Nejlepší náplasti na akné

TOP 9: Nejlepší náplasti na akné

Chcete rychle a účinně zatočit s nevzhledným a bolestivým pupínkem? Hitem poslední doby se staly náplasti na akné, které pomohou s rychlejším hojením jednotlivých pupínků. Používat je přitom lze bez problémů nejen na noc, ale i přes den. Zajímá vás, jaké jsou nejlepší náplasti na akné? Na jakém principu přesně fungují a jaké výhody se s nimi pojí?

Porovnání nejlepších náplastí na akné – TOP 3

PořadíProduktNaše hodnoceníOrientační cena
1.Acne nanoSPACE Cosmetics
TOP 1

⭐ 100 %
do 650 Kč
(4 x 24 ks)
Zjistit cenu
2.Cosrx Master Patch Intensive
TOP 2

⭐ 100 %
do 680 Kč
(90 ks)
Zjistit cenu
3.My White Secret
Breakout + Aid Emergency Dots

TOP 3

⭐ 99 %
do 220 Kč
(48 ks)
Zjistit cenu

Test a recenze náplastí na akné

Přemýšlíte, jaké konkrétní náplasti na akné si pořídit? Vytipovala jsem pro vás hned devět produktů, které podle mého názoru stojí za pozornost. Prohlédněte si je a načerpejte inspiraci.

1. Acne nanoSPACE Cosmetics

Acne nanoSPACE Cosmetics

Pokud bych měla jmenovat nějaký produkt z kategorie náplastí na akné, který bych doporučila všemi deseti, byl by to Acne nanoSPACE Cosmetics. Tyto náplasti se lepí na navlhčený obličej (vodou nebo olejem). Jedná se o nanovlákenné náplasti, které pracují na principu bylinných extraktů, vitaminu B3 a kyseliny salicylové. Extrakt ze šípku pomáhá urychlit hojení jizev, extrakt pupalky omlazuje pokožku a extrakt z měsíčku hojí podrážděnou pokožku.

Součástí sady jsou hned čtyři balení náplastí, přičemž v každém balení se ukrývá 24 kusů. Vzhledem k šetrnému složení můžete náplast používat jednou až dvakrát denně. Potěší také čisté veganské složení. Nejlepších výsledků docílíte, pokud necháte náplast působit přes noc (minimálně pak 1 hodinu).

2. Cosrx Master Patch Intensive

Cosrx Master Patch Intensive

Dalším skvělým produktem jsou kvalitní hydrokoloidní náplasti na akné Cosrx Master Patch Intensive. Součástí balení je hned 90 kusů a i přes vyšší pořizovací cenu vám tedy nějakou dobu rozhodně vydrží. Náplasti v sobě obsahují účinné látky v podobě kyseliny salicylové a oleje z čajovníku, díky čemuž je urychleno hojení pupínku. Jelikož se jedná o hydrokoloidní náplasti, chrání ránu a absorbují tekutinu.

Náplasti se lepí na vyčištěnou a vysušenou pleť. Mají oválný tvar a skvěle schovají i větší pupínek. Používat je lze na den i na noc. Díky své barvě se hodí pro majitele prakticky jakéhokoliv odstínu pleti.

3. My White Secret Breakout + Aid Emergency Dots

My White Secret Breakout + Aid Emergency Dots

Třetí příčku mého žebříčku obsadily náplasti na pupínky My White Secret Beakout + Aid Emergency Dots. Tuto lokální péči lze použít na akné nejen na obličeji, ale i dekoltu nebo třeba zádech. Ke zklidnění svědění a zčervenání dochází již po 6 hodinách od aplikace. O skvělé účinky se zasluhuje kombinace kyseliny salicylové a hydrokoloidního krytí, které pomáhá absorbovat tekutinu a mění ji na gel.

Náplasti lze bez problémů nosit jak na noc, tak i během dne a v případě potřeby je překrýt make-upem. Součástí sady je 48 náplastí ve 3 různých velikostech, díky čemuž se jednotlivé varianty přizpůsobí vašim potřebám. Náplasti jsou velmi tenké a na první pohled prakticky neviditelné.

