Christian Dior Sauvage parfém pánský - 01

Recenze: pánský parfém Christian Dior Sauvage

O tomto parfému jste již určitě slyšeli. Pánský parfém Dior Sauvage se těší velké oblibě, a to nejen u mužů, ale i u žen jako jeho obdivovatelek. Já sama jsem tuto vůni nadělila svému příteli k narozeninám a rozhodla jsem se pro vás připravit stručnou recenzi. Podle mě se totiž jedná o perfektní kompozici, kterou s největší pravděpodobností potěšíte snad všechny osoby mužského pohlaví. I jejich protějšky. Tak pojďme rovnou na to.

Christian Dior Sauvage parfém pánský - 01

PS: Ne nadarmo jsem jej umístila mezi mé favority v článku TOP 10 pánských parfémů.

Christian Dior Sauvage – aromatická vůně pro charismatické muže

V tomto článku se nejprve zaměřím na obecný popis parfému a jeho složení. Za vonnou kompozicí stojí francouzský parfumér Francois Demachy, který se údajně nechal inspirovat soumrakem nad pouští. Tato myšlenka se přitom podle mého názoru skvěle prolíná i do designu flakonu.

Obecně bych tuto vůni charakterizovala jako silně mužskou a výraznou. Vůně by měla být určena pro moderního a sebevědomého muže, který si je vědom toho, co chce, nenechá se svazovat žádnými limity a je zkrátka a jednoduše sám sebou.

Po aplikaci parfému se jako první ujme slova bergamot. Záhy však do popředí vystoupí příjemná levandule, muškátový oříšek, anýz a sečuánský pepř. Pevný základ parfému poté tvoří aromatická příjemně sladká vanilka, který vystupuje bok po boku s ambroxanem.

Christian Dior Sauvage parfém pánský - 02

Zkušenosti s parfémem Christian Dior Sauvage

Tento parfém jsem pochopitelně nezkoušela sama na sobě, ale obdarovala jsem jím svého přítele. Tak jako asi každá žena, i já si pánských vůní všímám a za ta léta už mám své oblíbence. Nicméně musím dodat, že tento parfém mám na svém příteli opravdu moc ráda. A jelikož mu vůni chválila i sestra a kolegyně v práci, rozhodně v tom nejsem sama.

Vůně je podle mého názoru tak akorát svěží a kořeněná a díky tomu je ideální volbou na každodenní nošení. Pokud váš muž nepatří mezi majitele několika různých parfémů, může si ji bez obav vzít na sebe i při speciálních příležitostech a večerních akcích, které obecně snesou i intenzivnější vůně.

Pozitivně hodnotím i jeho výdrž. V tomto případě totiž opravdu platí, že jakmile se s parfémem můj muž ráno navoní, cítím jej i večer po příchodu z práce (i když samozřejmě ne tak intenzivně). Na oblečení vůně přetrvává poměrně dlouho, jak ostatně ukázal můj test.

Jedinou nevýhodou je asi fakt, že parfém se těší poměrně velké popularitě a mnoho lidí tuto vonnou kompozici zná. Pokud tedy chcete své okolí výrazněji překvapit, bude třeba sáhnout po méně tradiční vůni.

Christian Dior Sauvage parfém pánský - 03

Cena parfému Christian Dior Sauvage

Při recenzování parfému, respektive jakékoliv jiné kosmetiky, samozřejmě nesmí chybět ani zmínka o ceně. A pravděpodobně se nebudu mýlit, pokud řeknu, že vás cenovka tohoto produktu potěší. Parfém se sice neřadí mezi ty úplně nejlevnější na trhu, nicméně s ohledem na jeho slušnou výdrž je cena opravdu příznivá.

Balení toaletní vody o objemu 60 ml vás vyjde přibližně na 1 750 Kč. Čas od času však v nejrůznějších e-shopech můžete narazit na zajímavé slevové akce, které jsou skvělou příležitostí, jak ušetřit. Parfém místo toaletní vody je pak o něco dražší a za 60 ml objem dáte něco kolem 2 300 Kč.

Perličkou je, že můžete zakoupit až 300 ml balení s cenovou téměř 5 tisíc Kč.

Reklama Dior Sauvage aneb kdo je tváří tohoto parfému

Tváří tohoto parfému je Johny Depp, který je sám o sobě symbolem mužnosti a velkého charisma. Reklama se odehrává v srdci jihozápadního Utahu a kromě Johnyho Deppa se v něm objevuje Rosebud Siouxů Canku One Star a kanadská herečka Tanaya Beattyová.

Reklama se však setkala s rozpoluplnými ohlasy. Některým kritikům se nelíbilo spojení tohoto parfému a americké domorodé kultury. Zároveň tvrdí, že společnost Dior tímto způsobem využila indiány ke své propagaci a zisku.

Jestli se vám bude reklama zamlouvat, samozřejmě nechám na vašem uvážení. Mně osobně na ní nepřijde nic špatného a Johny Depp je podle mého názoru skvělou ikonou, která se pro parfém Dior Sauvage perfektně hodí.

Kde koupit pánský parfém Dior Sauvage?

Výhody:

  • Skvělá výdrž
  • Zajímavá vonná kompozice
  • Univerzální vůně
  • Skvělý poměr mezi cenou a kvalitou
  • Velké balení
  • Zajímavý flakon

Nevýhody:

  • Poměrně rozšířená vůně

Přidat komentář

4 × 1 =