, díky čemuž dochází k aktivaci vlasových kořínků. Navíc se snadno a pohodlně nanáší.

10. TianDe maska aktivátor růstu vlasů

TianDe maska aktivátor růstu vlasů

Závěr žebříčku patří tomuto aktivátoru růstu vlasů od populární značky kosmetiky TianDe. Jeho složení je obohaceno o speciální tibetskou formuli, díky které vlasy jemně zbavuje veškerých nečistot a pomáhá je vyživovat. U poškozených vlasových folikul dochází k jejich obnově, zároveň se stimuluje růst nových vlasů. Aktivátor rovněž zabraňuje nadměrnému vypadávání vašich stávajících vlasů, které tímto způsobem posiluje. Kromě toho pomáhá také odstraňovat lupy, aniž by porušil přirozené pH pokožky.

Jak vybrat přípravek proti vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů je nepříjemným problémem, který dokáže potrápit ženy i muže. Viditelný úbytek vlasů totiž znamená především estetický problém, který se následně můžete snažit zamaskovat nejrůznějšími přípravky a pomůckami. Jak na vypadávání vlasů vyzrát?

Proč vypadávají vlasy

Než začnete řešit problém jako takový, je na místě si položit otázku, jaká je vlastně příčina vypadávání vašich vlasů. Nutno podotknout, že vlasy přirozeně vypadávají a opět dorůstají po celý náš život. Uvádí se, že denně nám vypadne až 100 vlasů a jedná se o zcela přirozený proces.

Příčiny padání vlasů se dále rozdělují dle toho, zda se jedná o muže, nebo ženu. U pánů je totiž vypadávání vlasů nejčastěji způsobeno genetickými predispozicemi a věkem. To znamená, že pánové mohou stav svých vlasů odhadnout dle svých rodičů a prarodičů. U mužů za vypadáváním vlasů stojí hormon dihydrotestosteron, který způsobuje smršťování vlasových kořínků. Ty se tedy stávají neustále tenčí a jemnější, až vlasy zcela přestanou růst.

Narozdíl od toho padání vlasů u žen zpravidla nezpůsobují genetické predispozice. Na vině bývá spíše špatná strava, užívání léků nebo stres. V neposlední řadě velkou roli hrají také hormonální změny, kterými ženské tělo prochází například během těhotenství a po porodu. V porovnání s muži ženám vlasy neřídnou pouze v přední linii či na temeni hlavy, ale k jejich úbytku dochází rovnoměrně po celé hlavě.

Co je sezónní padání vlasů

Stejně jako u zvířat dochází k padání srsti sezónně na jaře a na podzim, je tomu podobně i u lidí. Vlasový cyklus u ženy trvá zhruba 2 až 6 let, u mužů to bývá o něco kratší.

Co se týče vlasů, rozlišujeme celkem tři fáze jejich růstu. Jedná se o:

  • anagenní (tedy rostoucí) fázi, v níž se zpravidla nachází 85 % našich vlasů,
  • katagenní fázi, kdy se růst vlasů zastaví
  • a telogenní fázi, na jejímž konci vlas vypadává a začíná růst nový.

Jaké přípravky používat na padání vlasů

Pokud vás trápí nadměrné padání vlasů, můžete samozřejmě proti tomuto problému včas zakročit. Vsadit můžete v prvé řadě na doplňky stravy, které vašemu tělu dodají všechny potřebné vitamíny a minerální látky. Kromě toho můžete používat také speciální šampony proti vypadávání vlasů, vlasové kúry, séra a tonika. Všechny tyto přípravky pomáhají řídnutí vlasů omezit.

Jaké vitamíny proti vypadávání vlasů

Jak jsem již zmínila, za nadměrným vypadáváním vlasů může stát nedostatek vitamínů. Jejich růst tedy můžete podpořit zařazením speciálních doplňků stravy. Mezi důležité vitamíny pro zdravé vlasy lze zařadit vitamín A, vitamín B6 a B12, vitamín C, zinek, železo, hořčík, biotin a betakaroten.

Jak zabránit vypadávání vlasů

Pokud hovoříme o vypadávání vlasů, je samozřejmě důležité myslet také na vhodnou prevenci. Předně lze doporučit, abyste do svého jídelníčku zařadili pestrý výběr potravin, které obsahují vitamíny podporující růst vlasů.

Snažte se také věnovat sportu a odpočinku a tímto způsobem průběžně odbourávat stresové hormony. S vlasy zacházejte šetrně a dodržujte zásady správného vysoušení. Rovněž při česání postupujte opatrně, abyste jednotlivá vlasová vlákna nepoškodili.

Abyste docílili lepšího prokrvení vlasové pokožky, můžete vsadit na její pravidelné masírování. K tomuto účelu slouží speciální pomůcky pro masáž hlavy. Do své péče můžete zařadit také nejrůznější vlasovou kosmetiku působící proti vypadávání vlasů.

Přidat komentář

twelve + 10 =