Kolagen drink Collavio Exclusive mango

Recenze: Kolagen drink Collavio Exclusive od Luvené a zatím nejlepší chuť kolagenu z testovaných produktů

Máte pocit, že by si vaše pleť, ale i vlasy, nehty či klouby zasloužily lepší péči? Pak tu pro vás mám skvělý tip na kolagenový drink Collavio Exclusive, který vám může pomoci zase trochu „omládnout“.

Co je to kolagen a jak funguje?

Kolagen představuje jednu ze základních stavebních látek lidského (a nejen lidského) těla. Jde o specifický druh proteinu, jehož vysoký obsah najdeme především v pojivových tkáních, vazech, šlachách, chrupavkách, ale i v kůži či zubech, kloubech a kostech. Celkově kolagen tvoří až 30 % z kompletních „zásob“ bílkovin v těle. Jde tedy o mimořádně důležitou látku.

Kolagen drink Collavio Exclusive mango
Kolagen drink Collavio Exclusive mango

Existuje však až 27 druhů kolagenu. Nejčastěji se rozlišuje pět typů značených římskými číslicemi. Ty se od sebe liší tím, jakou mají roli a kde se vyskytují. Nejvíce zastoupený je v organismu kolagen typu I, který se podílí právě na stavbě pokožky, šlach, kostí, zubů apod. Například kolagen typu V zase tvoří stěny krevních cév, kolagen typu II najdete v chrupavkách, kolagen typu III je součástí embryonálního vývoje atd.

Jak se projevuje nedostatek kolagenu?

Klikni a zobraz si projevy nedostatku kolagenu
V mládí nedostatek kolagenu většinu zdravých lidí nijak zvlášť netrápí. Teprve od cca 20. roku věku se naše schopnost produkovat tuto bílkovinu postupně snižuje. Zpočátku jen velmi pomalu. Uvádí se, že pokles produkce je kolem 1 % za rok. Po třicátém, ale zejména čtyřicátém roce už však může být úbytek kolagenu výrazně patrnější.

Kolagen je mimochodem zodpovědný za elasticitu kůže, mobilitu kloubů, pevnost a pružnost vazů. Nedostatek se může projevovat vráskami a celkově ztrátou pevnosti a pružnosti pleti. Může nastoupit celulitida, vznikat strie, snižovat se pružnost a ohebnost kloubů a vazů, objevují se bolesti při pohybu. Nedostatek kolagenu může postihnout i vlasy. Ty jsou matnější, křehké, vypadávají.

V takových případech může být na místě uvažovat o navýšení příjmu kolagenu. Tyto problémy se pochopitelně nemusejí týkat jen starších osob. Mohou se objevit i v mládí a kolagen může pomoci. Jeho zvýšená potřeba se pojí třeba i s těhotenstvím (kdy je potřebný pro vývoj dítěte) a obdobím „rekonvalescence“ po něm, kdy se kůže zejména na břiše má zase vrátit do původní podoby. Pokud není dostatečně elastická, může těhotenství přinést četné kosmetické problémy, jako jsou strie a povislá kůže na břiše. Podobné problémy mohou nastat při náhlém zhubnutí či naopak přibrání hmotnosti.

Rovnováhu a produkci či vstřebávání kolagenu přitom může narušit i životní styl a různé zdravotní problémy. Například špatná strana s nedostatkem vitamínů (např. C), minerálů (např. zinku) a antioxidantů. Taky přílišné slunění hází kolagenu tak trochu klacky pod nohy, stejně tak problémy se spánkem či trávením, příliš cukru v potravě, kouření, alkohol apod.

Jak tedy kolagen doplnit? Zvláště pokud nepatříte mezi milovníky vývarů z kostí, dršťkovky nebo vás nebaví celé dny separovat z vaječných skořápek membrány? Odpovědí může být kolagenový drink Collavio Exclusive.

Co je Collavio Exclusive?

