Nanoo kartáčky

Recenze a moje zkušenost s Nanoo kartáčky

Zubní hygiena je téma, které bude vždy aktuální. Ale význam narůstá přímo úměrně tomu, jak rostou ceny zubařské péče. V dnešní době už si jen málokdo může dovolit zanedbávat prevenci a starost o vlastní chrup a ústní dutinu.

Základem všeho je přitom samozřejmě čištění zubů a nejdůležitějším nástrojem je kartáček a dobrá zubní pasta. Jak si však vybrat ten správný, který zajistí, že vaše úsilí nebude marné nebo v některých ohledech i kontraproduktivní? Abych vám trochu usnadnila život, rozhodla jsme se pro vás zpracovat recenzi velmi zajímavých a inovativních kartáčků značky Nanoo.

Má opravdu smysl do nich zainvestovat, anebo jde jen o další marketingový trik a módní výstřelek? Pojďme to společně zjistit.

Nanoo kartáčky, vyzkoušela jsem family pack 3+1
Nanoo kartáčky, vyzkoušela jsem family pack 3+1

Kde koupit zubní kartáčky Nanoo?

Nanoo.cz (family pack 3+1 v akci)
od 577 Kč Přejít do obchodu

O značce Nanoo

Logo NanooKartáček je důležitý, zásadní. Pasta nedrží ani druhou příčku. Na tom se dnes shodne drtivá většina dentistů. Kvalitní mechanické vyčistění je prostě klíčové. S tímto vědomím se značka Nanoo pustila do vývoje speciálního kartáčku využívajícího moderní technologie.

Nanoo je ryze česká a relativně malá značka. Přesto se pokouší o velké, možná i revoluční věci. O kartáček, který se stane novou normou a standardem v péči o hygienu a zajistí značnou úsporu nejen finančních výdajů za zubaře. Bolesti zubů přece jen patří stále mezi ty nejhorší a nejnepříjemnější, alespoň v rámci relativně běžných zdravotních obtíží. Jak z toho ven? Mohl by být kartáček Nanoo odpovědí?

Co kartáčky Nanoo „umí“?

Odborníci se poměrně úspěšně shodují na tom, že u kartáčku je zcela zásadní (kromě techniky čištění, kterou ovlivní hlavně uživatel) hustota vláken. Dneska už i většina běžné populace ví, že dobrý kartáček by měl mít malou hlavu posetou co nejhustším kartáčem vláken. Značka Nanoo se v tomhle směru rozhodla jít až do krajnosti. Vytvořila kartáček, který má:

 • 12 000 extrémně jemných vláken
 • Jedno vlákno má průměr pouze 80 mikrometrů
 • Vlákna jsou vyrobena z antibakteriálního a trvanlivého nylonu
Jemnost kartáčku ja opravdu fascinující
Jemnost kartáčku ja opravdu fascinující

K čemu je to dobré?

 • Mikrovlákna díky minimálním rozměrům a extrémní hustotě dosáhnout i do nejtěsnějších škvír mezizubních prostor.
 • Maximální jemnost zajišťuje optimální masáž dásní a zamezuje jejich dráždění i poškozování skloviny.
 • Zubní plak je přitom velmi efektivně rozrušován.

Kartáček je tedy vhodný i pro citlivé dásně a zuby a přitom pracuje s mimořádnou efektivitou.

Designové zpracování

Značka Nanoo si poměrně výrazně zakládá i na designu. Ten nemá být jen pěkný na pohled, ale především efektivní a ergonomický. Rukojeť je zpracována tak, aby perfektně padla do ruky. Kartáček zároveň vypadá na pohled velmi vkusně a stylově a zajisté neudělá ostudu v žádné koupelně.

Zkrátka obal a vzhled dnes prodává více než kdy jindy a Nanoo v tomhle ohledu u mě uspělo.  Už ze samotného balení budete mít radost.

