Nejlepší tepelná ochrana na vlasy

Nejlepší tepelná ochrana na vlasy –⁠ proč je důležité ji používat?

Nejlepší tepelná ochrana na vlasy Fénujete si vlasy, žehlíte je nebo používáte kulmu? Ve všech těchto případech se neobejdete bez použití speciální tepelné ochrany na vlasy. Díky její aplikaci před zahájením tepelného stylingu budou vaše vlasy uhlazenější a předejdete jejich lámavosti a třepícím se konečkům. Zároveň budete hřívu částečně chránit před elektrizováním. Přečtěte si, jaká je nejlepší tepelná ochrana na vlasy a proč ji používat.

V tomto článku jsem pro vás vybrala celkem 10 špičkových produktů od světoznámých značek. Prozradím vám zároveň, jak přesně tyto přípravky chrání vlasy před teplem a co se stane, pokud termoochranný sprej pro úpravu žehličkou a kulmou používat nebudete.

Porovnání nejlepších přípravků pro tepelný styling – TOP 5

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
Lee Stafford Original
Heat Protection

TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 230 Kč Zjistit cenu
Kérastase Discipline
Kératine Thermique

TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 650 Kč Zjistit cenu
Olaplex Bonding Oil No. 7
TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 535 Kč Zjistit cenu
L’Oréal Professionnel Serie Expert
Blow-dry Fluidifier

TOP 4

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
cca 360 Kč Zjistit cenu
Maria Nila Style & Finish
TOP 5

[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]
cca 680 Kč Zjistit cenu

Test a recenze nejlepší produktů na tepelnou ochranu vlasů

Přemýšlíte, jaký produkt je pro vás ten pravý? Inspirujte se mým seznamem TOP 10 přípravků.

1. Lee Stafford Original Heat Protection Shine Mist

Lee Stafford Original Heat Protection Shine Mist

První příčku žebříčku si vysloužila kvalitní termoochrana na vlasy od značky Lee Stafford. Její předností je velmi příjemná vůně, která na vlasech zůstává i po závěrečném stylingu. Sprej v sobě obsahuje extrakt ze zeleného čaje, který pomáhá vlasy chránit před poškozením vzniklým působením vysoké teploty.

Kromě toho tento sprej obsahuje antioxidanty, které kadeře chrání před tvorbou volných radikálů a UV zářením. Sprej pomáhá vlasům dodat potřebný lesk a také předcházet jejich elektrizování. Vzhledem k tomu, že pomáhá vlasy narovnat, se hodí zejména jako ochrana před fénováním a žehlením. V případě kulmování pravděpodobně sáhnete po jiném produktu.

Tohle je aktuálně moje nejoblíbenější termoochrana, bohužel není moc k sehnání a aktuálně ji nabízí pouze Profimed.

2. Kérastase Discipline Kératine Thermique

Kérastase Discipline Kératine Thermique

Značka Kérastase patří na poli vlasové kosmetiky k opravdové kvalitě. Výjimkou přitom není ani toto uhlazující termoochranné mléko, které je navrženo zejména pro krepatící se vlasy. Mléko dokáže vaši hřívu ochrání před teplotami až do 180 °C. Vlasům zároveň dodává potřebnou pevnost a zabraňuje jim v nadměrné lámavosti.

Stejně jako předchozí kosmetický přípravek, i tento pomáhá předcházet elektrizování vlasů. Následná úprava je mnohem snazší, vlasy získávají přirozený lesk a pohyb. Použitá technologie Auto-reticular polyme na vlasech vytváří speciální hydrofobní film, který brání vlhkosti a krepatění.

3. Bumble and Bumble Hairdresser’s Invisible Oil Heat/UV Protective Primer

O perfektní vzhled vašich vlasů a jejich ochranu před nadměrným teplem se postará také sprej od značky Bumble and Bumble. Jedná se o bezoplachový kondicionér, který lze aplikovat do vlhkých i suchých vlasů. Krepaté pramínky budou po jeho použití skvěle uhlazené a zároveň lesklé.

Přípravek neobsahuje žádné minerální oleje ani ftaláty. Po aplikaci usnadňuje rozčesávání a pomáhá vlasy hloubkově vyživit. Navíc velmi příjemně voní. Po tepelné úpravě vlasy nebudou zbytečně rozlítané, ale naopak hezky uhlazené.

