Nejlepší přírodní barva na vlasy: Test & recenze

Přírodní barvy na vlasy symbolizují zdravější alternativu ke klasickým produktům, které jsou mnohdy plné chemie. Zpravidla obsahují hennu a nejrůznější bylinné výtažky, jako je například indigo nebo cassie. Jaká je ale nejlepší přírodní barva na vlasy, která je v současné době na trhu k dostání?

V tomto článku vám přináším krátké recenze přírodních barev na vlasy. Sestavila jsem pro vás žebříček 11 produktů podle toho, jak jsem s nimi já osobně spokojená. Na vás už je jen vybrat si svůj vysněný odstín a pustit se do kosmetické procedury.

Porovnání nejlepších přírodních barev na vlasy – TOP 5

Porovnání 5 nejlepších přírodních barev na vlasy (také henna na vlasy). Zbytek tipů najdete pod tabulkou.

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
Barvy značky VOONO
TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 259 Kč Zjistit cenu
Barvy značky Logona
TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 298 Kč Zjistit cenu
Barvy značky Radico
TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 315 Kč Zjistit cenu
Barvy značky Five Fives
TOP 4

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 139 Kč Zjistit cenu
Barvy značky Ayuuri Natural
TOP 5

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 165 Kč Zjistit cenu

TOP 11 přírodních barev na vlasy

Výhodou přírodních barev na vlasy je bezpochyby skutečnost, že při aplikaci nedochází k narušení vlasového folikulu. Jednotlivé produkty vlas v podstatě obalí a kromě konkrétního odstínu mu poskytnou i potřebnou výživu. Pojďme se na test přírodních barev podívat podrobně.

1. Barvy značky VOONO

Barvy značky VOONO

První příčka v mé recenzi patří barvám na vlasy značky VOONO. Jednotlivé produkty používají suroviny z těch nejčistších přírodních zdrojů. Kromě henny se jedná i o nejrůznější indické bylinky v podobě shikakai a amly. Barvy VOONO vynikají vysokou kvalitou a skvělou přilnavostí na vlasy.

Vybrat si můžete z devíti různých odstínů v závislosti na tom, jaké barvy vlasů chcete docílit. Všechny produkty jsou navíc veganské a značka je netestuje na zvířatech, díky čemuž dbá i na etickou stránku věci.

2. Barvy značky Logona

Barvy značky Logona

Na druhém místě se jednoznačně umístily nejprodávanější přírodní barvy na vlasy Logona. Produkty obsahují minimální množství chemických substancí, díky čemuž dosáhnete přirozeného a zářivého odstínu. Tyto barvy nepoškozují přirozené pigmenty a strukturu vlasů a vy si budete užívat živoucí a jasně barevný odstín.

Krémová barva na vlasy Logona vás cenově vyjde zhruba na 500 Kč. Předností této značky je také to, že všechny použité suroviny mají certifikát na jejich vysokou kvalitu.

3. Barvy značky Henna Plus

Barvy značky Henna Plus

V nabídce této značky najdete 100% přírodní práškové barvy s hennou. Značka ctí filozofii tvoření produktů s respektem k přírodě. Jednotlivé barvy jsou dlouhotrvající a zanechávají úchvatný odstín s okouzlujícími odlesky. Barvy mají zároveň speciální ochranu proti vymývání, díky které se nemusíte obávat rychlé ztráty intenzity barvy.

Přítomné bylinné esence v barvě na vlasy se postarají o příjemnou vůni, která mě osobně velmi zaujala. Přece jenom ty chemické barvy nikomu příliš nevoní. Po nabarvení dále vlasy získají vyhlazený a zářivý vzhled. A to všechno za cenu pohybující se kolem 300 Kč za jedno balení.

4. Barvy značky Radico

Barvy značky Radico

Na čtvrtou příčku v seznamu jsem umístila kvalitní přírodní barvy na vlasy značky Radico. Pokud potřebujete efektivně zakrýt šediny, s těmito produkty toho dosáhnete už po první aplikaci. Barvy na vlasy jsou v BIO kvalitě a používají kůru z ajurvédských bylin.

