Kosmetika Iuvenio

Recenze Iuvenio: vyzkoušela jsem čistící gel URBAN, pleťovou esenci FRESH, sérum CROSSLINKED, kolagen booster krém VITAL a RESTART Peeling

Měla jsem možnost pro vás otestovat další zajímavou kosmetiku. Tentokrát se mi do rukou dostalo hned pět produktů od značky Iuvenio. Konkrétně se jedná o čistící gel, pleťovou esenci, sérum, krém a peeling. A nyní je tady konečně velká recenze Iuvenio produktů. Dozvíte se, co jednotlivé přípravky vzhledem ke svému složení slibují a jak je po několika týdnech poctivého používání hodnotím já.

Kosmetika Iuvenio
Kosmetika Iuvenio

Recenze čistícího gelu Iuvenio URBAN

Čistící gel Iuvenio Urban
Čistící gel Iuvenio Urban

Jako první se podíváme na čistící gel URBAN, který je nedílnou součástí nabídky Iuvenio kosmetiky. Já osobně jsem na něj slyšela samou chválu, tak jsem se již dlouho těšila na to, až jej budu moct vyzkoušet. Jeho předností je skutečnost, že kromě čištění pleti zajišťuje i její ochranu. Pleť účinně zbaví nečistot a zbytků líčení. Díky přidaným aktivním látkám dále pomáhá pleť hydratovat, vyživit a chrání ji před znečištěným ovzduším.

Složení čistícího gelu

Z klíčových látek stojí za vypíchnutí přítomnost aloe vera, které přispívá ke zklidnění pleti a jejímu vyživení. Vysokomolekulární kyselina hyaluronová pomáhá zlepšovat kožní bariéru a hloubkově hydratovat pokožku. Součástí je dále panthenol pro zklidnění pleti a protizánětlivý účinek. Vitamin E pomáhá neutralizovat volné radikály.

Můj test a zkušenosti

Nejprve mě trochu překvapilo, že se jedná o bezoplachový produkt. Po nanesení jej tedy není třeba smývat vodou. K aplikaci budete potřebovat vatové tamponky, přičemž je potřeba je používat do té doby, dokud nezůstanou zcela čisté. V případě silnějšího líčení tedy může být spotřeba produktu větší.

Iuvenio Urban konzistence
Iuvenio Urban konzistence

Osobně pozitivně hodnotím fakt, že se jedná o produkt bez parfemace. Pokožku nedráždí a nezaznamenala jsem ani její zčervenání. Úplně bych jej nedoporučila na odstraňování řasenky, s ostatním líčením si však poradí bez problémů. Po použití jsem zaznamenala, že jsou póry stažené a pokožka příjemně hydratovaná, nikoliv vysušená. Zakomponovala jsem jej jak do své ranní, tak i večerní rutiny a musím říct, že jsem opravdu spokojená.

Recenze pleťové esence Iuvenio FRESH

Pleťová esence Iuvenio FRESH
Pleťová esence Iuvenio FRESH

Dalším produktem z dílny Iuvenio, který jsem mohla vyzkoušet, byla pleťová esence FRESH. Jedná se o speciální přípravek, který zvyšuje účinnost pleťového séra nebo krému. Podporuje totiž vstřebávání aktivních látek do pleti. Esence se tedy nanáší po důkladném vyčištění pleti ještě před tím, než aplikujete sérum nebo krém.

Složení pleťové esence

Pleťová esence obsahuje modifikovanou kyselinu hyaluronovou, která vytváří polymerní micely. Ty následně fungují jako nosiče aktivních látek, které se lépe dostanou do jednotlivých kožních buněk. Mezi klíčové aktivní látky této esence se řadí delcore, nízkomolekulární kyselina hyaluronová a panthenol, který působí pro zklidnění a hydrataci pokožky.

Můj test a zkušenosti

Tato pleťová esence by měla být účinným pomocníkem v boji proti stárnutí. Je vhodná pro všechny typy pleti v každém věku a za mě ji mohu všema deseti doporučit. Po použití je pleť viditelně osvěžená a zjemněná. Samozřejmě je těžké posoudit, jak moc pomáhá s transportem aktivních látek do pokožky. Nicméně věřím, že používání kosmetiky od jedné značky ve všech krocích péče dává smysl a jednotlivé přípravky se ve svém fungování podporují.