Balení Nanoo kartáčků je pěkné, luxusní
Balení Nanoo kartáčků je pěkné, luxusní

Certifikace

Je jasné, že výrobci a obchodníci mohou kdykoli tvrdit ledasco, ale pokud nejsou schopni to adekvátně doložit, jsou to jen plané reklamní řeči. A proto jsou tu nejrůznější certifikace. V případě Nanoo kartáčků konkrétně certifikát a posudek Státního zdravotního ústavu.

Zda vám Nanoo kartáček zachrání chrup, to se sice z posudku nedozvíte, ale jistě víte, že splňuje deklarovaná tvrzení o materiálovém zpracování a že je zcela nezávadný a optimální pro dané použití. Certifikace je k nahlédnutí přímo na webu Nanoo.cz. To lze považovat nejen za chytrý marketingový tah, ale i jistou ukázku solidnosti.

Sortiment

Nanoo kartáček je k dispozici ve dvou základních provedeních. Pro dospělé a pro děti. Cena dospělého kartáčku (samostatně) je 199 Kč, dětského 179 Kč. Je to více než za běžný kartáček. Ale na druhou stranu nejde o nijak dramatickou částku. Vybírat můžete z řady barevných variant a velmi zajímavé jsou i různé balíčky, s nimiž můžete něco ušetřit na ceně jednoho kartáčku.

Zubní pasta na kartáčku Nanoo
Zubní pasta na kartáčku Nanoo

E-shop Nanoo.cz

E-shop Nanoo.cz potěší velmi přehledným a přívětivým prostředím. Velmi dobře k dispozici jsou všechny potřebné informace, na druhou stranu web nepůsobí přeplácaně či zmateně. Potěší, že od 1000 Kč nabízí obchod dopravu zdarma, takže se vyplatí udělat si zásobu kartáčků pro celou rodinu.

V opačném případě stojí doprava od 59 Kč (Zásilkovna) do 99 Kč (kurýr). Platit lze i v Eurech. Dosavadní zkušenosti svědčí o tom, že obchod zasílá objednávky rychle a jedná spolehlivě.

Shrnutí a moje zkušenosti

Nanoo je inovativní, menší česká značka, která zatím sklízí velmi dobré ohlasy. Kartáček s využitím extrémně jemných vláken (věřte mi, že po nich budete palcem jezdit pořád dokola, tak jemné a příjemné to je) odpovídá současným poznatkům a doporučením odborníků na ústní hygienu, navíc skvěle vypadá, je lehký, dobře se drží a čištění zubů s ním je opravdu příjemné, hebké a masážní.

S kartáčkem je čištění jemné, zajisté účinné, ale bude to chtít trochu praxe a cviku. Není žádoucí na něj moc tlačit, jednak je to zbytečné a částečně to popírá smysl kartáčku – za druhé mohou štětiny dříve doznat škody (rozjedou se). Pocit po vyčištění je však mimořádně příjemný, zuby jsou hladké a za mě rozhodně lepší než s běžných kartáčkem z drogerie.

Kartáček Nanoo patří při běžné ceně 199 Kč za kus mezi drahé. Životnost je ale při správném používání solidní a váš chrup menší investici zajisté taky ocení. Celkově vzato lze tuto zajímavou novinku rozhodně doporučit k vyzkoušení.

 

Celkové hodnocení:

91%

Výhody:

 • Rozhodně lepší než běžné kartáčky z drogerie
 • Kartáček by měl mít hlavu posetou co nejhustším kartáčem vláken, tady jich je 12 000 extra jemných na každém kartáčku
 • Hezký design, který budete mít rádi
 • Verze také pro děti (aneb mazlete zuby svých dětí už od malička)
 • Certifikace o nezávadnosti od Státního zdravotního ústavu

Nevýhody:

 • Čištění chce praxi – štětiny se totiž přílišným tlačením mohou rozjíždět (já to zatím nezaznamenala, ale na FB stránce podobné typy problémů jsou)
 • Vyšší cena kartáčků Nanoo

GALERIE

1 komentář

15 + 15 =

 • Jsem maximálně spokojená s kartáčkem. Konečně mi nekrvácí dásně pro čištění zubů a zuby jsou samy od sebe hladké a čisté.
  Určitě ráda objednám znovu.