Po barvení se můžete těšit na zdravý a sytý odstín, který se stane nepřehlédnutelným. Vzhledem k šetrnému složení jsou tyto barvy vhodné i pro citlivou pokožku. Příprava barvy i následná aplikace je velmi jednoduchá, a proto jsou produkty ideální pro domácí použití. Za jedno balení zaplatíte zhruba 315 Kč.

5. Barvy značky Herbatint

Barvy značky Herbatint

Jako další musím zmínit barvy na vlasy Herbatint, které používají výtažky z 8 různých bylin. Jsou šetrné jak k vlasům, tak i pokožce hlavy. Práškové barvy se snadno namíchají a rovněž se velmi dobře nanáší na vlasy. Cena je o něco vyšší než u předchozích produktů a dosahuje přibližně 350 Kč za jedno balení.

Díky barvení získáte velmi intenzivní a rozjasňující výsledek. Součástí balení jsou dva sáčky. Pokud ale máte dlouhé vlasy, pravděpodobně na jedno barvení spotřebujete oba dva.

6. Barvy značky Hairwonder

Barvy značky Hairwonder

Cílem značky Hairwonder je prodávat ty nejkvalitnější barvy na vlasy z přírodních ingrediencí. A podle mého názoru se jí to skvěle daří. Barvy obsahují vzácné bylinné a ovocné výtažky, které pečují o zdraví vlasů. Díky tomu zajišťují skvělou hydrataci a oslnivý lesk.

Předností těchto produktů je dlouhotrvající výdrž. Na vlasech totiž vydrží zhruba 6 až 8 týdnů. Navíc se mi na těchto barvách líbí jednoduchá aplikace, kdy je stačí nechat působit jen několik desítek minut. Jedno balení seženete zhruba za 300 Kč.

7. Barvy značky Five Fives

Barvy značky Five Fives

Dostáváme se za půlku mého žebříčku. Sedmou příčku si odnesly barvy značky Five Fives. Pořídit si u ní můžete hennu v žádoucím odstínu, která je pěstována v jižním Egyptě. Místní henna má velmi vysoký podíl barviva, což se promítne do její mimořádné kvality. Spolehlivě obarví vaše vlasy a navíc má i určité regenerační schopnosti.

Jelikož se jedná o hennu, je třeba počítat s tím, že vlasy spíše ztmavuje a nemá zesvětlující vlastnosti. Snadno se ale nanáší a kadeře díky ní získávají krásné odlesky. Výhodou je také příznivá cena. Za 100 gramů této henny totiž zaplatíte jen 140 Kč.

8. Barvy značky Henné Color

Barvy značky Henné Color

Osmé místo si v mém testování zasloužily barvy značky Henné Color. Jedná se o hennu v práškové podobě, která vlasy jednak obarví a jednak jim dodá objem a posílí jednotlivé kořínky. Suché a poškozené vlasy dokáže částečně i regenerovat.

Je třeba pamatovat na to, že tato barva, stejně jako ostatní přírodní henny, slouží pouze pro ztmavení vlasů. Zesvětlení s nimi nedosáhnete. Co se týče ceny, je mírně vyšší než v případě henny Five Fives. 100 gramů vás proto vyjde zhruba na 180 Kč.

9. Barvy značky Ayuuri Natural

Barvy značky Ayuuri Natural

Hennu nabízí také přírodní značka Ayuuri Natural. Díky její kvalitě se přitom probojovala na deváté místo tohoto žebříčku. Dodává skvělý lesk i objem a zároveň pomáhá dosáhnout vámi požadovaného odstínu. Výsledkem je krásná zářivá barva, která na první pohled působí velmi přirozeným dojmem.

Oproti některým přírodním barvám je třeba počítat s tím, že hennu budete muset nechat zhruba 2 až 4 hodiny působit. Cena se ovšem řadí mezi velmi příznivé. Za balení s 200 g henny totiž zaplatíte přibližně 170 Kč.

