Olaplex-001

Recenze Olaplex: šampon No. 4, kondicionér No. 5 a vyživující maska No. 8

logo Olaplex Značka Olaplex je na poli vlasové kosmetiky poměrně populární a často se používá i v kadeřnických salonech. Za úkol si přitom bere vlasy posílit, dodat jim zdravý vzhled a udržet jejich sytou barvu. A protože tyto produkty samozřejmě neunikly mé pozornosti, rozhodla jsem se je vyzkoušet. V tomto článku se proto společně podíváme na recenzi hned tří Olaplex produktů. Konkrétně jsem otestovala šampon, kondicionér a vyživující masku.

Na značce Olaplex se mi kromě jiného líbí i skutečnost, že jednotlivé produkty neobsahují silikony, sulfáty ani ftaláty. Kromě toho výrobky nejsou testovány na zvířatech, což je pro spoustu lidí při výběru kosmetiky velmi důležité. Pojďme se tedy nyní podívat na to, jak jsem byla s jednotlivými produkty spokojená.

Olaplex

Kde koupit produkty Olaplex?

Šampon No. 4 od 580 Kč Přejít do obchodu
Kondicionér No. 5 od 580 Kč Přejít do obchodu
Vyživující maska No. 8 od 500 Kč Přejít do obchodu

Recenze: regenerační šampon Olaplex Bond Maintenance No. 4

Olaplex No.4
Olaplex No.4

Regenerační šampon Olaplex Bond Maintenance No. 4 si za úkol bere zejména obnovovat, regenerovat a hydratovat vlasové vlákno. Zároveň by měl vašim vlasům dodat přirozený lesk a podpořit krásu vaší barvy. Jeho velkou výhodou je skutečnost, že je určen pro všechny typy vlasů. Při pravidelném používání by měl obnovovat narušené vlasové vazby.

Šampon lze používat buď jako běžnou péči, nebo jej využít k opláchnutí domácí péče Olaplex No. 3. Následně se doporučuje použití kondicionéru Olaplex No. 5. Já jsem produkt Olaplex No. 3 k dispozici neměla a tento přípravek jsem tedy používala klasicky pro běžné mytí vlasů.

Moje zkušenost: Šampon mě na první pohled překvapil poměrně hustou konzistencí. Na vlasy jej stačí nanést v poměrně malém množství, i přesto totiž skvěle pění. Voní příjemně svěže, což jsem ocenila. Osobně moc na vlasech nemusím takové ty příliš těžké vůně. Po umytí a vyfoukání jsem si už po prvním použití všimla hezky uhlazených vlasů, které na dotek působí pevnějším a zdravějším dojmem. Jak je však šampon asi celkem silný, začalo se u mě po několika dnech používání objevovat malinké množství lupinek. Možná špatné vymytí šampoňu, možná opravdu jeho síla. Prozatím tedy zhodnocením o něco méně, dávám si pauzu a zkusím ještě jednou a případně hodnocení upravím.

Celkové hodnocení:

80%

Recenze: regenerační kondicionér Olaplex Bond Maintenance No. 5

Olaplex No.5
Olaplex No.5

Šampon samozřejmě nelze používat samotný, proto jsem se rozhodla společně s ním vyzkoušet i regenerační kondicionér Olaplex Bond Maintenance No. 5. Stejně jako šampon, i tento produkt lze použít na všechny druhy vlasů. Obsahuje přitom bis-aminopropyl diglykol dimeleát, díky kterému pomáhá vlasy přirozeně obnovovat, hydratovat a regenerovat. Vaší hřívě zároveň dodá lesk a zdravý vzhled. Stejně jako šampon se prodává ve 250ml balení.