4. SOME BY MI Hojivé náplasti na akné 30 Days Miracle Clear Spot Patches

SOME BY MI Hojivé náplasti na akné 30 Days Miracle Clear Spot Patches

Z dalších produktů stojí jednoznačně za zmínku tyto hojivé náplasti na akné od značky SOME BY MI. Náplasti poskytují okamžitou intenzivní péči pro zanícená místa na vaší pokožce. Redukují začervenání a celkově zklidňují citlivá místa. Rovněž přispívají k hloubkové hydrataci a regeneraci pokožky.

Jelikož mají náplasti čirou barvu, vypadají diskrétně a skvěle přilnou k pokožce. Navíc jsou voděodolné. Z účinných složek obsahují levandulový olej pro urychlení regenerace pokožky, eukalyptový olej a kyselinu salicylovou s protizánětlivými a hojivými vlastnostmi. Ve složení najdete také tea tree olej, který pomáhá předcházet tvorbě akné. Součástí balení je 18 náplastí.

5. AnsCare Náplasti na akné

AnsCare Náplasti na akné

Zapomenout nesmím ani na náplasti na akné od značky AnsCare. Jedná se o hydrokoloidní náplasti s polopropustnou membránou, které vytváří optimální vlhkost pro snadné hojení ran. Jelikož má absorpční schopnosti, skvěle absorbuje tekutiny z poranění. Náplast je odolná vůči vodě i UV záření. Součástí balení je 36 kusů náplastí. Jednotlivé náplasti mají přiměřenou velikost a skvěle pod nimi schováte menší i větší pupínky. Jedna náplast vydrží na pleti zhruba 12 hodin, poté je třeba ji vyměnit za novou.

6. PURITO Voděodolné náplasti na akné All Care Recovery Cica-Aid

PURITO Voděodolné náplasti na akné All Care Recovery Cica-Aid

Voděodolné náplasti na akné od značky PURITO dokáží skvěle bojovat proti zarudnutí a léčí záněty. Náplasti jsou průhledné, díky čemuž se přizpůsobí vaší pleti. Rovněž lze na ně v případě potřeby dobře nanést make-up a další líčení.

Náplasti jsou vyrobeny z kvalitního hydrokoloidu, který pomáhá absorbovat tekutinu z rány a vytváří vlhké prostředí pro hojení ran. Ke zklidnění zarudnutí a rychlejšímu léčení přispívá kombinace 3 kyselin (Asiaticosid, Madecassic Acid a Asiatic Acid). Náplasti jsou vhodné na všechny druhy pleti a velmi dobře drží na svém místě.

7. Neogen Dermalogy A-Clear Soothing Spot Patch

Neogen Dermalogy A-Clear Soothing Spot Patch

Z dalších kvalitních produktů mohu zmínit náplasti na akné Neogen Dermalogy A-Clear Soothing Spot Patch, které pomáhají redukovat viditelné nedokonalosti pleti a vytvářejí rovněž vlhké prostředí pro hojení ran. Fungují poměrně rychle, přičemž nejviditelnějších výsledků docílíte, pokud se rozhodnete je používat přes noc.

Náplasti nabízí skvělou přilnavost, díky čemuž pevně drží na svém místě. Jsou voděodolné a bez problémů tedy ustojí nástrahy běžných dnů a dokonce se s nimi můžete i vykoupat. Jelikož jsou tyto náplasti průsvitné, minimalizujete jejich viditelnost a zajistíte si za všech okolností přirozený vzhled. Při jejich použití také zabráníte tvorbě jizviček, které se s výskytem akné neodmyslitelně pojí.

8. Holika Holika Náplasti na akné AC Mild Red Spot

Holika Holika Náplasti na akné AC Mild Red Spot

Mezi nejprodávanější náplasti na akné se řadí také tento produkt od značky Holika Holika. Jedná se o hojivé náplasti, které jsou napuštěny speciálním extraktem. Účinně ničí bakterie a chrání zanícené rány před dalšími vnějšími nečistotami. Zároveň přispívají ke zvlhčení a vyživení pleti, díky čemuž budete předcházet nadměrnému vysušení.

Součástí balení je 12 náplastí, které jsou dostupné ve dvou velikostech. Díky tomu skvělé vyhovují potřebám prakticky každé pleti. Náplasti jsou vhodné pro mastnou a citlivou pleť se sklony k akné. Můžete je používat na den i na noc.

