DERMIO - bakuchiolové sérum

RECENZE: DERMIO – bakuchiolové pleťové sérum jako přírodnější varianta retinolu

S bakuchiolem se pojí řada výhod. A jelikož i já už jsem dospěla do věku, kdy se trochu více zaměřuji na svou anti-aging rutinu, rozhodla jsem se vyzkoušet toto populární pleťové sérum od značky DERMIO. Přípravek jsem pro vás dlouhodobě testovala, díky čemuž mohla vzniknout tato upřímná recenze.

V tomto článku vám prozradím, jaké má pleťové sérum složení a jaké účinky si od něj můžete slibovat. Kromě toho vám také popíši, v čem spočívají rozdíly mezi bakuchiolem a retinolem a jaké přednosti se právě s bakuchiolem pojí. Podíváme se také na výsledky mé pleti po pravidelném používání séra.

DERMIO - bakuchiolové sérum
DERMIO – bakuchiolové sérum

Složení pleťového séra DERMIO

Ze všeho nejdříve vás jistě bude zajímat, z čeho se vlastně toto pleťové sérum skládá a jaké účinky na pleť od něj můžete očekávat. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Sérum v prvé řadě obsahuje bakuchiol. Jedná se o rostlinný extrakt rostliny babchi, který se často označuje jako přírodní alternativa retinolu vzhledem k tomu, že účinky obou složek jsou velmi podobné.

Další složkou je squalane získávaný z rostlinných olejů, který se velmi dobře a rychle vstřebává do pokožky. Je lehký, nemá tendenci ucpávat póry a podílí se zejména na hydrataci pleti. Jelikož zlepšuje elasticitu kůže, pomáhá bojovat s výskytem vrásek.

Mezi další účinné složky lze zařadit arganový olej, který je velmi bohatý na obsah živin a esenciálně mastných kyselin, díky čemuž je značně přínosný pro naši pleť. Vitamin E pomáhá pleť chránit před volnými radikály a pomáhá zlepšovat zdraví a vzhled pleti. Kromě toho ve složení pleťového séra najdeme také extrakt z rostliny Spilanthes acmella, který je účinný v boji proti vráskám.

DERMIO - bakuchiolové sérum
DERMIO – bakuchiolové sérum

Proč upřednostnit bakuchiol před retinolem

Bakuchiol a retinol nabízí v mnoha ohledech stejné účinky. Přesto se však právě k bakuchiolu pojí řada výhod. Bakuchiol je o něco slabší než retinol, na druhou stranu se jedná o skvělou variantu pro majitele citlivé pleti. Obě složky přitom pomáhají omlazovat naši pleť tím, že urychlují obnovu kožních buněk. Výhodou bakuchiolu v porovnání s retinolem je možnost jej užívat i během těhotenství a při kojení. Bakuchiol také nevykazuje zvýšenou citlivost na slunce, proto jej lze používat i během ranní péče o pleť.

Účinky pleťového séra DERMIO

DERMIO - bakuchiolové sérum
DERMIO – bakuchiolové sérum

Vzhledem k použitým složkám nabízí pleťové sérum řadu benefitů pro naši pleť. Předně pomáhá regulovat tvorbu mazu a přispívá k celkové hydrataci pokožky. Kromě toho také vyhlazuje jemné vrásky a je tedy skvělým pomocníkem v rámci anti-aging péče o pleť. Vzhledem k tomu, že neobsahuje retinol, jej mohou bez obav používat i těhotné ženy nebo kojící maminky.

Sérum z dlouhodobého hlediska přináší pleti antioxidační účinky a přispívá ke zklidnění pleti. Rovněž čistí póry a pomáhá podporovat hojení ran.

Jak se pleťové sérum DERMIO používá

Pleťové sérum se nanáší až na vyčištěnou pleť jako další krok vaší péče. Doporučuje se přitom, aby pleť byla v době nanášení ještě trochu vlhká. Na jedno použití stačí jen pár kapek. I když se tedy může zdát, že je balení produktu poměrně malé, vydrží vám docela dlouho. Jakmile se sérum do pleti vsákne, můžete pokračovat s použitím dalších produktů (například hydratačního krému, líčení a podobně). Jak se v mém testu ukázalo, se vstřebáváním dalších produktů nejsou žádné potíže, sérum nemá tendenci žmolkovat.

Moje zkušenost s pleťovým sérem DERMIO

Já osobně jsem nějaké sérum s bakuchiolem chtěla již déle zařadit do své každodenní péče o pleť. Osobně je mi jeho používání ještě trochu sympatičtější než retinolová séra. Mám citlivější pleť a v některých případech mi retinolová séra způsobovala mírné podráždění pleti. I z toho důvodu jsem chtěla dát šanci přírodnější alternativě.

Musím říct, že toto sérum od značky DERMIO předčilo má očekávání. Po jeho pravidelném používání se má pleť skutečně jevila jako vypnutější, plnější a vyživenější. Měla jsem radost také z toho, že jsem zaznamenala její zvýšenou hydrataci a vypnutí. Sem tam mi na pleti vyskočí nějaký ten pupínek, to se používáním séra nijak nezměnilo. Musím ale podotknout, že se mi zdá, že i hojení jednotlivých ran je o něco rychlejší a právě například začervenání po vzniklém pupínku z pleti mizí rychleji.

Spokojená jsem také s aplikací séra na pleť, které se během okamžiku vstřebává. Díky praktickému kapátku si snadno odměřím přesně takové množství, jaké potřebuji.

DERMIO - bakuchiolové sérum
DERMIO – bakuchiolové sérum

Cena –⁠ kolik stojí bakuchiolové sérum DERMIO

Pokud bych měla jmenovat jednu nevýhodu tohoto séra, byla by to určitě jeho cena (aktuálně v době psaní recenze stojí 799 Kč), která je o něco vyšší. Na druhou stranu vzhledem k pečlivě navrženému složení je poměrně ospravedlnitelná. Když se mi produkt poprvé dostal do rukou, podivila jsem se také nad tím, že je poměrně malý (a i s ohledem na cenu jsem se trochu zhrozila). Nicméně i přesto vám vydrží klidně i několik měsíců a když se nad tím poté zamyslíte, zase o takovou investici se nejedná. Ráda si jej proto koupím opakovaně a s klidným srdcem vám jej mohu doporučit.

Přidat komentář

20 − 17 =