4. Olaplex Bonding Oil No. 7

Olaplex Bonding Oil No. 7

Pokud je řeč o vlasové kosmetice, nesmí v mém žebříčku rozhodně chybět značky Olaplex. V případě tohoto kosmetického produktu se jedná o regenerační olej na vlasy v poměrně malém balení (objem činí pouhých 30 ml). Na druhou stranu ale dokáže vlasy chránit před působením tepla až do 230 °C. Olej má velmi lehkou konzistenci a zabraňuje krepatění vlasů.

Přípravek se velmi snadno vstřebává a obávat se nemusíte ani toho, že by vaše kadeře byly po použití mastné. Olej je vhodný pro všechny typy vlasů a jeho předností je také fakt, že neobsahuje parabeny, sulfáty a ftaláty.

5. Kérastase Elixir Ultime L’huile Originale

Kérastase Elixir Ultime

Regenerační olej Kérastase Elixir Ultime L’huile Originale pomáhá vlasy hloubkově vyživit a obnovovat přirozenou sílu vlasového vlákna. Vlasy jsou zároveň chráněny před krepatěním až po dobu 96 hodin od aplikace. Po aplikaci vás zaujme velmi příjemnou vůní v podobě fialky, frézie, mandarinky a dřevitých tónů.

Olej obsahuje marula olej pro intenzivní hydrataci vlasů. Olej z kamélie poté vyhlazuje vlasové vlákno. O posílení kadeří poté pečuje obsažený arganový olej.

6. L’Oréal Professionnel Serie Expert Blow-dry Fluidifier

Skvělým přípravkem pro tepelnou ochranu vlasů je také krém pro přirozenou fixaci L’Oréal Professionnel. Přípravek pomáhá vyhlazovat a chránit vlasová vlákna až do teploty 230 °C. Zásluhou rostlinných proteinů budou vaše kadeře snadno upravitelné a hebké na dotek.

Vlasy nejsou zbytečně zatěžovány a olej se jednoduše vstřebává. Díky tomuto produktu zároveň účes déle vydrží a získává vzdušný tvar a objem. Právem se jedná o jednu z nejprodávanějších tepelných ochran na vlasy.

7. Maria Nila Style & Finish

Termoochranný sprej Maria Nila Style & Finish zaujme především svým vodoodpudivým složením, které urychluje dobu potřebnou k jejich vysušení. Díky tomu strávíte fénováním méně času. Po použití jsou vlasy hezky zdravé a lesklé. V případě barvených vlasů jsou také kadeře chráněny před vyblednutím.

Přípravek nabízí 100% veganské složení a neobsahuje žádné sulfáty ani silikony. Kromě toho se můžete těšit na příjemnou vůni, která po aplikaci přetrvává. Charakteristická je pro ni vůně žluté růže, sladké hrušky a černého rybízu.

8. CHI Infra Treatment Thermal Protective

Osmou příčku mého žebříčku obsadila regenerační kúra na vlasy CHI Infra Treatment Thermal Protective. Ve složení tohoto produktu najdete komplex hedvábí, sójových a pšeničných proteinů, které se zaslouží o posílení vlasů a dodání lesku. Sprej pomáhá opravovat narušenou vlasovou strukturu a kadeřím dodává jemnost a sílu. Při pravidelném používání jsou vlasy o poznání hydratovanější, pevnější a zacelenější. Kromě toho zaujme také velmi příjemnou vůní.

9. TRESemmé Heat Defence

Pokud je pro vás při výběru tepelné ochrany na vlasy rozhodující cena, můžete sáhnout například po tomto vlasovém balzámu od značky TRESemmé. Jedná se o bezoplachový balzám, který se snadno nanáší do jednotlivých pramenů. Přípravek pomáhá zvyšovat objem a vlasům dodává potřebnou hydrataci a lesk. Kromě toho poskytuje i termoochranu při následném tepelném stylingu.

10. Revlon Professional Uniq One™

Vsadit můžete také na bezoplachovou péči Revlon Professional Uniq One, která v sobě spojuje hned několik funkcí. Kromě potřebné tepelné ochrany dodává vlasům objem a pomáhá předcházet třepení konečků. Barvené vlasy jsou rovněž chráněné před vyblednutím a vaše hříva bude celkově vyhlazená a hebká na dotek.

Jak vybrat tepelnou ochranu na vlasy

Tepelná ochrana na vlasy by měla patřit do nezbytné výbavy každého, kdo se rozhodne svou hřívu upravovat fénem, kulmou nebo žehličkou na vlasy. Přečtěte si, jak tento produkt vybrat, aby vám vyhovoval.