Iuvenio Fresh konzistence
Iuvenio Fresh konzistence

Esence se nanáší pomocí vatového tamponku a výhodou je fakt, že stačí jen malé množství. Vzhledem k tomu vám balení vydrží poměrně dlouho. Pokožka je po použití svěží, nikoliv vysušená. Líbí se mi, že vypadá hydratovaná, vypnutá a že je krásně hebká.

Recenze séra Iuvenio CROSSLINKED

Sérum Iuvenio CROSSLINKED
Sérum Iuvenio CROSSLINKED

Dalším produktem, který jsem měla možnost otestovat, je oční a pleťové sérum Iuvenio CROSSLINKED. Jedná se přitom o koncentrované anti-age sérum, které je pomocníkem v boji proti viditelným známkám stárnutí. Skvěle působí na jemné linky na obličeji a také kolem očí. Pomůže také s redukcí tmavých kruhů pod očima a otoků. Sérum lze používat v rámci denní i noční péče.

Složení séra

Ve složení séra CROSSLINKED figuruje hned několik aktivních látek. V prvé řadě se jedná o zasíťovanou kyselinu hyaluronovou a nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která pomáhá s hloubkovou hydratací pokožky. Niacinamid přispívá k redukci vrásek, sjednocení pleti a zlepšení kožní bariéry. Vitamin C poté neutralizuje volné radikály a podporuje tvorbu kolagenu v pleti. Z účinných ingrediencí nesmím zapomenout ani na přítomnost peptidů.

Můj test a zkušenosti

Sérum se samo o sobě velmi pohodlně nanáší. Já osobně používám malé množství, které rozetřu zejména kolem očí, a poté na zbytku obličeje. Opět musím pozitivně hodnotit fakt, že sérum nedráždí pokožku, nezpůsobuje začervenání ani nepříjemné pálení. Poměrně rychle se vstřebává, proto je třeba s ním pracovat rychle, abyste jej stihli rozetřít na všechna potřebná místa.

Iuvenio Crosslinked konzistence
Iuvenio Crosslinked konzistence

Co se týče účinků, ty hodnotím pozitivně. Oční okolí je po použití příjemně osvěžené a pleť působí vypnutějším dojmem. Pleť je viditelně hladká již po pár dnech používání. I když samozřejmě nedokáže zcela smazat vrásky a linky, podle mého názoru jsou o něco méně hluboké (což může být dáno celkovou kombinací kosmetických produktů Iuvenio). Asi ten nejviditelnější rozdíl jsem pak spatřila v přítomnosti pigmentových skvrn pod očima, které jsou o poznání méně zřetelné. Snad jedinou nevýhodou je fakt, že před nanesením dalšího přípravku musíte počkat, až se opravdu důkladně vstřebá. V opačném případě (tedy když proces urychlíte) může sérum žmolkovat.

Recenze Iuvenio VITAL Kolagen booster krému

Iuvenio VITAL Kolagen booster krém
Iuvenio VITAL Kolagen booster krém

Účinným pomocníkem v boji proti stárnutí pleti je jednoznačně kolagen. Pomocí tohoto booster krému jej přitom pleti můžete dodat veganským způsobem. Jedná se o výživný pleťový krém, který se poměrně rychle vstřebává a nemá tendenci zanechávat mastný film. Díky tomu se skvěle hodí i v případě, že se rozhodnete později aplikovat make-up. Krém je určen pro všechny typy pleti v každém věku, díky čemuž cílí na široké spektrum uživatelů.

Složení krému

Ve složení krému se nachází takzvaný α-ketoglutarát, což je vysoce účinná anti-age ingredience. Ta prokazatelně stimuluje produkci kolagenu v pleti a zároveň se podílí na tvorbě energie v kožních buňkách. Mezi další aktivní látky se řadí bambucké máslo, které pomáhá pleť chránit, hydratovat a vyživit. Glutaprol poté podporuje tvorbu vlastního kolagenu v pleti a vitamin E pomáhá neutralizovat volné radikály.

Můj test a zkušenosti

Na tomto pleťovém krému mě na první pohled zaujalo, že podporuje tvorbu vlastního kolagenu, aniž by obsahoval jakékoliv látky živočišného původu. Vzhledem k tomu se podle mě jedná o ideální řešení pro vegany.