10. Barvy značky NATURIGIN

Barvy značky NATURIGIN

Předposlední příčka v seznamu patří barvám na vlasy značky NATURIGIN. Jednotlivé produkty obsahují maximum přírodních a organických látek. Výsledkem jsou tedy kvalitní barvy na vlasy, které na vaší hlavě nenadělají žádnou neplechu. Permanentní barvy obsahují výhradně pečující organické oleje a extrakt z aloe vera a bambuckého másla.

Nevýhodou je skutečnost, že obsahují i potenciálně škodlivou chemii, aby dokázaly vlasy také zesvětlit. Na druhou stranu se jedná stále o šetrnější variantu v porovnání s barvami na vlasy z drogerie. Jedno balení barvy stojí přibližně 400 Kč.

11. Barvy značky Cosmetikabio

Barvy značky Cosmetikabio

Na poslední místo jsem umístila českou značku přírodní kosmetiky Cosmetikabio. Součástí její nabídky jsou různé odstíny, díky čemuž si na své přijde prakticky každý. Barva spolehlivě obarví každý pramínek a zároveň bude o vlasy pečovat. Výhodou je, že tyto barvy neobsahují žádné silikony, umělé konzervanty ani syntetické látky.

Na druhou stranu se barva poměrně rychle vymývá. Není proto ideální pro krytí šedin, ale spíše pro oživení vaší stávající barvy. Za 100 gramů zaplatíte přibližně 290 Kč.

Jak vybrat přírodní barvu na vlasy

Pokud chcete udělat krok pro své zdraví, symbolizuje právě používání přírodních barev na vlasy jeden ze zásadních kroků. Narozdíl od chemických barev totiž tyto produkty nijak nenarušují strukturu vlasů. Vlas obalují a tím působí jako blahodárná kúra. Jsou přitom vhodné i pro dlouhodobé používání, jelikož výsledná barva je stále intenzivní a vlasy vypadají na první pohled leskle a zdravě.

Zvolte odstín podle svého vkusu

Při výběru barvy na vlasy je pochopitelně ze všeho nejdůležitější vybrat takový odstín, který vám bude vyhovovat a slušet. Obecně je však třeba pamatovat na to, že čistě přírodní barvy na vlasy neumožňují výrazné zesvětlení.

Pokud jste tedy brunetka a toužíte po blonďaté kštici, s přírodní barvou na vlasy toho bohužel nedosáhnete. Můžete však sáhnout po přírodnější variantě, která sice nějaké chemické látky obsahuje, ale zároveň je šetrnější než běžně dostupné produkty v drogerii.

Jak se přírodní barvy na vlasy nanáší?

Přírodní barvy bývají dostupné v tekuté i práškové podobě. Pokud si pořídíte barvu na vlasy v prášku, je třeba ji nejprve podle přiloženého návodu smíchat s horkou vodou. K nanášení používejte výhradně speciální štětec na barvení vlasů. Rozhodně se vyhněte aplikaci pomocí prstů (mohli byste si je nepěkně zabarvit).

Co se týče doby působení barvy, liší se v závislosti na konkrétním produktu. Obecně se však pohybuje kolem hodiny až dvou. Pokud si na aplikaci netroufáte sami, je vždy lepší obrátit se na kamarádku nebo rodinného příslušníka.

Jak dlouho přírodní barva na vlasy vydrží?

To záleží na více faktorech. V úvahu je třeba vzít zejména zdraví vašich vlasů, to, jak se o ně staráte i jak často si je umýváte. Obecně však můžeme říct, že odrosty začnou být patrné zhruba po 1 až 2 měsících od aplikace. Kontrast mezi obarvenou kšticí a vaší přirozenou barvou vlasů však nebývá tak viditelný jako u chemických barev na vlasy. Přece jenom tato varianta neumožňuje měnit odstín vlasů nijak zásadně, spíše jen o pár tónů.

Přidat komentář

2 + 9 =