Kolagen drink Collavio Exclusive mango
Kolagen drink Collavio Exclusive mango

Collavio Exclusive je kolagenový nápoj od osvědčené značky Luvené. Tento komplexní drink je založený na vysokém obsahu kvalitního kolagenu, ale obsahuje i celou řadu dalších látek a složek, které jsou nezbytné pro správné vstřebání kolagenu, pro zvýšení jeho účinku a pro dosažení výraznějšího efektu a zdraví kůže, kloubů či vazů.

Tento kolagenový nápoj je zaměřený primárně na zdraví a krásu pokožky. Od toho se odvíjí i obsah dalších látek, které si níže detailně probereme. Samozřejmě však díky kolagenu účinkuje „na mnoha frontách“.

Pro koho je vhodný Collavio Exclusive?

Při pravidelném užívání může tento drink výrazně pomoci s problémy, jako je ochabování kůže a pletí či vznik vrásek, celulitidy nebo strií. Dokonce byly pozorovány i pozitivní účinky na některé ekzémy, akné a jiné kožní choroby.

Očekávat můžete i zlepšení kvality a pevnosti vlasů, nehtů či zdraví zubů. Kolagenem samozřejmě vezmou za vděk rovněž vaše klouby, chrupavky, vazy, což se může projevit lepší mobilitou, snížením bolestivosti, lepší regenerací při sportu apod.

Proč zvolit právě Collavio Exclusive?

Kolagen drink Collavio Exclusive mango
Kolagen drink Collavio Exclusive mango

Tento kolagenový drink je zajímavý zejména tím, že nabízí synergický efekt, díky obsahu celého komplexu dalších látek. Suplementy obsahující osamocenou účinnou složku – např. určitý vitamín, minerál apod. – často dosahují jen mizivé účinnosti oproti tomu, když živiny přijímáte ve stravě. Ve stravě je každá látka vázána na mnoho dalších a tím vytváří právě onen synergický efekt.

Můžete jíst hromady kyseliny askorbové (základní forma vitamínu C), ale sotvakdy dosáhnete takového účinku (pokud vůbec nějakého), jako když sníte například hrst černého rybízu, kus červené papriky nebo jiného ovoce či zeleniny.

Collavio Exclusive však zajišťuje vyšší vstřebatelnost a účinnost díky podpoře 11 dalších spolupůsobících látek. Kromě toho výborně chutná (zatím asi nejlépe z mnou testovaných kolagenů), snadno se užívá a neobsahuje žádné chemické či zdravotně potenciálně závadné látky a příměsi. Čistota obsaženého kolagenu je na špičkové úrovni.

Složení drinku

Co konkrétně drink Collavio Exclusive obsahuje a jakou úlohu a účinky mají jednotlivé složky?

Kolagen drink Collavio Exclusive mango
Kolagen drink Collavio Exclusive mango

Mořský hydrolyzovaný rybí kolagen Peptan F

Nejlépe vstřebatelný známý kolagen typu I, který má v těle největší a nejdůležitější zastoupení. Je zásadní pro elasticitu a zdraví kůže, kloubů, vazů, chrupavek, kostí, zubů či vlasů. Kolagen v drinku pochází z mořských ryb a drží certifikát MSC, což zaručuje nezávadný a ekologický původ z udržitelných zdrojů. Kolagen se získává zejména z šupin tresek a lososů. Každý sáček/dávka Collavio Exclusive obsahuje 5000 mg tohoto ultra čistého kolagenu.

Lucuma

Na účinnosti drinku se podílí i výtažek z exotického jihoamerického plodu Lucuma. Ten má prokázaný pozitivní účinek na zdraví a krásu pleti. Obsahuje karoteny, železo, fosfor a další látky. Každý sáček drinku obsahuje 1000 mg výtažku.