Iuvenio Vital konzistence
Iuvenio Vital konzistence

Krém má skvělou konzistenci a na pleť se dobře nanáší, přičemž po použití nezanechává nepříjemný pocit mastnoty. Pleť je po použití vyživená, hladká a nepodrážděná. Dochází k její hloubkové hydrataci, je vypnutá a vypadá zdravěji. V kombinaci s ostatními produkty Iuvenio jsem zaznamenala zmenšení viditelnosti jednotlivých vrásek a linek. Krém si dobře rozumí s následnou aplikací líčení, i když vždy dopotřebuji počkat, než se krém do pleti důkladně vstřebá a make-up aplikovat až poté. Krém je bez parfemace, proto se skvěle hodí pro majitele citlivé pleti.

Recenze peelingu Iuvenio RESTART Peeling 10% AHA + 1% BHA

Peeling Iuvenio RESTART Peeling 10% AHA + 1% BHA
Peeling Iuvenio RESTART Peeling 10% AHA + 1% BHA

Na závěr tu mám ještě krátkou recenzi peelingu Iuvenio RESTART. Já osobně peelingy používám moc ráda, jelikož mám pocit, že je po jejich použití pleť skutečně rozzářená a tak nějak spokojenější. Díky peelingu totiž přece jen jednoduše odstraníte odumřelé zbytky kůže a veškeré nečistoty, které se mohou v pokožce hromadit. Tento peeling funguje na chemickém, nikoliv mechanickém principu. To znamená, že v něm nenajdete žádná zrníčka, která by mohla pokožku dráždit.

Složení peelingu

Účinnou složkou peelingu jsou AHA kyseliny, které odstraňují odumřelé kožní buňky a urychlují celkovou obnovu pleti. Kyselina salicylová pomáhá čistit póry a pečuje o mastící se pleť. Neodmyslitelnou součástí peelingu je také kyselina hyaluronová, která snižuje produkci kožního mazu, hydratuje a působí protizánětlivě. Zapomenout nesmím ani na panthenol, který pomáhá pokožku zklidnit a hydratovat. Glukomanan z kvasinek působí protizánětlivě, redukuje začervenání a otoky pleti.

Můj test a zkušenosti

Iuvenio Restart konzistence
Iuvenio Restart konzistence

U některých konkurenčních exfoliačních peelingů jsem někdy měla problém s podrážděnou a citlivou pokožkou. Proto jsem byla zpočátku i u tohoto produktu obezřetné. Musím ale říct, že mé obavy se nenaplnily a peeling funguje skutečně skvěle. Peeling se nanáší na čistou a suchou pleť a nechává se působit maximálně 10 minut. Poté se smyje a výsledkem je hebká pleť zbavená veškerých nečistot. Dejte si ale pozor na to, abyste příští den opravdu důsledně nanesli krém s UV faktorem. Zároveň je třeba se vyhnout tomu, abyste bezprostředně poté používali přípravky s retinolem. V takovém případě by totiž mohlo dojít k podráždění pokožky.

Celkové zhodnocení kosmetiky Iuvenio

Na závěr musím říct, že s kosmetikou Iuvenio jsem opravdu velmi spokojená. Jednotlivé produkty mi skvěle sedí a nezpůsobují žádné problémy. Používám kombinaci všech pěti produktů a musím říct, že po několika týdnech vidím opravdu zřetelné změny. Pleť je hebčí, hydratovaná a působí zdravěji. Rovněž jsem zaznamenala zmenšení začínajících vrásek a došlo také k redukci tmavých kruhů pod očima.

Kosmetika Iuvenio

Chcete vědět o kosmetice Iuvenio více informací? Vybrala jsem zajímavé body, které mě zaujaly a snad tato jednoduchá forma zaujme i vás.

  • Kosmetika Iuvenio je česká značka, která se zaměřuje na aplikace nových a inovativních technologií.
  • Díky tomu chtějí zajistit účinnou péči na úkor barviv nebo parfemací. Maximální účinnost můžete posoudit sami.
  • Prvním produktem značky bylo nanovlákenné sérum vyrobené přímo z nízkomolekulární kyseliny hyaluronové.
  • V rámci influencerské spolupráce jste mohli kosmetiku Iuvenio vidět třeba u veruchick, drews_beauty, katazee, dominika.po a spousty a spousty dalších influencerů.

Fotogalerie

Přidat komentář

10 − 9 =