Objevte kouzlo jílových masek, které lze použít na obličej či vlasy. S těmito přípravky se pojí hned několik předností a při pravidelném používání můžete docílit zdravější pleti i vašich kadeří. Zajímá vás, jaká je nejlepší jílová maska na pleť a obličej? Jaké druhy jílů se vlastně rozlišují a jaké účinky se s jednotlivými variantami pojí? Právě na to se podrobně podíváme v dnešním článku.
Porovnání nejlepších jílových masek na obličej či vlasy – TOP 5
Pořadí | Produkt | Naše hodnocení | Orientační cena | |
---|---|---|---|---|
1. | Dermalogica Sebum Clearing Masque - jílová maska | TOP 1 ⭐ 100 % | do 1600 Kč | Zjistit cenu |
2. | Havlíkova Apotéka Zelený jíl | TOP 2 ⭐ 100 % | do 250 Kč | Zjistit cenu |
3. | Kvitok Jílová maska s guaranou a kofeinem pro zralou pleť | TOP 3 ⭐ 99 % | do 240 Kč | Zjistit cenu |
Obsah článku
Test a recenze jílových masek
Jílové masky se řadí k mým oblíbeným. Finančně totiž nejsou nijak náročné a po jejich použití na pleti vidím okamžité výsledky. Vzhledem k tomu jsem pro vás vytipovala hned 10 produktů, které podle mého názoru rozhodně stojí za vyzkoušení. Pojďme si tedy podrobně představit kvalitní jílové masky na pleť, obličej či vlasy.
1. Dermalogica Sebum Clearing Masque – jílová maska
Na poli pleťové kosmetiky se značka Dermalogica právem řadí k opravdové špičce na trhu. Možná ale ani nevíte, že v její nabídce kromě jiného najdete i jílovou masku. Skrývá se pod označením Dermalogica Sebum Clearing Masque. Skládá se z bentonitového a kaolinového jílu, výtažku z jader ovsa, kyseliny salicylové, oleje ze semen světlice, lékořice a niacinamidu.
Vzhledem ke svému složení dokáže velmi dobře absorbovat přebytečný maz a vyčistit pleť od každodenních nečistot. Kromě toho také přispívá k obnově textury pleti a zanechává příjemný chladivý dojem. S pomocí masky můžete sjednotit tón pleti a zmírnit viditelné známky předčasného stárnutí. Zároveň zmírňuje nepříjemné pocity spojené se zánětem pleti.
2. Havlíkova Apotéka Zelený jíl
Mezi mé stálice v oblasti péče o pleť se právem řadí také produkty od Havlíkovy Apotéky. Konkrétně tento jejich zelený jíl bych doporučila majitelům mastné a problematické pleti. Maska velmi účinně pomáhá v boji proti tvorbě drobných vrásek a také při kožních onemocnění v podobě akné.
Po použití je pleť napnutá, zjemněná a regenerovaná. Maska také velmi dobře reguluje tvorbu kožního mazu a pomáhá nastolit rovnováhu problematických částí obličeje. Kromě samotného zeleného jílu tvoří podstatnou část složení masky makadamiový olej, který je bohatý na obsah omega 3 a 6 mastných kyselin. Do pokožky se velmi dobře vstřebává, aniž by po sobě zanechal nepříjemný mastný film.
3. Kvitok Jílová maska s guaranou a kofeinem pro zralou pleť
Další skvělý produkt na poli jílových masek najdete také u přírodní značky Kvitok. Jejich Jílová maska s guaranou a kofeinem je určena pro zralou pleť. Masku mohou používat majitelé všech typů pleti. Pomůže vám přitom s jemným a šetrným vyživením pokožky a pomůže pleť udržet hydratovanou. Zároveň ji zjemňuje, rozzáří a hloubkově prokrví.
