Zerex Anti-age s kolagenem - 01

Receze Zerex – Anti-age s kolagenem na zpomalení stárnutí

Chcete dopřát svému tělu kvalitní výživu i ve vyšším věku? Pociťujete na sobě účinky stárnutí, máte problémy s klouby či kvalitou pokožky nebo vlasů? Zdá se vám, že už vám to tak „nepálí“ jako dřív anebo vás často trápí špatná nálada? To vše jsou problémy, s nimiž vám může pomoci přípravek Zerex Anti-age. Dnes se podíváme zevrubně na složení tohoto doplňku stravy a zjistíme, zda skutečně může účinkovat tak, jak slibuje. Dnešní recenze kolagenu proti stárnutí Zerex vám může pomoci se lépe rozhodnout, zda tento produkt stojí za vaše peníze.

Zerex Anti-age s kolagenem - 01
Zerex Anti-age s kolagenem

O značce

Značka Zerex distribuovaná skupinou ActiveLife Investments vešla na českém trhu ve známost coby výrobce doplňků stravy určených především pro podporu kvalitního sexuálního života.

Značka Zerex už má dnes širší portfolio a nabízí prostředky a doplňky i pro duševní pohodu, podporu metabolismu a trávení, vitamínové suplementy, kosmetické podpůrné doplňky a třeba právě i doplňky pro zdraví pohybového aparátu, kůže, vlasů a oddálení příznaků stárnutí.

Tyto účinky jsou koncentrovány v populárním přípravku s příznačný názvem Zerex Anti-age. A právě na tento doplněk stravy se dnes zaměříme. Prozradím, co obsahuje, jak funguje a zda může být skutečně účinný.

Co je Zerex Anti-age a pro koho je vhodný?

Zerex Anti-age s kolagenem - 05(1)

Zerex Anti-age je doplněk stravy zaměřený na zdraví kostí, kloubů, pokožky, vlasů a dalších tkání a na zmírnění typických projevů stárnutí. Za tímto účelem obsahuje především kolagen, ale i antioxidanty, vitamíny a podpůrné látky. To vše ve formě sáčků, jejichž obsah stačí rozmíchat ve vodě a vypít.

Jedno balení obsahuje 30 sáčků a užívá se jeden sáček za den. Balení tudíž vystačí na měsíční kůru což je víceméně standard u podobných výrobků. Díky vysokému obsahu účinných látek jde o poměrně intenzivní kúru. Pojďme se podívat na jednotlivé složky a účinky…

Kolagen v hlavní roli

Zerex Anti-age s kolagenem - 03

Důležitou základní složkou přípravku Zerex Anti-age je kolagen. Kolageny jsou skupina bílkovin a patří mezi zásadní stavební látky živých organismů. Známo je mnoho typů kolagenů, ale nejvíce je v těle zastoupen typ I. Ten se vyskytuje v kostech, kloubech, šlachách, ale i zubech a pokožce a spoluutváří jejich „konstrukci“. Kolagen II je nejčastější v chrupavkách, kolagen III při vývoji embrya a tak dále…

Kolagen je velmi důležitý pro pevnost, stavbu, opravu a hojení tkání a kostí i kůže. Zajišťuje i elasticitu tkání. Tělo si umí kolagen samo tvořit z živin, které přijímá potravou, ale kolem 30. roku se schopnost syntetizovat kolagen oslabuje, až de facto vyhasne. To vede k typickým projevům stárnutí, jako jsou vrásky, ochablejší a méně elastická kůže, zhoršení stavu zubů, kostí, vlasů,…

Kolagen je však možné tělu dodávat přímo. Ze stravy je to velmi obtížné – vstřebatelný, využitelný kolagen se vyskytuje prakticky jen v kostech, chrupavkách a některých orgánech či v membráně vajec. Pokud neholdujete silným vývarům z kosti a zabijačkám, je příjem kolagenu potíž. Řešením mohou být právě doplňky, které ocení zejména osoby starší cca 35 nebo 40 let, kdy už je produkce vlastního kolagenu většinou opravdu slabá.

Kolagen se nachází i v přípravku Zerex Anti-age. Konkrétně jde o hydrolyzovaný kolagen, což je osvědčená a dobře vstřebatelná forma. 1 sáček přípravku obsahuje 2800 mg, což je velmi slušná dávka, která již má prokázaný účinek při denním užívání.

Další obsažené látky

Zerex Anti-age s kolagenem - 04

Zerex Anti-age obsahuje ještě řadu dalších látek s různými účinky. Jsou zde vysoce zastoupeny vitamíny C a E (až 300 % denní dávky).  V obou případech jde o silné antioxidanty. Antioxidační efekt zpomaluje účinky stárnutí a bojuje proti volným radikálům. Tyto vitamíny zároveň podporují účinnost kolagenu, mají pozitivní vliv na imunitu i řadu dalších příznivých účinků.

Dále je v jedné dávce 200 mg L-tryptofanu. Jde o aminokyselinu podílející se na syntéze bílkovin a jejich využití organismem. Tato látka má však prokázaný účinek i na duševní pohodu, zdraví a náladu, zejména v součinnosti s působením vitamínu B6. A ten v přípravku Zerex Anti-age taky nechybí.

Další složkou přípravku je poměrně velmi známý a populární koenzym q10. Tato látka má celou škálu účinků, mezi něž patří kardioprotektivní efekt (ochrana zdraví srdce), regulace metabolismu, stimulace vitality a zvýšení energie, antioxidační účinky, ochrana buněk a taky podpora zdraví pokožky a dalších tkání.

Poměrně dost známá je i další složka – ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný. Tento prastarý strom může zejména skrze listy poskytnout mnoho pozitivních účinku. Především zvyšuje prokrvení mozku a cév a může být součástí prevence infarktů či mozkových mrtvic. Zlepšuje i paměť a soustředění nebo potenci, může pomáhat při neurodegenerativních chorobách, tinitu a má i další účinky.

V přípravku Zerex nechybí ani zinek důležitý pro imunitu a zdraví kostí, kloubů, zubů, nehtů i vlasů, hyaluronát sodný, který zlepšuje hydrataci pokožky či L-karnosin, aminokyselina podporující regeneraci a zmírňující projevy stárnutí.

Moje zkušenost s kolagenem od Zerex

Už jsem pár kolagenů i tady na weby vyzkoušela, takže mohu vcelku snadno porovnat. Co se týče složení, nevidím zde chybu, ba naopak. Složení a tedy vlastně to úplně nejdůležitější je parádní. Ke kolagenu mám tři výtky.

Zejména se jedná o cenu. Částka 1500 Kč patří spíše mezi ty vyšší. Chuť s vodou jsem měla již příjemnější, nicméně můžete kolagen míchat třeba s džusem a obecně vám chuť kolagenu vadit nebude. A pak je tu míchání drinku. V návodu se dočtete o opačném postupu než je běžné. Kolagen sypete do vody a nikoliv naopak, že jej vodou zalíváte. I tak dá rozmíchání drinku zabrat více, než by možná člověk chtěl a očekával.

Hodnocení

Zerex Anti-age nabízí velmi kvalitní a promyšlené složení vysoce cílené na komplexní zmírnění projevů stárnutí pojících se s pokožkou, pohybovým aparátem i duševním zdravím a imunitou. Obsažené látky jsou ověřené a jejich koncentrace dostatečně vysoká, aby mohly fungovat efektivně. Nevýhodou přípravku je ovšem poměrně vysoká cena. Za měsíční kúru zaplatíte cca 1500 Kč.

Přidat komentář

4 × 3 =