Moje zkušenost: Stejně jako u šamponu, i u kondicionéru mě překvapila hustá konzistence. Vzhledem k tomu je nutné občas kondicionér z lahve až vytřepat a na konci případně lahvičku vypláchnout vodou, abyste z ní vytěžili maximum. Za zmínku stojí jeho příjemná citrusová vůně, která je na vlasech velmi svěží a vydrží docela dlouho. Výrobce doporučuje kondicionér nechat na vlasech zhruba 3 minuty působit. Skvělých výsledků dosáhnete ale i v případě, že jej smyjete prakticky hned po nanesení (vyzkoušela jsem). Vlasy jsou díky němu nádherně zjemněné, velmi snadno se rozčesávají a jednoduše se s nimi manipuluje při tvorbě účesů.

Celkové hodnocení:

92%

Recenze: hydratační a vyživující maska na vlasy Olaplex No. 8

Olaplex No. 8
Olaplex No. 8

Abych svým vlasům dodala ještě něco navíc, rozhodla jsem se závěrem pro testování hydratační a vyživující masky na vlasy Olaplex No. 8. Díky koncentrovanému složení tato maska slibuje viditelný efekt v podobě regenerace suchých a poškozených vlasů. Obecně se také doporučuje masku používat v případě, že potřebujete ošetřit vlasy poškozené od kadeřnických úkonů (např. barvení nebo odbarvení). Nevýhodou je docela malé balení o objemu 100 ml.

Zásluhou této masky by vlasy měly být o poznání hebčí, silnější a lesklejší. Vaše hříva zároveň bude hydratovaná a lépe se vám budou tvořit účesy. A jak jsem s ní byla spokojená já osobně?

Moje zkušenost: Maska se nanáší do šamponem umytých vlasů, respektive jejich délek. Následně je třeba ji nechat pár minut působit (já jsem vždy počkala zhruba 10 minut), a poté jsem masku z vlasů vymyla. Je to sice trochu zdlouhavé, ale za ten výsledek to podle mě stojí. Už po prvním použití jsem si přitom všimla výrazně oživené barvy vlasů. Při dlouhodobém používání mi poté přišlo, že vlasy byly opět silnější, lesklejší a zkrátka a jednoduše působily zdravěji.

Celkové hodnocení:

95%

Závěrečné zhodnocení

Olaplex šampon No. 4, kondicionér No. 5 a vyživující maska No. 8
Olaplex šampon No. 4, kondicionér No. 5 a vyživující maska No. 8

Na produkty značky Olaplex jsem já osobně zaznamenala především kladné recenze. A díky tomuto testování produktů se k této většině musím s radostí přidat u většiny produktů. Šampon, kondicionér i maska se na vlasy dobře nanáší, i když je třeba počítat s hutnějším složením. V každém případě se můžete těšit na svěží příjemnou vůni (aspoň pro mě), která připomíná citrusy.

Nejdůležitější ale pro mě samozřejmě byl výsledný efekt. Moje vlasy při pravidelném používání (masku nanáším jednou týdně) vypadají zdravěji, leskleji a jsou pevnější. Také se mi zdá, že už nemám tolik suché konečky jako na začátku používání.

A nevýhody? I u těchto produktů se samozřejmě nějaké najdou. Pro mě osobně je to vyšší cena. Za všechny přípravky Olaplex si bohužel docela připlatíte. A třeba maska se prodává v poměrně malém 100ml balení, které v případě dlouhých vlasů poměrně rychle vypotřebujete a budete muset dokupovat nové. Jak sem zmínila po delším používání šamponu se u mě začalo objevovat nepatrné částečky lupů.

Nicméně –⁠ kvalitní produkty zkrátka něco stojí a já to tak beru. Do čeho jiného totiž v dnešní době investovat než právě do sebe.

Výhody:

  • Produktu stačí malé množství
  • Viditelně lesklejší a zdravější vlasy
  • Příjemná svěží vůně
  • Šampon skvěle voní
  • Kondicionér a maska se zasluhují o jemnost vlasů
  • Obnovují narušené vlasové vazby

Nevýhody:

  • Vyšší cena
  • Horší manipulace s hodně hustou konzistencí
  • Maska v malém balení
  • Po delším používání šamponu nepatrné množství lupů

Za poskytnutí produktu k testování děkuji eshopu: Elnino.cz

Elnino - eshop

Přidat komentář

four × 5 =