Sprej na rozčesávání vlasů

TOP 8: Nejlepší spreje na rozčesávání vlasů – jak a čím vlasy rozčesávat

Máte problémy vlasy po umytí rozčesat? Bojujete se zacuchaným účesem a při pokusu o jeho rozčesání si spoustu vlasů vytrhnete? V tom případě je právě na čase s tím pořádně zatočit. Pomocníkem se vám stane nejlepší sprej na rozčesávání vlasů, díky kterému pro vás tato každodenní rutina bude hračka. Jak postupovat při výběru? A co všechno vám pomůže?

Porovnání nejlepších sprejů na rozčesávání vlasů – TOP 5

PořadíProduktNaše hodnoceníOrientační cena
1.Tangle Teezer Everyday Detangling Spray
TOP 1

⭐ 100 %
do 380 Kč Zjistit cenu
2.Kérastase Nutritive Soin
TOP 2

⭐ 100 %
do 880 Kč Zjistit cenu
3.Curapil Hair Care
TOP 3

⭐ 99 %
do 390 Kč Zjistit cenu

Test a recenze sprejů pro snadné rozčesávání

Na trhu je k dostání velká spousta sprejů a dalších produktů pro snadné rozčesávání. Do následujícího žebříčku jsem zahrnula osm z nich, které podle mě opravdu stojí za to a jejich nákupem neuděláte krok vedle. Jednotlivé bezoplachové péče oceníte nejen při rozčesávání. Řada z nich navíc disponuje tepelnou ochranou nebo pomáhá účes vyživit.

1. Tangle Teezer Everyday Detangling Spray

Tangle Teezer Everyday Detangling Spray

S tímto sprejem své kadeře připravíte nejen na jednoduché rozčesávání, ale i na následnou úpravu. Po nanesení jsou vlasy příjemně hladké a měkké a můžete se těšit také na jejich oslnivý lesk. Sprej také kadeřím dodává potřebnou hydrataci, aniž by je zbytečně zatěžoval.

Sprej na rozčesávání je určen pro majitele jemných až normálních vlasů. Obsahuje pšeničný protein, který zajišťuje poddajnější a snadno upravitelné vlasy. Zároveň přispívá k jejich vyhlazení a dodává jim lesk. Potěší také příjemná květinová vůně s jasmínovými a dřevitými tóny, která ulpívá na účesu. Vlasy po použití nejsou slepené ani zatížené.

2. Kérastase Nutritive Soin

Kérastase Nutritive Soin

Mezi další velmi kvalitní produkty na rozčesávání vlasů se řadí i tento sprej Kérastase Nutritive Soin. Ten dodá vlasům hydrataci a výživu, usnadní vám rozčesávání a k tomu všemu ještě vašim kadeřím poskytne tepelnou ochranu až do 230 °C. Dále pečuje o přirozenou bariéru vlasů a zabraňuje ztrátě vlhkosti.

Sprej krotí rozlítané vlasy, obnovuje jejich poddajnost a elasticitu. V jeho složení najdete proteiny ze zrn pšenice, kukuřice a sóji, které dodávají vlasům základní živiny. Niacinamidy uzavírají ve vlasech výživné látky a posilují jejich ochrannou bariéru. Vyživující lipidy poté posilují oslabená a suchá vlasová vlákna.

3. Yves Rocher Mléko ve spreji na rozčesávání vlasů

Yves Rocher Mléko ve spreji na rozčesávání vlasů

Třetí příčku mého žebříčku obsadilo toto mléko ve spreji od světoznámé značky Yves Rocher. Sprej nevyžaduje následné oplachování a jeho použití je tedy mimořádně jednoduché. Obsažené kaštanové mléko pomáhá s rozčesáním vlasů od kořínků po konečky, aniž by docházelo k zatěžování kadeří.

Vlasy jsou po použití tohoto spreje příjemně měkké, lesklé a poddajné. Před nastříkáním mléka je nutné balení důkladně protřepat. Nanášet jej můžete na mokré i suché vlasy podle vašich aktuálních potřeb. Předností je také velmi příjemná vůně.

4. Sol de Janeiro Brazilian Joia™ Milky Leave-In Conditioner

Sol de Janeiro Brazilian Joia™ Milky Leave-In Conditioner

Tento kondicionér mě osobně velmi příjemně překvapil a s klidným svědomím vám jej proto mohu doporučit. Jedná se o kondicionér ve spreji, který se tedy velmi pohodlně nanáší na vlasy. Kromě usnadnění rozčesávání nabízí i určitou tepelnou ochranu při následné úpravě, a to až do teploty 230 °C. Sprej poskytuje ochranu proti krepatění až po dobu 72 hodin.

Ze složení stojí za vypíchnutí zejména olej z babaçu, který uzamyká vlhkost a blokuje ji, aby nedocházelo ke krepatění vaší hřívy. Obsažené cupuaçu máslo vlasy příjemně uhlazuje bez krepatění a zbytečného zatížení. Olej z brazilských ořechů kadeře vyživuje, posiluje a chrání před lámáním. Sprej také zaujme svou nádhernou ovocně-květinovou vůní.

5. Plantur 21 #longhair Oh Wow! Spray

Plantur 21 #longhair Oh Wow! Spray

Z dalších kvalitních produktů, navíc za rozumnou cenu, stojí za zmínku tato bezoplachová péče od značky Plantur 21. Usnadňuje rozčesávání zacuchaných vlasů a díky vysokému obsahu mikroživin také pomáhá kadeře posilovat. Výhodou je také poskytnutí tepelné ochrany až do 230 °C

Sprej je ideální volbou pro majitelky dlouhých vlasů. Po použití bude vaše hříva nádherně lesklá, hydratovaná a plná síly. Díky svému složení se bez problémů hodí i pro každodenní použití. Potěší také velmi příjemná lehká vůně, která má tendenci se v účesu držet po dlouhou dobu.

