Nejlepší tužidlo na vlasy –⁠ jak vybrat a proč jej používat?

Tužidlo na vlasy je neodmyslitelným pomocníkem při každodenní tvorbě účesu. Zajímá vás, jaká jsou nejlepší tužidla na vlasy a jaká z nich se tedy vyplatí koupit? Přečtěte si tento článek, který se právě na toto téma zaměřuje.

Kromě toho se dozvíte, podle jakých faktorů tužidlo na vlasy vybírat a jaký stupeň fixace by si měly zvolit majitelky jemných, a naopak silných kadeří. Také se dočtete, jak tužidlo na vlasy správně aplikovat, aby bylo dosaženo požadovaného efektu.

Porovnání nejlepších tužidel na vlasy – TOP 5

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
Alterna Caviar Anti-Aging
Multiplying Volume

TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 700 Kč Zjistit cenu
L’Oréal Professionnel
Tecni.Art Volume Lift

TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 220 Kč Zjistit cenu
Kérastase K Mousse Bouffante
TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 480 Kč Zjistit cenu
Eco Cosmetics
Tužící pěna na vlasy BIO

TOP 4

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
cca 230 Kč Zjistit cenu
Chi Volume Booster
posilovač objemu

Tip pro muže

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 340 Kč Zjistit cenu

Nejlepší tužidla na vlasy

1. Alterna Caviar Anti-Aging Multiplying Volume

Alterna Caviar Anti-Aging Multiplying Volume

Nejprodávanější tužidlo na vlasy pro objem Alterna Caviar je ideální volbou pro jemné vlasy. Vlasům dodává maximální lesk a objem a poskytuje jim lehkou fixaci. Kromě toho tento sprej regeneruje a vyživuje a obnovuje jejich přirozenou hustotu. Navíc pomáhá předcházet lámání vlasů.

Po použití si můžete jasně všimnout, že jsou vlasy nadzvednuté od kořínků. Perfektně přitom drží jejich tvar, díky čemuž se jedná o skvělou volbu pro každodenní styling. Nevýhodou je o něco vyšší cena.

2. Redken Brews

Recenze tužidel pro jemné vlasy musí zahrnovat Redken Brews. Tento objemový sprej na vlasy je perfektní volbou pro muže. Díky svému složení účinně zvětšuje průměr vlasových vláken a účes tak vypadá bohatší. Sprej se postará o okamžitý zahušťující účinek. Rovněž dochází k celkovému posílení vlasového vlákna.

V jeho složení najdete třeba Ceramide, který dodává vlasům hustší vzhled. Filloxane poté pomáhá dosáhnout potřebného efektu v případě jemných a řídnoucích kadeří. A nebojte, i když se prodává v sekci pro muže, mohou jej bez problémů používat také dámy.

3. L’Oréal Professionnel Tecni.Art Volume Lift

L’Oréal Professionnel Tecni.Art Volume Lift

Jedno z nejlepších tužidel na vlasy je rovněž L’Oréal Professionnel Tecni.Art Volume Lift, které nadzvedává účes u kořínků. Skvěle poslouží pro jednoduchý a zároveň rychlý styling vlasů. Díky extra fixaci bude váš účes vypadat přesně tak, jak si představujete. Navíc vám poskytne odolnost při každém počasí. Pěnu lze aplikovat na vlhké i suché vlasy. Nejviditelnějšího efektu však dosáhnete, pokud vlasy bezprostředně po aplikaci vysušíte fénem.

4. Kérastase K Mousse Bouffante

Kérastase K Mousse Bouffante

Perfektních výsledků dosáhnete také s objemovou pěnou Kérastase K Mousse Bouffante. Ta obsahuje mikronizované polymery, které se postarají o flexibilní tvarovou paměť. Kromě toho je součástí pěny také UV filtr, který oceníte nejen v letním počasí. Nechybí ani xylóza, která vlasy chrání při tepelné úpravě. Vitamin E poté pomáhá působit antioxidačně.

Po aplikaci zůstává zachován přirozený pohyb vašich vlasů. Když jsem tuto pěnu testovala, osvědčilo se mi použít spíše menší množství. V opačném případě jsem následující den bojovala s mastnou hřívou.

5. Matrix Style Link Volume Builder

Kvalitní pěnové tužidlo Matrix Style Link Volume Builder vám pomůže dosáhnout požadovaného objemu. Vlasy nadzvedává od kořínků, účes je zpevněný, zároveň však vlasy zůstávají pružné a plné pohybu. Po vysušení vypadá účes přirozeně a nemá podobu slepených pramínků.

Osobně se mi taky líbí jeho vůně, která je svěží a zůstává na vlasech i po vysušení. Účes vydrží dlouho a s tímto tužidlem ve spreji jsem tedy více než spokojená.

6. Wella Professionals Eimi Boost Bounce

Wella Professionals Eimi Boost Bounce

Toto konkrétní tužidlo je určeno pro tvarování vln a kudrlin. Použití je proto tehdy, když si chcete na hlavě vykouzlit právě vlnitý účes.

Přípravek pomáhá vlasy hydratovat až po dobu 24 hodin. Zároveň zabraňuje jejich krepatění a částečně také chrání vlasy při následné tepelné úpravě. Stupeň fixace činí 2 ze 4, což je taková zlatá střední cesta pro jemnější kadeře.