Ze složení této masky stojí za vypíchnutí zejména BIO nerafinovaný meruňkový olej s ochranným a hydratačním účinkem. Dále zde najdete BIO ajurvédský prášek Amla, který vám pomůže s urychlením hojení pupínků. S odstraněním odumřelých kožních buněk a zlepšením celkového vzhledu pokožky si skvěle poradí kofein a BIO guaranový prášek. A potěší i přítomnost BIO esenciálních olejů z kafru, kadidla a růžové palmy, které masce dodávají charakteristickou vůni.
4. Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Mask
Z dalších velmi účinných produktů mohu zmínit jílovou masku Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Mask. Jedná se o hloubkově čistící masku, která si poradí s viditelným zmenšením pórů. Přípravek obsahuje bílý amazonský jíl pocházející ze samotného ústí řeky Amazonky. Maska vám pomůže z pleti odstranit přebytečný maz, nečistoty a toxiny.
Z dalších složek této masky stojí za zmínku Aloe Vera, která pomáhá zklidňovat pokožku. I její zásluhou se přípravek hodí pro majitele normální až mastné pleti. Při pravidelném používání se dočkáte zdokonalené struktury pokožky.
5. Saloos Zelený jíl francouzský
Pokud sháníte zelený francouzský jíl, má ve své nabídce povedený produkt značka Saloos. Jedná se o práškový jíl, který si před aplikací musíte připravit (tedy smíchat s vodou). Na druhou stranu se ale pyšní velmi příznivou pořizovací cenou. Hodí se pro všechny typy pokožky, obzvláště pak najde uplatnění u mastící se a problematické pleti.
Pokožka je po použití této jílové masky detoxikovaná a dochází ke sjednocení jejího barevného tónu. Kromě toho také velmi účinně eliminuje výskyt akné a černých teček. Zelený jíl pleť efektivně čistí do hloubky a zanechává ji na pohled zdravější. Také je bohatý na obsah minerálních látek, díky čemuž pomáhá pokožku detoxikovat, podporovat její regeneraci a pružnost. Zelený jíl od značky Saloos se přitom právem řadí mezi ty nejprodávanější.
6. Purity Vision Francouzský zelený jíl
V mém žebříčku jílových masek nesmí chybět ani tento kvalitní francouzský zelený jíl od značky Purity Vision, který používám moc ráda. Jedná se o skvělého pomocníka pro majitele mastnější a smíšené pokožky. Účinně reguluje tvorbu kožního mazu a dokáže si poradit s odstraněním nečistot i v hlubších vrstvách pokožky. S jeho pomocí můžete také předcházet tvorbě černých teček.
Produkt lze používat jako efektivní pleťovou masku, peeling nebo třeba šetrný šampon. Obsahuje velkou spoustu stopových prvků a minerálů v podobě draslíku, hořčíku, vápníku a manganu. Doporučuje se také při léčbě aknózní a ekzematické pleti. Jeho používáním můžete zlepšit prokrvení a projasnění pokožky.
7. HUYGENS Paris Jílová maska pro zkrášlení pleti
Zapomenout nesmím ani na kvalitní jílovou masku od značky Huygens Paris, která vyniká svým přírodním složením. Zaujme svou ultra krémovou recepturou, díky které čistí a vyrovnává tón pleti. Po použití masky je pleť jemná a hladká a jedná se tedy o skvělého pomocníka pro unavenou pokožku. Výsledkem je projasněná a rozzářená pokožka, která působí zdravým dojmem.
Maska obsahuje fialovou hlínu, která je vhodná bez rozdílu pro všechny typy pleti. Tato složka snižuje výskyt jemných linek a vrásek a zlepšuje pevnost a hladkost pokožky. Kromě toho ve složení najdete organický olej z lískových ořechů, který čistí a vyživuje pokožku a zvyšuje její elasticitu. Růžová voda přináší protizánětlivé vlastnosti a glycerin pomáhá docílit hydratace pokožky.