6. Curapil Hair Care

Curapil Hair Care sprej na rozčesávání vlasů

Za zmínku dále stojí bezoplachový sprej na rozčesávání vlasů Curapil Hair Care. Tento přípravek zaujme obsahem keratinu, kreatinu a kolagenu. Díky této kombinaci pomáhá vlasy vyživit a zanechává je příjemně pevné a pružné. Zároveň jim dodává přirozený lesk. Vlasům je navrácena pevnost a odolnost, jsou na první pohled hydratované a vyživené.

Ve složení přípravku najdete například hydrolyzovaný keratin, který vlasům dodá pružnost a lesk a chrání je před okolními vlivy. Z dalších složek stojí za zmínku kolagen a urea pro zlepšení hydratace. V neposlední řadě kreatin usnadňuje rozčesávání a snižuje statickou elektřinu.

7. Mane ‘N Tail Detangler Extreme

Mane 'N Tail Detangler Extreme

Sedmou příčku mého žebříčku obsadil tento bezoplachový sprej, který usnadní nejen rozčesávání vlasů, ale i následnou úpravu vašeho účesu. Díky svému složení pomáhá vyživovat a regenerovat jednotlivá vlasová vlákna a vašim kadeřím dodá potřebnou hydrataci.

Kromě toho jsou kadeře také na první pohled zářivější a lesklejší. Sprej se pohodlně nanáší na celou délku vlasů, aniž by je zbytečně zatěžoval. I když obal na první pohled nepůsobí luxusním dojmem, nenechte se zastrašit. Přípravek je totiž opravdu kvalitní.

8. Kemon Hair Manya Macro

Kemon Hair Manya Macro

Přípravek Kemon Hair Manya Macro je určen pro všechny typy vlasů. Po jejich umytí vám usnadní následnou úpravu. Zároveň jim dodá potřebnou péči a hydrataci. Díky tomu účes působí vyživeně a vlasy jsou lesklé na první pohled. Díky rozprašovači se velmi dobře nanáší, možnou nevýhodou je snad jen absence tepelné ochrany.

Jak vybrat sprej na rozčesávání vlasů

Při výběru spreje na rozčesávání vlasů můžete vzít v úvahu hned několik faktorů. Předně se bude jednat o samotný typ vašich vlasů nebo třeba to, zda hledáte řešení použitelné u suchých či mokrých vlasů. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Typ vlasů

U mnoha produktů určených na rozčesávání vlasů budete v prvé řadě řešit to, jaký typ vlasů máte. Jiné produkty totiž najdou uplatnění u majitelů rovných vlasů a jiné u kudrnatých kadeří. Při výběru se proto vždy informujte o tom, zda je daný sprej určen právě pro váš typ vlasů. Setkat se můžete i s přípravky, které cílí na všechny bez rozdílu.

Typ produktu

Rozčesávání vlasů vám usnadní hned několik produktů. V prvé řadě se jedná o vhodně zvolený kondicionér, který pomůže uzavřít vlasové vlákno a váš účes zjemní a uhladí. Pokud ale hledáte řešení pro již usušené vlasy, zpravidla sáhnete po speciálních bezoplachových sprejích nebo třeba mléku na snadné rozčesávání vlasů. Tyto spreje se pak jednoduše aplikují do suchých vlasů a následně je můžete upravit tak, jak jste zvyklí.

Funkce

Na trhu jsou k dostání produkty, které spojují hned několik funkcí v jednom. Takové přípravky vám tedy pomohou nejen s rozčesáním vašich kadeří. Kromě toho mohou nabídnout funkce spočívající v hydrataci vašich vlasových vláken, dodání lesku nebo vůně. Některé přípravky jsou dále vybaveny termoochranou, díky níž vaše vlasy ochrání při následné tepelné úpravě (například při fénování, kulmování nebo žehlení).

Cena

Při výběru spreje na rozčesávání vlasů hraje pochopitelně roli také cena. Nejprodávanější produkty zpravidla svou cenou nepřesáhnou hranici 500 Kč. K dostání však bývají i luxusní přípravky, u kterých si připlatíte. Vždy je však na místě volit pomyslnou zlatou střední cestu mezi kvalitou produktu a cenou.

Co umí rozčesávače vlasů

Přípravky určené pro snadnější rozčesávání vlasů v sobě spojují hned několik skvělých vlastností. Předně usnadňují klouzání hřebene po jednotlivých vlasových vláknech a tímto způsobem brání jejich zacuchání. Dále s jejich pomocí můžete předcházet krepatění vlasů a usměrníte neposedné vlny. Spreje dále přispívají k výživě a hydrataci a dodávají kadeřím přirozený lesk.

Jak si usnadnit rozčesávání vlasů

Kromě rozčesávacího spreje lze doporučit používat také hydratační kondicionéry, masky na vlasy nebo třeba speciální vlasové oleje. Díky těmto přípravkům totiž přirozeně dojde k celkovému zlepšení vlasového vlákna a tím se usnadní i rozčesatelnost vlasů.

Co se týče hřebenu, volte především velký kartáč nebo hřeben s široko posazenými zuby. Při rozčesávání postupujte od konečků od kořínků a vlasy rozčesávejte po jednotlivých pramenech, nikoliv jako celek najednou.

Přidat komentář

5 × three =