Kyselina hyaluronová

Jaké je nejlepší hyaluronové sérum a kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je látka, která je pro tělo naprosto přirozená. Z toho důvodu se používá v nejrůznějších kosmetických přípravcích, přičemž pomáhá redukovat jemné rýhy a vrásky, pleť hydratovat a rozzářit. Jaké je nejlepší hyaluronové sérum na trhu? A jaká je nejprodávanější kyselina hyaluronová? Podobné otázky jsem si kdysi sama pokládala.

Proto jsem se rozhodla připravit článek, ve kterém vám prozradím tipy na mé nejoblíbenější produkty. Díky tomu, že se jedná o přípravky v různých cenových relacích, si na své přijde prakticky každý.

Porovnání nejlepších hyaluronových sér – TOP 5

Porovnání 5 nejlepších hyaluronových sér. Zbytek tipů najdete pod tabulkou.

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
Iuvenio nanovlákenné sérum
EXTRA TIPcca 470 Kč Zjistit cenu
Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster
TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 590 Kč Zjistit cenu
Renovality Hyaluronové sérum
TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 350 Kč Zjistit cenu
Ryor krém s kyselinou hyaluronovou
a kmenovými buňkami

TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 170 Kč Zjistit cenu
Le Chaton hydratační krém
s kyselinou hyaluronovou

TOP 4

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 530 Kč Zjistit cenu
The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5 Sérum
TOP 5

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 200 Kč Zjistit cenu

TOP 8: recenze hyaluronových sér

Připravila jsem pro vás krátké recenze hyaluronových sér. Do následujícího seznamu jsem se rozhodla zařadit hned 8 produktů.

1. Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster

Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster

První příčka jednoznačně patří hyaluronovému séru Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster. Kombinuje v sobě kyselinu hyaluronovou přírodního původu a mineralizující termální vodu. Hned po aplikaci pleť působí viditelně zdravějším a hladším dojmem. Pokud budete produkt používat pravidelně, můžete se těšit na zářivější, silnější a celkově vyplněnou pleť.

Sérum byste měli na pleť aplikovat v prvním kroku vaší péče o pleť. Díky složení dochází k posílení funkce kožní bariéry a pleť je odolnější proti stresu a znečištění. Výhodou séra je i skutečnost, že je testované pod dermatologickou kontrolou a je vhodné pro citlivou pleť.

2. Renovality Hyaluronové sérum s dávkovačem

Renovality Hyaluronové sérum

Velmi kvalitním hyaluronovým sérem je také to od Renovality. Díky svému složení se zasluhuje o intenzivní regeneraci a perfektní anti-vráskový efekt. Pleť je po použití skvěle hydratovaná, regenerovaná a chráněná. Navíc dochází k redukci vrásek. Kromě samotné kyseliny hyaluronové přípravek obsahuje také růžový hydrosol, který navozuje příjemný stav pleti.

Sérum se díky praktickému dávkovači jednoduše nanáší na pleť. Sama značka uvádí, že je tento přípravek vhodný pro všechny druhy pleti. Při dlouhodobém používání viditelně omlazuje pokožku.

3. Ryor krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami

Ryor krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami

Třetí příčku neobsadilo sérum, ale krém. Jelikož se ale jedná o kvalitní přípravek s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové, rozhodla jsem se jej do tohoto žebříčku zařadit také. Kromě kyseliny hyaluronové obsahuje také kmenové buňky a arganové máslo. Při pravidelné aplikaci dokáže významně stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu. Výsledkem je pěkně vyhlazená a hydratovaná pleť, která na první pohled působí zdravým a vyživeným dojmem.

Krém si při dlouhodobém používání dokáže poradit i s jemnými vráskami a přináší hezký liftingový efekt. Vzhledem ke svému složení se hodí pro všechny typy pleti a aplikovat jej můžete na den i na noc.

4. Le Chaton hydratační krém s kyselinou hyaluronovou

Le Chaton hydratační krém s kyselinou hyaluronovou

Tento hydratační krém z dílny Le Chaton mě vzhledem ke svému složení velmi zaujal. Najdete v něm totiž nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která se skvěle vstřebává do všech vrstev pokožky. Slouží k obnovení poškozených tkání a zároveň s sebou přináší uklidňující účinek. Kromě toho krém obsahuje kozí máslo, které příznivě působí na pokožku, zvláčňuje ji a zjemňuje.

Krém je určen spíše na mastnou pleť. Skvěle jej ale budou snášet i majitelky citlivé pleti. Při dlouhodobé aplikaci je pokožka projasněná, obnovená, hloubkově hydratovaná a navíc zklidněná. Výhodou je také praktické balení s aplikátorem.

5. Payot Blue Techni Liss Concentré

Payot Blue Techni Liss Concentre

Toto vyplňující sérum se řadí spíše mezi ty dražší, jeho pořízení se však rozhodně vyplatí. Vyniká totiž vysokou kvalitou a účinky jsou na pleti viditelné prakticky okamžitě. Sérum je vhodné pro všechny typy pleti. Pomáhá bojovat s narušenými biorytmy, pleť viditelně oživuje a omlazuje. Jeho součástí jsou hned tři typy kyseliny hyaluronové, která se postará o vyhlazení, hydrataci a výživu pleti. Sérum by mělo také pomáhat chránit pokožku před škodlivými účinky modrého světla.

