Marc Jacobs Daisy - 001

Recenze dámského parfému Marc Jacobs Daisy

Svěží, hravý a mladistvý. Přesně takový je dámský parfém Marc Jacobs Daisy, který se těší oblibě u žen po celém světě. I z toho důvodu samozřejmě nemohl uniknout mojí pozornosti a já si jej mohla konečně po delší dobu vyzkoušet. Zajímá vás, jak mi tento parfém voní a na jaké příležitosti je ideální?

Na to se zaměřím v této recenzi. Rovněž vám prozradím, jak tento parfém obstál v rámci mého testování a jak bych zhodnotila jeho výdrž.

Marc Jacobs Daisy - 002

Kde koupit dámský parfému Marc Jacobs Daisy?

Elnino.cz od 280 Kč / 20 ml Přejít do obchodu
Elnino.cz od 1010 Kč / 50 ml Přejít do obchodu

Jak voní Marc Jacobs Daisy

Kouzelná vůně, která je populární u žen po celém světě. Uvádí se přitom, že je tento parfém stvořen pro mladistvé, hravé a radostné ženy. Obecně po něm sahají ženy v mladším věku, pro které je tato svěží vůně vhodnější. Celkově bych ji označila za příjemně květinovou vůni s hřejivými dřevitými tóny. Vůně je přitom vcelku dost výrazná.

Za zmínku stojí i ikonický flakón, který se s parfémem Marc Jacobs Daisy neodmyslitelně pojí. Ten vás na první pohled zaujme plastovými sedmikráskami na jeho uzávěru. Tento design dokonce v roce 2008 obdržel ocenění za tvůrčí úspěchy v parfémářském průmyslu.

Marc Jacobs Daisy - 003

Úvod parfému patří ovocným tónům lesních plodů, fialkám a svěžím akordům šťavnatého grapefruitu. Následně se o slovo přihlásí srdce parfému složené z not fialek, gardénií a jasmínu. Pevný základ poté pomáhá dotvořit bílé dřevo, vanilka a pižmo.

Parfém se prodává v několika velikostech, mezi které patří 20, 30, 50 a 100 ml. Díky tomu si můžete snadno pořídit i skladnou variantu do kabelky. Právě menší 20 ml balení jsem zkoušela a možnost nosit parfém v kabelce všude sebou je jednou z výhod.

Složení parfému

Hlava: jahoda, list fialky, červený grapefruit
Srdce: fialka, jasmín, gardénie
Základ: vanilka, pižmo, bílé dřevo

Na jakou příležitost se hodí

Jak jsem již zmínila, parfém Marc Jacobs Daisy je určen především pro mladé slečny a dámy, které hledají příjemně květinovou vůni. Hodí se na každodenní nošení přes den, na večerní akce pravděpodobně sáhnete spíše po těžší vonné kompozici. Vzhledem k tomu se tedy jedná o skvělý parfém do školy, do práce a další každodenní aktivity.

Marc Jacobs Daisy se hodí asi nejvíce na jaro, částečně i jako letní parfém.

Test parfému a moje zkušenosti: jak se mi zalíbil?

Velmi ráda proto zkouším nové produkty. To se přitom promítá i do oblasti parfémů. U mě doma byste na polici našli opravdu velké množství vůní, které střídám dle aktuální nálady. Některé jsou spíše na léto, jiné se hodí do chladnějších měsíců nebo třeba na večerní akci. Některé parfémy mám dokonce úzce spojené s určitými událostmi a když se s nimi navoním, rázem se mé myšlenky obrátí k dané příležitosti.

Marc Jacobs Daisy - 001

Ale zpátky k recenzi Marc Jacobs Daisy. Tuto vůni jsem si pořídila, abych otestovala její vůni a výdrž. Vzhledem k ceně jsem přitom neočekávala žádný zázrak a předpokládala jsem, že po pár hodinách docela výrazně vyprchá. To se ale tak úplně nestalo. Musím uznat, že parfém na sobě cítím po celý den, několik desítek minut po aplikace dokonce vcelku výrazně. Jakmile ale přijdu z práce domů, už to rozhodně není to, co to bylo ráno.

Samotná vůně je podle mého názoru příjemná, nevtíravá a rozhodně mi nezpůsobuje bolehlav jako některé těžší parfémy. Vzhledem k tomu, že vyhledávám spíše květinové, ovocné a svěží vůně, Marc Jacobs Daisy mi vyhovuje. Dřevité tóny jsou lehké a skvěle uzemňují celý ráz parfému, což mu dodává onen šmrnc.

Skvělé ohlasy na tento parfém sklidíte také od mužské části populace. Voní hezky žensky a to se chlapům líbí.

Cena: kolik stojí parfém Marc Jacobs Daisy

Cena tohoto parfému se odvíjí od toho, kde jej koupíte a také po jaké velikosti sáhnete. Obecně se vyplatí si vůni objednat na internetu, kde ceny bývají nižší než v kamenných parfumériích. V běžné drogérii tuto vůni zpravidla neseženete.

A abych byla konkrétnější. 100 ml parfému je na Elnino.cz k dostání zhruba za 1 200 Kč. 30ml verzi poté seženete zhruba za polovinu.

Rozhodně se proto vyplatí sáhnout po větší verzi, která vychází cenově výhodněji anebo po verzi 20 ml do kabelky, pokud plánujete vůni nosit neustále u sebe. Pokud si nejste jisti, zda je tato kompozice tím pravým právě pro vás, bývají k dostání také malé vzorky či odstřiky vůně.

Ještě krátce k 20 ml verzi. V roce 2020 vydal Marc Jacobs kolekci nazvanou Daisy Petals, právě ta přináší oblíbené edice parfémů v menších velikostech tzv. parfémy TO-GO. Aktuálně je Petals dostupné u 5ti parfémů: Daisy, Daisy Love, Daisy Eau So Fresh, Daisy Love Eau So Sweet a Daisy Dream.

Výhody:

  • Krásná a výrazná květinová vůně
  • Nízká cena
  • Ideální na denní nošení na jaro a léto
  • Zajímavý flakon u verze Petals evokuje lístek a hodí se do kabelky

Nevýhody:

  • Nižší výdrž v porovnání s dražšími luxusními parfémy

Celkové hodnocení:

95%

Za poskytnutí produktu k testování děkuji eshopu: Elnino.cz

Elnino - eshop

Přidat komentář

5 × 5 =