Brilliantcoco balení

RECENZE: Brilliantcoco – vyzkoušela jsem přírodní péči o zuby a bělení pomocí metody oil pulling

Brilliantcoco je přírodní péče o zuby a jejich bělení, která vychází z poznatků daleké středověké Indie. Bez chemie a zubařů můžete vyzkoušet rozjasnit váš úsměv a udělat něco pro zdraví ústní dutiny. Za pomoci kokosového oleje a zero waste zubní pasty, metodou Oil Pulling. Já to vyzkoušela. Jaké jsou mé pocity a dojmy? Tady je moje recenze Brilliantcoco. A pokud se prokoušete až na konec článku, získáte slevový kupón na 5%.

Brilliantcoco balení
Balení Brilliantcoco

Detaily testování Brilliantcoco:

O značce: Brilliantcoco je značka zero waste produktů specializující se na péči o zuby, především na jejich přírodní bělení. Zároveň je to značka, která vyznává ekologii – je naturální a veganská.

Testované produkty: V rámci dvoutýdenního testování jsem vyzkoušela jak jejich bestseller – ZERO WASTE zubní pastu, tak 2 týdenní kurz čištění zubů skrze proplachování kokosovým olejem (tzv. oil pulling), bambusový zubní kartáček a bambusový čistič jazyka.

Pro koho je to určené: Pro všechny, kdo chtějí vyzkoušet čištění a bělení zubů čistě přírodní formou, pomocí zázračného kokosového oleje a aktivního černého uhlí.

Kolik to stojí: Zubní pasta stojí 319 Kč, 2 týdenní kůra v podobě 14 sáčků kokosového oleje Brilliantcoco stojí 419 Kč, zubní kartáček a čistič jazyka pořídíte jednotlivě za 109 Kč. Celou sadu však můžete zakoupit výhodněji v setu za 849 Kč.

Kde koupit produkty Brilliantcoco?

Brilliantcoco.cz/shop/ od 319 Kč Přejít do obchodu

* Pro čtenářky, použijte kód: BRILLIANTCOCO5 a získáte slevu ve výši 5%

Moje recenze Brilliantcoco

Brilliantcoco set

Na značku jsem narazila už před nějakou dobou. Kdo z vás je aktivní na instagramu, nešlo si nevšimnout, že kampaň s Brilliantcoco propagovala řada známých influencerů.

V pozapomění se mi nyní naskytla možnost produkty této značky otestovat na vlastní kůži.

Už při první návštěvě webu zjistíte, že filozofií značky je zero waste, tedy žádné zbytečné odpady. Značka je také veganská a naturální. Tedy používáte něco, co je maximálně přírodní, bez chemie a to je něco, co mě už z principu zaujalo.

Balení to vše jen potvrdilo. Vše přišlo v krásném rozložitelném balení z EKO papíru s logem, úhledně srovnané, zabalené. Všechny produkty mají svůj vlastní zero waste obal. Za mě tedy v tomto ohledu rozhodně jedno z těch lepších balení kosmetiky, dokonce si umým představit, že bych set objednala třeba své kamarádce jako dárek a stydět bych se za to nemusela.

Ale pojďme se podívat na recenzi jednotlivých produktů.

Bestseller – ZERO WASTE zubní pasta

Brilliantcoco Zero Waste zubní pasta
Brilliantcoco Zero Waste zubní pasta

Jedná se o 100% přírodní veganskou zubní pastu, která nejenže zuby čistí, ale také je díky složce aktivního černého uhlí bělí. Dokonce by měla fungovat i na zažloutlé zuby po pití kávy, červeného vína, černého čaje a zuby mohou dokonce krátkodobě obarvit třeba borůvky nebo červená řepa.

Kokosový olej se zase postará o zničení bakterií, které normálně způsobují kazy a záněty dásní. Zároveň odstraňuje nepříjemný zubní povlak, zápach, snižuje citlivost zubů, podporuje zdravé dásně i imunitní systém.

Pasta se netradičně dodává ve skleněném balení s malou naběračkou z bambusu. Všechny bambusové produkty mají na sobě krásné vygravírované logo Brillitancoco a musím říct, že to vypadá dobře.

Chuť pasty má mátový nádech, který není nikterak výrazný. Možná bych dokonce ocenila i trochu výraznější. Zároveň však oceňuji, že pasta vůbec nepálí a přesto si zanechává v ústech svěžest.

Pominuli fakt, že pastu nelze téměř otevřít mokrýma rukama nebo jednou rukou s kartáčkem na zuby v druhé, je to produkt, který si určitě ještě koupím. A bělí zuby? Asi úplně nedokážu během těch prvních 14 dní posoudit, ale vlastně i trochu věřím, že ano.