8. Pilaten Bílá jílová slupovací pleťová maska
Pokud chcete jílovou masku jen vyzkoušet nebo třeba hledáte skvělé řešení na cesty, doporučila bych vám tuto bílou jílovou slupovací masku od značky Pilaten. Prodává se totiž v praktickém balení a skvěle působí proti výskytu akné a černých teček. V jejím složení najdete kromě samotného bílého jílu také výtažek z aloe vera a kaktusu. Maska účinně čistí pleť, odstraňuje odumřelé kožní buňky, přispívá k hydrataci a zanechává pleť bez viditelných pórů.
9. Medik8 Natural Clay Mask – Čisticí jílová maska
Za vypíchnutí dále stojí čisticí jílová maska Medik8 Natural Clay Mask, která redukuje póry, odstraňuje nečistoty a přispívá k celkovému lepšímu vzhledu pokožky. Maska zanechá vaši pleť na první pohled svěží, hebkou a zářivou. Zároveň ji zmatní, díky čemuž se hodí i pro majitele mastné a smíšené pleti.
Z hlediska složení se tato maska skládá především z přírodních jílů kaolinu a bentonitu. Tato kombinace jemně detoxikuje pokožku a dodává jí svěží vzhled. Kromě toho obsahuje extrakt z brusinek, který zlepšuje texturu pleti a vitamín E, který pomáhá v pleti zamykat hydrataci. Těšit se tedy můžete i na její antioxidační vlastnosti. V neposlední řadě musím zdůraznit její krásnou vůni, které vévodí kombinace brusinek, zimolezu a mučenky.
10. Two Cosmetics Jílová maska na vlasy
Žebříček uzavřu jílovou maskou od značky Two Cosmetics. Ta je speciálně navržena pro použití na vlasovou pokožku a vlasy, přičemž své uplatnění najde zejména u těch, kteří trpí na výskyt mastných lupů. Maska nemá tendenci zbytečně vysušovat, právě naopak. Hydratační složky zvyšují hydrataci a pružnost účesu.
Obsahuje jíl bentonit a kyselinu salicylovou, díky čemuž maska vlasy přirozeně zbaví přebytečné mastnoty. Zároveň dodá vašim kadeřím na objemu. Přípravek je vzhledem ke svému složení vhodný i pro vegany a vegetariány.
Jak vybrat jílovou masku
Máte jasno v tom, že byste si rádi pořídili jílovou masku? Ale nejste si jisti, jaký produkt vlastně vybrat a čím se v tomto ohledu řídit? Pojďme se na to podívat podrobněji. Zároveň vám představím, jaké benefity s sebou vlastně používání jílu na pleť či vlasy přináší.
Jaké druhy jílu existují a na co se používají
Rozlišuje se hned několik druhů jílu, přičemž s každým z nich se pojí specifické vlastnosti.
Zelený francouzský jíl
Za jeho barvou stojí kombinace oxidů železa a rozložené rostlinné hmoty (většinou se jedná o mořské řasy). Při vnitřním použití dokáže být nápomocný ohledně úlevy od menstruačních bolestí a nevolností. Při vnějším použití je vhodný pro všechny typy pleti. Obzvlášť však najde využití u osob s mastnou pletí se sklonem k akné. Poradí si s šetrným odstraněním nečistot, odumřelých buněk a pomáhá docílit jemnosti a hebkosti pleti. Zároveň může usnadnit hojení drobných ranek a zklidňuje kůži po bodnutí hmyzem.
Žlutý francouzský jíl
Tento druh jílu nachází uplatnění u majitelů citlivé a suché pleti. Hojně se také používá při léčbě ekzému, dermatitidy, lupénky a nejrůznějších vyrážek. Mdlé pokožce dokáže dodat svěžest a zdravý vzhled.
Bílý francouzský jíl
Bílý francouzský jíl je vhodný zejména pro suchou a citlivou pleť, jelikož z pokožky neodvádí přirozený kožní maz. Zásluhou vysokého obsahu křemíku dodává pokožce výživu a hydrataci.
