Kralux

Recenze Kralux na vlasy pro chlapy – jak funguje sérum na šedivé vlasy a proti jejich padání

Trápí vás šediny nebo plešatění? Málo husté vousy nebo špatná kvalita vlasů a vousů? Různé přípravky proti těmto projevům jsou na světovém trhu klasikou. Já jsem pro vás vybrala jeden, který vypadá poměrně nadějně pánové. Čeká na vás recenze Kraluxu na vlasy. Jak funguje? A jaké výsledky lze očekávat, pokud vůbec nějaké?

Kralux
Kralux

Co způsobuje šedivění vlasů u mužů?

Abychom se mohli podívat na to, jak přípravek Kralux funguje a zda vůbec může fungovat, měli bychom mít aspoň základní povědomí o tom, co vlastně stojí za procesem šedivění vlasů, ale i vousů u mužů. A proč k těmto jevům u některých mužů dochází i v nezvykle brzkém věku nebo ve velké míře.

Poměrně běžný je první výskyt šedin během čtvrté dekády života. Pokud se tak děje dřív, třeba i kolem třicátin nebo dříve, může to být pro mnoho mužů frustrující a nepříjemné, byť nejde o zdraví či život ohrožující stav ani obecnou známku předčasného stárnutí.

Hlavní příčinou šedivění je oslabení či ztráta produkce melaninu, který je za barvu vlasů a vousů odpovědný. Co ale vede k tomu, že tzv. melanogeneze utichá? Roli hrají různé faktory. Začíná to genetikou, ale mohou to být i chybějící složky ve výživě (např. vitamíny B6 a B12, ale i D či E). To lze zlepšit zkvalitněním stravy, pobytem na slunci a případně suplementací.

Kralux

Dalším faktorem je tzv. oxidační stres. Jistě jste o tomto procesu už slyšeli. Má dalekosáhlé následky na naše zdraví. Proti tomuto stresu bojují tzv. antioxidanty. Takže opět je možné vliv a dopady oxidačního stresu účinně mírnit právě zajištěním dostatečného příjmu antioxidantů.

Na šedivění má vliv i „klasický“ stres. Tedy ten, který na sobě přímo pociťujeme. Ne nadarmo se říká, že někomu samými starostmi zešedivěly vlasy. Vliv na šedivění mohou mít i některé nemoci, špatná životospráva (kouření, alkohol,…) a třeba i špatná péče o vlasy (časté barvení, nekvalitní prostředky).

Může Kralux pomoci? Aneb fakta a čísla

Dá se proti šedivění bojovat? Kralux tvrdí, že ano a podporuje to výsledky studie, která ukázala, že po měsíci užívání peptidů, které Kralux obsahuje, 32 % účastníků vykazovalo méně šedin, 30 % hlásilo ztmavnutí vlasů.

Po třech měsících užívání tato čísla vzrostla na 45 a 43 procent. 22 % probandů hlásilo po měsíci i tmavší kořínky (po třech měsících jich bylo 40 %). Užívání peptidů se však u účastníků projevilo ve velkém procentu (73 % po třech měsících) i celkově lepším zdravím vlasů, a dokonce i zdravější pokožkou (33 % po třech měsících).

Kralux

Studie zahrnovala jen 104 probandů (ve věku 21 až 70 let) a asi ji nelze považovat za nejkvalitnější a neprůstřelnou ve světě vědy, ale i tak jsou výsledky nadějné a s podobně pozitivními ohlasy se můžete setkat i v uživatelských recenzích. Ty jsou překvapivě vesměs pochvalné – a to i na nezávislých portálech.

Teoreticky zřejmě není důvod, proč by Kralux nemohl aspoň u někoho a do jisté míry fungovat. Jak bylo řečeno, proti šedivění vlasů se lze bránit vhodně zvolenými látkami, které „oživí“ a stimulují melanogenezi. Pokud je v hlavní roli genetika, ani Kralux ji pravděpodobně nezlomí, nicméně může postup zpomalit, možná i částečně odvrátit. Ještě lepší výsledky pak lze očekávat u mužů, u kterých jsou šediny způsobené spíše jinými z uvedených vlivů, než je genetika.

Co způsobuje padání vlasů u mužů?

Kralux je zaměřený primárně na boj proti šedinám, ale pomáhá i proti vypadání vlasů. To je snad ještě větší evergreen a tradiční „problém“ mnoha mužů. Opět se vyplatí vědět, co ke ztrátě vlasů, neboli plešatění, může vést. A taky proč někteří muži mají bujnou kštici do vysokého věku a jiní se už ve třiceti či dříve potýkají se silnými projevy plešatění.