7. Eco Cosmetics Tužící pěna na vlasy BIO

Eco Cosmetics Tužící pěna na vlasy BIO

Do mého žebříčku TOP produktů jsem se rozhodla zařadit také přírodní tužidlo na vlasy. Konkrétně se jedná o produkt od značky Eco Cosmetics, který je obohacen o BIO extrakt z goji. Vlasy po aplikaci zůstávají hladké, lesklé a jsou plné života. BIO olej z granátového jablka poté zabraňuje tomu, aby se vlasy vysušovaly.

Pěna se na vlasy snadno aplikuje a příjemně přirozeně voní. I když se jedná o přírodní produkt, nemusíte se obávat zbytečně vysoké pořizovací ceny.

8. Chi Volume Booster posilovač objemu

Na závěr žebříčku musím zmínit ještě posilovač objemu Chi Volume Booster. Jedná se o kvalitní tužidlo, které vytváří objem, tvaruje a pomáhá zpevňovat vlas zevnitř. Vlasy po použití nejsou zbytečně zatížené. Líbí se mi, že objem zůstává poměrně dlouho a že se hřívá po použití také více leskne.

Jak vybrat tužidlo na vlasy

Chcete si pořídit kvalitní tužidlo na vlasy, ale nejste si jisti, podle jakých faktorů se rozhodovat? Pojďme se na to podívat podrobněji.

Co je tužidlo na vlasy a k čemu slouží

Tužidlo na vlasy je kosmetický přípravek, který je určen k fixaci a zpevnění účesu. Používat jej lze jak v případě mokrých, tak i suchých vlasů. Jeho úkolem je také dodání objemu. Pokud si tužidlo na vlasy vyberete správně a správně jej i aplikujete, docílíte nadzvednutí vlasů od pokožky.

Síla tužícího efektu

Při výběru vlasového tužidla věnujte pozornost informaci o síle tužícího efektu. Tu zpravidla najdete pod číselným nebo slovním označením na obalu produktu. Ale pozor. Škála pochopitelně není pro všechny výrobce kosmetiky jednotná. Může se vám proto stát, že dva přípravky se stejným označením budou dosahovat jiného tužícího efektu.

Pokud si zvolíte přípravek s příliš slabou sílou tužícího efektu, pravděpodobně se nedočkáte požadovaného vytvarování účesu. A naopak přípravky s příliš silným tužícím efektem mohou způsobit to, že vaše vlasy budou nehezky zplihlé a mastné.

Jak vybrat tužidlo s ohledem na váš typ vlasů

Dalším důležitým faktorem při výběru vlasového tužidla je pochopitelně typ vašich vlasů. Pokud máte spíše jemné nebo řídké vlasy, doporučuje se používat tužidla s nižší fixací. Naopak silné a husté vlasy spíše snesou tužidlo s vyšším stupněm fixace.

Majitelky kudrnatých vlasů poté mohou sáhnout po speciálních stylingových přípravcích, které jsou určeny právě na vlnité vlasy. Pomohou vám jednotlivé lokny lépe definovat a výsledkem bude perfektní účes plný objemu.

Jak správně aplikovat pěnové tužidlo na vlasy

Není třeba se ničeho obávat. Použití pěnového tužidla na vlasy je poměrně jednoduchou záležitostí, kterou bez problémů zvládnete.

  1. Vlasy si umyjte jako obvykle a lehce je vysušte ručníkem.
  2. Do ruky si nastříkejte potřebnou dávku tužidla.
  3. Vezměte si na pomoc hřeben s širokými zuby a s jeho pomocí tužidlo aplikuje po celé délce vlasů. Tedy od kořenů až po konečky.
  4. Při aplikaci si dejte pozor, aby se tužidlo opravdu rovnoměrně rozprostřelo do všech pramenů.
  5. Následně můžete vlasy vyfénovat do vámi požadovaného tvaru.
  6. Pokud chcete dále pracovat s kulmou nebo žehličkou, počkejte, až budou vaše vlasy opravdu důkladně vysušené. V opačném případě by mohlo dojít k jejich poškození.

Na trhu je k dostání také tužidlo na vlasy ve spreji. Jeho aplikace je přitom prakticky stejná. Jen místo pěny budete pracovat s rozstřikováním přípravku po celé délce vlasů.

Co dělat, když na vlasy nanesete moc tužidla?

Pokud s tímto přípravkem zatím nemáte zkušenosti, může se stát, že ho na vlasy nanesete zbytečně velké množství. V takovém případě je nejjednodušší vlasy znovu umýt a zkusit to znovu. Jiným způsobem totiž budete tužidlo z mokrých vlasů dostávat jen těžko.

Jaký je rozdíl mezi tužidlem, lakem a voskem na vlasy?

Možná vás napadá, jestli je možné místo tužidla na vlasy používat pouze lak, případně vosk. Pojďme se stručně podívat na to, v čem spočívají rozdíly mezi těmito kosmetickými produkty.

Jak jsme již zmínili, tužidlo pomáhá dotvořit objem účesu, definovat jej a usnadnit vám následný styling. Rovněž by mělo ve vlasech zachovávat pohyb.

Oproti tomu lak na vlasy slouží k finální úpravě vlasů. S jeho pomocí účes lépe odolá případné vlhkosti a statické elektřině. Lak také pomůže udržet požadovaný tvar vašich vlasů.

Vosk se stejně jako lak na vlasy používá k finální úpravě vlasů. Jejich úkolem je především pomoct vymodelovat nějaký účes. Častěji jej proto používají pánové. Vlasy po použití vypadají jako laminované.

Přidat komentář

four × 1 =