Jak může tepelný styling uškodit našim vlasům

Jako tepelný styling se označuje použití fénu na vlasy, žehličky, kulmy nebo třeba kulmofénu. Na jednu stranu se dočtete, že pečlivé vysušení našich vlasů fénem je důležité pro zdravý vzhled kadeří. Na druhou stranu je však nadměrné vystavení teplu pro naše vlasy škodlivé.

Při vysokých teplotách totiž dochází k odlupování vnější šupinaté vrstvy vlasů, která má za úkol vlasy především chránit. Pokud se ale tato vrstva naruší, dojde automaticky i k poškození daného vlasu. A jak se taková situace projevuje? Především se můžete setkat s roztřepenými konečky, zvýšenou lámavostí a ztrátou lesku.

Jak funguje tepelná ochrana na vlasy

Přípravky označované jako tepelná ochrana na vlasy fungují na poměrně jednoduchém principu. V podstatě na vlasech vytvoří jemný ochranný film, který zabrání jejich poškození. Přípravky dále velmi často obsahují nejrůznější výživné látky, které si berou za úkol vaši hřívu vyživit, posílit jejich odolnost a dodat jim sílu.

Termoochranu na vlasy využijete také v letních měsících a na dovolené. Právě v těchto momentech totiž mohou být naše kadeře zatěžovány vysokým UV zářením, kvůli kterému může docházet k nadměrnému vysušování vlasů.

Z jakých přípravků můžete vybírat?

Termoochrana na vlasy může mít několik podob. Nejčastěji se můžete setkat se:

  • sprejem na vlasy s tepelnou ochranou,
  • bezoplachovou maskou na vlasy,
  • termoochrannou péčí ve formě krému, která se nanáší na jednotlivé prameny
  • a termoochranným mlékem, které se aplikuje zejména na konečky.

Jak používat tepelnou ochranu na vlasy

Použití kosmetických přípravků s tepelnou ochranou na vlasy je poměrně jednoduché. K jejich aplikaci byste přitom měli přistoupit vždy předtím, než se do fénování, kulmování nebo žehlení vlasů pustíte.

Na vaše kadeře tedy naneste dostatečné množství vybraného ochranného přípravku. Po jeho nanesení vlasy pročesejte řídkým hřebenem, díky kterému se bude moct produkt dostat ke všem pramenům a rozprostřít s po jejich povrchu. Následně můžete začít se samotným stylingem.

Každý přípravek se pochopitelně může na vlasy nanášet trochu jiným způsobem. Před samotnou aplikací si proto přečtěte informace uvedené na obalu.

Vybírejte z ověřených značek

Při výběru vhodné tepelné ochrany na vlasy se zaměřte na volbu kvalitní a ověřené značky. Vhodné jsou v tomto ohledu profesionální značky zaměřující se právě na vlasovou kosmetiku. Velké popularitě se těší například značky Kérastase, L’Oréal Professionnel, Maria Nila a mnohé další.

Kde tepelnou ochranu na vlasy koupit

Produkty slibující tepelnou ochranu na vlasy jsou v současné době k dostání v řadě různých obchodů. Snadno je proto seženete i v běžných drogeriích. Pokud si chcete prohlédnout ucelenou nabídku, nebo máte v plánu pořízení produktu od nějaké exkluzivní značky, vyplatí se zavítat do vybraných internetových obchodů. Vybírat můžete zejména z těch, které se zaměřují právě na vlasové produkty, případně kosmetiku jako takovou.

Nezapomínejte na prevenci

Problémům je samozřejmě vždy lepší předcházet. Proto při jakémkoliv tepelném stylingu pamatujte na prevenci. Žehličky a kulmy na vlasy nikdy nezapínejte na nejvyšší stupeň teploty. Pamatujte, že čím vyšší teplotu zvolíte, tím více se budou vaše kadeře vysušovat a ničit. Pokud už chcete žehličku na vlasy používat na pravidelné bázi, vyplatí se sáhnout spíše po takzvané parní žehličce, která je k vlasům o poznání šetrnější.

Při fénování nepřikládejte jednotlivé prameny do bezprostřední blízkosti vašeho fénu. Raději přístroj umístěte do větší vzdálenosti a postupujte opatrně. I když se vlasy budou sušit déle, budou vypadat o poznání zdravěji a nebudou se vám tolik lámat.

Přidat komentář

three × one =