Chemické bělení bude asi samozřejmě účinnější a rychlejší, ale já jsem spíše na ty přírodní možnosti a nevadí mi je používat dlouhodobě. Pasty je navíc vcelku dost a pro jednoho vydrží dlouho.

Celkové hodnocení:

98%

Krátce o metodě Oil Pulling

Než se pustím do další recenze, nejdříve však vysvětlím metodu Oil Pulling o kterou v následujích řádcích půjde. Jedná se o vyplachování úst panenským kokosovým olejem, který působí antibakteriálně. Stejně jako pro mě i pro vás bude možná nová informace, že v puse máme až 600 různých druhů bakterií. Některé jsou dobré, některé, jak už to bývá ne.

Na ty špatné (které mohou způsobovat různé nemoce či záněty) působí kokosový olej, kdy se tzv. převalováním v puse přilepí bakterie k tukovým molekulám oleje. Následně stačí olej vyplivnout. Zbaví vás to nejen bakterií, ale i zápachu a nepříjemného povlaku. Posílíte dásně a nakonec vlastně i imunitní systém.

Tuhle metodu znali už ve středověku. Pochází až z daleké Indie. Inspirací jí byla mimo jiné ajurvéda.

2 týdenní kurzy proplachování zubů kokosovým olejem

Brilliantcoco Oil pulling
Brilliantcoco Oil pulling

Tohle pro mě byla vcelku nová záležitost a rovnou se na začátku přiznám, že jsme si neuměla představit “žmoulat” v puse kokosový olej alespoň doporučených 5-20 minut. Naštěstí se nejedná o čistý “kokosák”, ale olej příjemně obohacen o výtažky z máty.

Olej je dodávaný v sáčcích po 10 ml, dostanete je krásně zabalené v papírové tubičce, kterou se nemusíte stydět vystavit v koupelně. Já jsem vyzkoušela 2 týdenní kurz, ale v nabídce máte i delší – 4 týdenní kurz (28 sáčků) a 6 týdenní kurz (42 sáčků) s dárkem v podobě bambusového kartáčku navíc.

Nebuďte překvapeni konzistencí oleje. Může se totiž měnit venkovní teploty. Pravděpodobě si do pusy dáte tužší bílou substanci. Teplotou se v puse rozpustí do čiré tekutiny. Pokud si chcete do pusy dát rovnou čirou tekutinu, zkuste olej trochu zahřát v dlaních a on velmi rychle povolí.

Co me rozhodně zaujalo, že kokosový olej pochází až z daleké Srí Lanky, je bezlepkový, hodí se i pro těhotné a kojící ženy a samozřejmě nebyl testován na zvířatech.

Celkové hodnocení:

94%

Jak je to s cenami?

 • 2 týdení kurz vyjde na 419 Kč
 • 4 týdenní kurz vyjde na 754 Kč
 • 6 týdenní kurz vyjde na 1069 Kč

Jak používat Brilliantcoco oil pulling?

 1. Ráno si nejdříve vyčistětě kartáčkem jazyk, abyste se zbavili co největšího počtu bakterií. Právě na jazyku se jich drží nejvíce.
 2. Sáček s kokosovým olejem vymáčkněte do pusy, převalujte 5 až 20 minut a pak vyplivněte. Ústa si vypláchněte teplou vodou, abyste dostali zbytky oleje z pusy.
 3. Pak si klasicky vyčistěte zuby. Ideálně Zero Wate zubní pastou, aby byl účinnek co největší.
 4. První tři kroky provádějte ráno, večer už si pouze čištete zuby pastou, vynechejte oil pulling.
 5. První výsledky se dají očekávat po 14 dnech

Shrnutí recenze

Produkty Brilliantcoco mě velmi překvapily, doporučiji vám je také vyzkoušet. Ačkoliv ještě úplně nevím, zda fungují jak mají, ve mě získaly pravidelného zákazníka nejen díky kvalitě svých produktů, ale také tím, jaké hodnoty vyznávají. Za mě super.

Výhody

 • Bez chemie – čistě přírodní produkty, šetrné k zubům i ústní dutině
 • Krásné balení – vše v rámci trendů ekologie
 • Pasta nepálí (já osobně pálivé pasty nemusím)
 • Šetrné bělení zubů přírodní formou – bez chemie a zubařů, což stojí minimálně za vyzkoušení
 • Balení pasty je vcelku velké, takže očekávám, že vydrží stejně jako klasické tubové pasty nebo možná i déle

Nevýhody

 • Balení pasty nelze otevřít jednou rukou ani mokrýma rukama (víčko se klouže)
 • Možná bych ocenila výraznější chuť máty v pastě

Zadejte kód: BRILLIANTCOCO5 a získáte 5% slevu


Galerie

Vyzkoušeli jste Brilliantcoco? Jaké s ním máte zkušenosti vy?

Přidat komentář

one × five =