Vitamín C

Zásadní antioxidant, který je důležitý pro vstřebávání a produkci kolagenu. Díky jeho přítomnosti ve velkém množství (160 mg) je drink mnohem účinnější. Vitamín má samozřejmě vliv i na imunitu a celkové zdraví.

Kyselina Hyaluronová

Kdo o ní ještě neslyšel? Tato kyselina patří k nejdůležitějším známým látkám podílejícím se na zdraví pleti a kůže. V kosmetice má nezastupitelné místo a v každé dávce drinku jí najdete 30 mg.

Koenzym Q10

Další prověřená a notoricky známá látka sloužící pro zdraví pokožky. Produkce tohoto zásadního enzymu s věkem klesá (podobně jako u kolagenu). S drinkem Collavio Exclusive můžete každý den doplnit 10 mg této látky.

Ceramosidy

Méně známá, ale mimořádně účinná látka pocházející z klíčků mladé pšenice. Výrazně napomáhá zlepšit elasticitu a pevnost kůže, zmírňuje vrásky, celulitidu a další související problémy. Každá dávka drinku jich obsahuje 10 mg.

Zinek, selen

Minerály zásadní pro zdraví kůže, vlasů, nehtů a pro celkovou odolnost organismu, regeneraci a imunitu. Pomáhají chránit kůži a zvyšují účinek drinku. Drinkem doplníte 100 % (120 % u zinku) denní potřeby těchto minerálů.

Vitamíny skupiny B

B1, B2, B3 a B7. Drink Collavio obsahuje 100% denní dávku všech těchto vitamínů nutných nejen pro zdraví kůže, ale celého organismu.

Balení, dávkování a chuť

Drink Collavio Exclusive se prodává v balení po 30 sáčcích. Krabička je velmi elegantní a balení tak může skvěle posloužit i jako dárek. Sáčky o hmotnosti 6,65 g obsahují drink v prášku s příchutí manga. Prášek stačí vysypat do 2 až 3 dcl vody a dobře promíchat. Doporučená dávka je jeden sáček/drink denně.

Chuť manga je velmi příjemná a jemná. Drink rozhodně nebudete pít se sebezapřením, spíš se na něj budete těšit. Neobsahuje přitom cukr, ochucený je steviolem ze stévie, obarvený extrakty z červené řepy. Tedy zcela bez chemie.

Za mě mohu říct, že se jedná zatím o nejchutnější kolagen, který jsem testovala.

Kolagen drink Collavio Exclusive mango
Kolagen drink Collavio Exclusive mango

Zhodnocení recenze kolagen drinku Collavio Exclusive od Luvené

Collavio Exclusive lze rozhodně doporučit i velmi náročným zájemcům. Skvěle chutná a složení je mimořádně promyšlené a komplexní s vysokými dávkami nejčistšího kolagenu, ale i řady enzymů, minerálů, vitamínů a podpůrných látek, které zvýší celkovou účinnost. Drink má skvělé hodnocení a efekt je při pravidelném užívání opravdu znatelný.

Kolagen v potravinách

Pokud máte pocit, že vaše kosti, klouby či kůže, vlasy nebo zuby potřebují podporu a pomoc v podobě větších dávek kolagenu, můžete si pomoci i lepší stravou. Některé potraviny kolagen přímo obsahují, jiné stimulují jeho produkci či vstřebávání.

Do první skupiny patří třeba silné vývary z kostí, kůže a maso od kosti, vejce (spíše tedy membrána skořápek) či některé vnitřnosti (pokud máte rádi dršťkovou polévku, máte velkou výhodu). Zde je tedy třeba říct, že bohatých a kvalitních přímých zdrojů kolagenu opravdu není mnoho.

Do druhé skupiny patří například zelenina bohatá na vitamín C a další vitamíny. Ta může přispět k tvorbě a vstřebání kolagenu, ale jde jen o sekundární účinek a nemusí být vůbec dostatečný pro získání optimálního množství kolagenu – zvláště ve vyšším věku.

Přidat komentář

sixteen + 3 =