Kralux na vlasy

Typickou příčinou tzv. androgenetické alopecie (neboli mužského plešatění) je vyšší hladina testosteronu. Kolem druhé dekády života produkce tohoto hlavního mužského hormonu kulminuje, a proto se objevují první příznaky plešatění.

Vypadávání či rychlejší nebo výraznější plešatění však mohou ovlivnit i další faktory. Je to jednak opět genetika, ale stejně tak zase i stres, špatná výživa (chybějící vitamín A, skupina B, zinek, železo, selen,…), podílet se mohou různá onemocnění, špatná péče o vlasy a životospráva apod. Čili jedná se o podobné faktory jako v případě šedivění. A opět je tedy možné – samozřejmě do jisté míry – zpomalit proces plešatění nebo i stimulovat růst nových vlasů, a to i na místech, kde již došlo k jejich úbytku.

Kralux může být podporou, ale důležitou roli bude vždy hrát životospráva, duševní pohoda, péče o vlasy, správná výživa.

Co Kralux obsahuje?

Pojďme se podívat na to, jakými složkami se přípravek Kralux vlastně snaží odvracet či zpomalovat šedivění a ztrátu vlasů a vousů.

Peptidy v hlavní roli

Základní složkou jsou tzv. biomimetické peptidy. Pojem biomimetický znamená, že jde o látku, která napodobuje „konstrukční řešení živých organismů“. Obor biomimetiky věnující se napodobování přírodních postupů, procesů a látek je dnes i v kosmetice a medicíně na vzestupu.

Kralux na vlasy

Peptidy jsou pak, velmi zjednodušeně řečeno, látky, které bojují proti negativním vlivům útočícím na naši pokožku a vlasy či vousy. Chrání, hojí a podporují tyto struktury.

V přípravku Kralux se vyskytuj biomimetický peptid Greyverse. Jde o patentovanou látku, která podporuje melanogenezi a pomáhá tak proti šedivění a s navrácením původní barvy vlasů a vousů. Dalším peptidem v Kraluxu je Capixyl. Ten byl ovšem „zkonstruován“ tak, aby stimuloval růst vlasů a vousů, zvyšoval počet aktivních folikul. Tento peptid se tedy zaměřuje na zastavení a odvrácení plešatění.

Proti šedivění má v Kraluxu působit i další patentovaná látka, Darkenyl. Tentokrát jde o stabilizovaný antioxidant. O významu antioxidantů jsme se bavili výše. Na urychlení růstu a zhoustnutí vousů a vlasů účinkuje aktivní látka Redensyl. Redensyl je založený na molekulách ze zeleného čaje a z modřínu má potenciál zakládat a tvořit nové vlasy.

A pak je tu i látka Defenscalp, což je rostlinný extrakt vrbovky úzkolisté původem z Kanady, který se stará především o kvalitu pokožky v oblasti vlasů, potažmo vousů. Pomáhá proti lupům, svědění, hydratuje a reguluje nadměrnou tvorbu mazu.

A co my ženy? Je Kralux určen i pro dámské pohlaví?

I my ženy občas bojujeme s šedivěním vlasů. Bohužel v tomto případě máme smůlu. Kralux je určen a přizpůsoben zejména pro muže.

Kdy uvidím výsledky a vyplatí se to?

Kralux se prodává v balení po dvou 15ml lahvičkách séra. Toto množství obvykle vydrží na tři týdny až měsíc používání a stojí 649 Kč nebo 569 Kč při pravidelném měsíčním odběru.

První výsledky se mohou dostavit již cca po měsíci a výraznější po cca třech měsících užívání.

Celková investice do tříměsíční kúry se tak bude pohybovat okolo dvou tisíc Kč. Zda je to hodně nebo málo, to už musíte posoudit sami. Po Kraluxu vám pravděpodobně v šedesáti letech nenaroste bujná kštice, jakou by vám mohl závidět i Tarzan, ale kvalita vlasů se může rapidně zlepšit a ověřeně lze pozorovat i zhoustnutí a zlepšení barvy porostu.

Kralux je navíc plně český produkt, který najdete i v řadě lékáren včetně DrMax.cz, BENU.cz či Pilulka.cz, což jen dále přispívá k jeho důvěře.

Přidat komentář

eighteen − two =