9. HYFAC Ošetřující náplasti na akné

HYFAC Ošetřující náplasti na akné

Náplasti na akné HYFAC podporují jejich rychlé hojení a snižují nedokonalosti pleti. Zároveň zajišťují zklidnění podrážděné pleti. Použité aktivní složky pomáhají vysušit a zmenšit pupínek, zároveň jej chrání před případnou bakteriální infekcí. Postižené místo náplastí skvěle skryjete a náplasti lze používat na noc i přes den. Prvních výsledků docílíte zhruba po 8 až 10 hodinách od aplikace.

V balení najdete 2×15 ks.

Jak vybrat náplasti na akné

Pokud vás čas od času potrápí nějaký ten pupínek na obličeji, jistě řešíte, jak s ním co nejrychleji a nejefektivněji zatočit. V současné době je na trhu k dostání řada přípravků, které vám s těmito kosmetickými neduhy pomohou. Jedním z nich jsou i speciální náplasti na akné. Zjistěte, jak postupovat při jejich výběru.

Co je náplast na akné

Náplast na akné (nebo také acne patches) je produkt, se kterým se roztrhl pytel až v posledních letech. Poměrně rychle však narostla jeho popularita a spousta žen si již bez něj neumí svůj život představit.

Náplast na akné se lepí přímo na oblast, kde se vyskytl pupínek. Pleť přitom musí být čistá a suchá, aby zde náplast dobře držela a dokázala odvést svou práci. Náplast následně přilne k pleti, redukuje zarudnutí a zabraňuje dalšímu šíření bakterií (a tím pádem i rozvoji dalších pupínků v okolí). Některé náplasti se naopak lepí na vlhký obličej nebo na olej. Vždy si proto přečtěte návod od výrobce.

Tyto náplasti zároveň dokáží pohlcovat tekutinu, která se v pupínku přirozeně nachází. Tímto způsobem z pleti vytáhnou zánět i přebytečný kožní maz a přispějí k rychlejšímu hojení komedomů. Pracují poměrně rychle, díky čemuž se může jednat o skvělou variantu, jak se zbavit pupínku přes noc (nebo alespoň přispět k jeho radikálnímu zmenšení).

Na jakém principu fungují náplasti na akné

Pokud stále přemýšlíte nad tím, jak tento malý zázrak funguje, pojďme si celý proces popsat detailněji. Patche na akné fungují na principu vlhkého hojení. Obsažený hydrokoloidní gel reaguje se sekretem z pupínku, který do sebe absorbuje. Tímto způsobem dochází k čištění ranky. Zásluhou gelu se náplast velmi dobře a bezbolestně slupuje.

Díky hydrogelu je dále v rance udržena optimální vlhkost. Náplast tedy pokožku příliš nevysušuje, právě naopak. Díky tomu, že je pružná a hydratovaná, se dokáže lépe a rychleji hojit.

V neposlední řadě je výhodou náplasti na akné také určitá bariérová funkce, kdy zabraňuje pronikání dalších nečistot do oblasti pupínku, které by mohly vést k ještě většímu zanícení postiženého místa. Pupínek opatřený náplastí rovněž nevybízí k neodbornému vymáčknutí, které by s sebou rovněž mohlo přinést další problémy.

Jak se náplasti na akné správně aplikují

Acne patches bývají k dostání v různých velikostech. Díky tomu není problém si vybrat jak nenápadnou variantu na denní nošení, tak i větší náplast, která vám pomůže s rychlejším hojením pupínku přes noc. Jejich barva zpravidla odpovídá barvě těla, díky čemuž je jejich nošení skutečně nenápadné.

Jaké typy náplastí existují

Náplasti na akné se rozdělují do dvou základních kategorií. Hydrokoloidní náplasti slouží pro běžné typy pupínků. Pokud se jedná o podkožní, červený nebo cystický pupínek, můžete použít mikro-jehličkovou náplast s obsahem složek pro prevenci proti akné.

Můj tip: Nejlepší kosmetika, co pomáhá na akné: Test & recenze

Přidat komentář

twelve + twenty =