Při aplikaci potěší příjemná gelová struktura, která se velmi dobře nanáší na pleť. Hned po aplikaci získáte pocit skvělé hydratace, která se neztrácí ani v průběhu dne. Navíc dochází k vyhlazení jemných linek a vrásek.

6. The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5 Sérum

The Ordinary Hyaluronic acid 2% + B5 sérum

Další variantou je sérum s kyselinou hyaluronovou od značky The Ordinary. V tomto produktu jsou obsaženy hned tři formy kyseliny hyaluronové s různou molekulovou hmotností. Výsledkem je tedy hloubková hydratace a viditelné vyplnění pleti z dlouhodobého hlediska.

U značky The Ordinary je obecně předností i velmi příznivá pořizovací cena. Lahvička má praktický aplikátor a sérum můžete snadno kombinovat s dalšími produkty podle svých potřeb. Kromě toho obsahuje ještě vitamín B5, který rovněž přispívá k povrchové hydrataci pleti.

7. Saloos Hyaluronové sérum

Saloos hyaluronové sérum

Skvělým produktem je podle mého názoru i hyaluronové sérum od značky Saloos. Má příjemně lehkou konzistenci, díky které se do pokožky velmi rychle vstřebává. Obsahuje hned dva druhy 100% kyseliny hyaluronové. Zásluhou této kombinace se můžete těšit na okamžitý účinek i skvělé dlouhodobé výsledky. Sérum aktivně působí proti vráskám a dokáže minimalizovat i drobné jizvy. Jednotlivé buňky zároveň chrání před oxidativním stresem.

Sérum se na pleť nanáší ráno a večer a používat jej můžete i pod make-up. Jelikož stačí aplikovat jen jednu až dvě kapky, vám toto balení dlouho vydrží.

8. Planthé Hyaluronové omlazující sérum

Planthé Hyaluronové omlazující sérum

Posledním zajímavým produktem je hyaluronové omlazující sérum od značky Planthé. Obsahuje jednak kyselinu hyaluronovou, ale i růžovou vodu a extrakt zeleného čaje a chmele. Blahodárně tak působí proti vráskám a pomáhá celkově vypnout pleť. Zároveň pokožce dodává hydrataci, vyživení a regeneraci. Pokožka na první pohled vypadá mlaději a zdravěji.

Díky obsažené růžové vodě se můžete těšit na příjemnou jemnou vůni, která na pleti působí přirozeně. Sérum má lehkou konzistenci a skvěle se do pleti vstřebává. Díky praktickému balení s kapátkem jej můžete jednoduše aplikovat. Sérum můžete nanést na celou pleť včetně oblasti kolem očí.

K čemu slouží kyselina hyaluronová v kosmetice

Kyselina hyaluronová je často skloňovaným prvkem ve složení nejrůznějších kosmetických produktů. Pro tělo se totiž jedná o zcela přirozenou a jemu vlastní molekulu. V pleti dokáže zadržet velké množství vody a udržovat její konstantní vlhkost. Pokožku vyhlazuje, změkčuje a má také skvělé antioxidační účinky.

Kyselina hyaluronová v sérech proniká až do nejhlubších vrstev epidermu, kde pomáhá pleť skutečně vyživit a zevnitř ji vyhladit. Kromě přípravků můžete použít i speciální injekční výplně s kyselinou hyaluronovou, které dokáží vyhlazovat vrásky, modelovat a zvětšovat rty a dokonce stimulovat produkci kolagenu. Nevýhodou takového řešení je ale poměrně vysoká cena.

Výhody a nevýhody používání kyseliny hyaluronové

Mezi výhody používání přípravků kyseliny hyaluronové lze rozhodně zařadit poměrně snadnou dostupnost. Takovou kosmetiku v současné době najdete jak v parfumeriích, tak i lékarnách a drogeriích. Předností je rovněž široká nabídka různých produktů, díky čemuž si na své přijdou majitelé různých druhů pleti. Jednotlivá séra si dokáží poradit s jemnými vráskami a vyhladit je.

Při dlouhodobém používání je pleť celkově vypjatá, vyhlazená a vyživená. Působí hydratovaným dojmem a vypadá zdravěji. Sérum je zpravidla třeba zařadit do vaší denní i noční kosmetické rutiny.

Za možnou nevýhodu lze považovat skutečnost, že kyselina hyaluronová v pleti nevydrží navždy a je tedy nutné přípravky používat opakovaně a zároveň dlouhodobě.

Kdy začít používat produkty s kyselinou hyaluronovou?

Séra s obsahem kyseliny hyaluronové se obecně doporučuje začít používat v momentě, kdy se na obličeji objeví první vrásky. Díky tomu, že tyto produkty zařadíte do pravidelné péče co nejdříve, můžete přítomnost vrásek a jemných linií velmi rychle zredukovat na minimum. Zjednodušeně by se dalo říct, že jsou tyto produkty určené pro ženy zhruba od 25 let věku.

Přidat komentář

1 × three =