Nejlepší bělící zubní pasty

Nejlepší bělící zubní pasty: Test & recenze

Čištění zubů je každodenní rutinou, která by se měla správně provádět ráno i večer a ve specifických případech i vícekrát denně. K tomu, abyste si zuby čistili správně a efektivně, je potřeba nejen správný zubní kartáček, ale také vhodná zubní pasta. Na trhu existuje několik druhů, avšak pro dosažení zářivého úsměvu je nejlepší bělící zubní pasta. K dostání je ovšem nepřeberné množství a vybrat v něj tu správnou může být docela oříšek. Přečtěte si proto naše recenze bělících zubních past a nechejte se inspirovat.

Pokud se vám žádný produkt z mého srovnání nezalíbí, můžete se pustit do výběru sami. V tom případě pokračujte článkem “Jak vybrat bělící zubní pastu“, ve kterém vám shrnu vše podstatné k nákupu. Dozvíte se, co by měla obsahovat kvalitní pasta na bělení zubů nebo naopak čeho by neměla obsahovat příliš. Poradím vám také, jak si správně čistit zuby, aby byl váš úsměv dokonale rozzářený.

Porovnání nejlepších bělících zubních past – TOP 5

Porovnání 5 nejlepších bělících zubních past. Zbytek tipů najdete pod tabulkou.

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
BRILLIANTCOCO SET
TOP 1

⭐ 100 %
cca 850 Kč Zjistit cenu
Opalescence bělicí zubní pasta
TOP 2

⭐ 100 %
cca 200 Kč Zjistit cenu
Curaprox Black is White zubní pasta
TOP 3

⭐ 100 %
cca 420 Kč Zjistit cenu
Ecodenta zubní pasta bělící černá
TOP 4

⭐ 98 %
cca 85 Kč Zjistit cenu
MEDIBLANC Whitening
TOP 5 - Tip pro muže

⭐ 98 %
cca 250 Kč Zjistit cenu

Recenze bělících zubních past

Na trhu je dnes k dostání nepřeberné množství produktů a najít ten pravý nemusí být vždy jednoduché. Právě proto jsem připravila srovnání, do něhož jsem zařadila pouze zákazníky / blogery / influencery ověřené produkty. Přečtěte si moje recenze bělících zubních past a přesvědčte se, že na trhu existuje vhodná varianta i pro vás.

1. BRILLIANTCOCO SET (bělení přírodní cestou)

Brilliantcoco Zero Waste zubní pasta
Brilliantcoco Zero Waste zubní pasta

Tato unikátní sada BRILLIANTCOCO pro bělení zubů obsahuje 2týdenní Oil pulling kurz, naturální zubní pastu Brilliantcoco, bambusový zubní kartáček a bambusový čistič jazyka. Oil pulling je zatím poměrně neznámý, avšak jedná se o proplachování úst kokosovým olejem, které se řadí k nejstarším elixírům života.

Součástí sady je veganská zubní past, která pojí přírodní účinky kokosového oleje a aktivního černého uhlí. Zatímco kokosový olej působí antibakteriálně, černé uhlí se stará o odstraňování zabarvení zubní skloviny. Celý set stojí stojí bezmála 900 Kč a naučí vás, jak se o své zuby starat šetrným způsobem.

Produkty jsem sama testovala, podívejte se na recenzi Brilliantcoco zde

2. Opalescence bělicí zubní pasta

Opalescence bělicí zubní pasta

Bělicí zubní pasta od Opalescence potěší osvěžující mentolovou příchutí a také zvýšeným obsahem aktivních látek, které zajišťují skutečné a znatelné odstranění povrchových skvrn ze zubů bez poškození skloviny. Pasta nabízí rychlé a účinné uvolňování fluoridů, jež je obsaženo celkem 1 100 ppm. Aktivně působí proti vzniku zabarvení a zároveň také minimalizuje vznik zubního kamene. Značka Opalescence má obecně dobré recenze, a tak se zubní pastou určitě nešlápnete vedle. Za 133g tubu zaplatíte okolo 200 Kč.

3. SWISSDENT Extreme bělicí zubní pasta (pro kuřáky)

Swissdent extreme whitening toothpaste

Perfektním produktem značky SWISSDENT je tato bělicí zubní pasta určená speciálně pro kuřáky. Obsahuje extrémně účinnou formuli s dvojitou dávkou přírodních enzymů, jež se účinně postarají o odstranění vnější výrazné pigmentace na zubech. Díky nízké abrazivitě 40 RDA je zároveň velice šetrná k zubní sklovině. Obsahuje fluoridy v množství 1 180 ppm, Q10 a vitamín E revitalizující dásně. Pasta se prodává v klasické 100ml tubě a stojí kolem 300 Kč.