Červený francouzský jíl
Barva červeného jílu je dána obsaženými oxidy železa a mědi. Jeho použití se doporučuje spíše majitelům normální až mastné pleti. Červený jíl dokáže velmi dobře osvěžit pleť a stáhnout rozšířené póry. Jeho použití se doporučuje také v případě zralé pleti, která ztrácí elasticitu a má již sníženou schopnost regenerace. Jeho účinky si zamilují také ty osoby, které trápí výskyt křečových žil, popraskaných žílek na obličeji, modřin či strií.
Bentonitový jíl
Tento druh jílu se získává z přírodního vulkanického sedimentu. Pomáhá účinně odstraňovat rozšířené póry, absorbuje nadbytečný kožní maz a je vhodný zejména pro mastnou pokožku se sklonem k akné. Své využití najde také u osob, které trápí neštovice, jelikož zmírňuje svědění. Kromě toho se jeho použití doporučuje na vlasy, u nichž napomáhá jejich růstu a odstraňuje odumřelé kožní buňky z pokožky hlavy.
Kaolin
Kaolin je ze všech jílů nejjemnější. Je vhodný i pro citlivou pokožku, a to navíc při každodenním použití. Přispívá ke zklidnění a zmatnění pleti a často se používá při léčbě lupénky, akné či ekzémů.
Marocký jíl
Tento druh jílu jako jediný není určen pro vnitřní použití. Pomáhá redukovat akné a zlepšuje elasticitu kůže. Kromě toho také sjednocuje tón pleti a pokožku zbavuje přebytečného mazu. Při použití na vlasech s jeho pomocí dosáhnete lesklejší a pružnější hřívy. Zároveň čistí pokožku hlavy od přebytečného mazu.
Jak se používá pleťový jíl
V současné době jsou na trhu k dostání jak hotové masky z pleťového jílu, tak i samotný jíl v prášku, který je třeba do podoby masky nejprve připravit. Zatímco hotovou masku můžete okamžitě nanést na pleť, u práškového jílu vás čeká samotná příprava.
Práškový jíl se smíchá s vodou v poměru 1:1. Já obvykle používám zhruba 1,5 malé lžičky jílu a stejné množství vody a bohatě mi to vystačí na celý obličej, krk a dekolt. Pozor si dejte snad jen na používání kovových lžic (raději volte plastovou či dřevěnou). K nanášení můžete použít prsty, nicméně trochu lépe to jde s nepoužívaným štětcem na make-up. Masku nechte několik minut působit, a poté ji smyjte pomocí vlažné vody.
Jak používat jíl na vlasy
Pokud budete chtít jíl použít na vlasy, nejprve bude opět třeba si vytvořit masku (postup je totožný jako u pleťového jílu, ale můžete použít o něco více vody). Následně můžete výsledek krouživými pohyby nanášet na pokožku vaší hlavy a na vlhké vlasy. Masku nechte několik minut působit a poté ji z vlasů důkladně vymyjte.
K čemu všemu lze jíl používat
Jíl je velmi všestranným pomocníkem a najde proto uplatnění hned při několik různých činnostech. Využít jej můžete například k:
- výrobě pleťových masek,
- výrobě šamponů, šampuků a suchých šamponů,
- výrobě dalších čisticích produktů,
- místo tělového pudru nebo jako základ zásypu,
- do deodorantů,
- k ošetření a rychlejšímu hojení drobných ranek,
- k péči o zuby,
- jako složku dekorativní kosmetiky
- nebo třeba do domácích čisticích prostředků.
Jak dlouho vydrží jíl
Pokud budete jíl správně skladovat, vydrží vám klidně i dlouhé roky. K uskladnění je přitom ideální využít praktické (klidně i původní obaly). Z obyčejných sáčků se vám může snadno vysypat. Snažte se jej také chránit před nadměrnou vlhkostí.
Přidat komentář