4. Curaprox Black is White zubní pasta

Curaprox White is Black bělící zubní pasta

V mém srovnání pochopitelně nemůže chybět zubní pasta od značky Curaprox. Tato je s obsahem aktivního uhlí, které absorbuje látky zapříčiňující zabarvení zubů, přitom zuby neobrušuje. Najdete v ní také enzymy s fluoridy, které chrání před zubním kazem. Pasta má příjemné citrusové aroma a dodává zubům perleťový lesk. Neobsahuje abraziva, a tak nehrozí žádné poškození zubní skloviny. 90ml stojí sice okolo 420 Kč, avšak je to sázka na jistotu.

5. Yotuel All-In-One WINTERGREEN bělicí zubní pasta

Yotuel All In One Snowmint bělící zubní krém

Tato špičková zubní pasta na bělení zubů obsahuje kombinaci karbamidu peroxidu v koncentraci 0,3 % a xylitolu (až 11 %), jež se postará o šetrné vybělení zubů a odstranění pigmentových skvrn z povrchu skloviny. Díky obsahu fluoridů (1 470 ppm) a vápníku pasta navíc přispívá k remineralizaci zubní skloviny, takže poskytuje skutečně špičkovou péči. Je určena pro dospělé a hodí se ke každodennímu použití. Tato péče je však poměrně dražší, 75ml tuba vás přijde na částku okolo 400 Kč.

6. White Pearl NanoCare Whitening

White Pearl NanoCare Black Gold zubní pasta

Další z vybraných produktů je tato zubní pasta s nanočásticemi zlata a aktivního uhlí. Nakolik je její název i složení vznešené, nemusíte se bát přemrštěné cenovky. 100g tuba se prodává za zhruba 300 Kč, což je vzhledem k účinkům adekvátní. Při pravidelném používání pasta šetrně bělí zuby a odstraňuje nežádoucí pigmentaci. Kromě zlata a aktivního uhlí obsahuje také zelený čaj a propolis, jež posilují dásně a mají regenerační vlastnosti.

7. Ecodenta zubní pasta bělící černá

Ecodenta zubní pasta bělící černá

Další černá zubní pasta z našeho srovnání je od značky Ecodenta. Jak již označení napovídá, jako aktivní látku obsahuje černé uhlí, které doplňuje TeavigoTM s posilujícím bělícím účinkem. Jde o aktivní látku ze zeleného čaje, která má antibakteriální účinek a zabraňuje tvorbě zubního plaku. Díky svému složení je zubní pasta vhodná i pro vegany. Balení obsahuje 100 ml a stojí okolo 80 Kč.

8. My White Secret Toothpaste Classic Mint

My White Secret Toothpaste Classic Mint

Tato sada pro zubní péči zahrnuje denní a noční zubní pastu, které se společně postarají o dokonalý úsměv. Při použití ráno ochrání zuby v průběhu dne před vznikem skvrn od jídla a pití. Přes noc pak o zuby pečuje běžným způsobem jako klasická pasta, avšak s bělícím účinkem. Pasta působí jako antioxidant a osvěžuje dech. Potěší vás, že v jejím složení nenajdete parabeny ani SLS, a dokonce ani fluorid. I přes absenci fluoridu má však pasta bělící účinek. Celá sada stojí okolo 1 000 Kč a najdete i varianty obsahující zubní kartáček.

9. Coslys černá bělicí zubní pasta

Coslys Černá bělící zubní pasta máta a citron

Předposlední zubní pastou ze srovnání je tento kousek od značky Coslys. Jde opět o zubní pastu bez fluoridu. Obsahuje však černé uhlí a aloe vera, s jejichž pomocí efektivně bělí zuby a odstraňuje zubní plak. Má také harmonizační účinky, kdy po použití zklidňuje ústní dutinu a zabraňuje podráždění. Jde o výrobek pocházející z řady organické kosmetiky francouzské značky Coslys, který se hodí i pro vegetariány a vegany. Jistě vás potěší, že tato kvalitní pasta na bělení zubů ve 100g balení stojí jen 160 Kč.

10. MEDIBLANC Whitening

MEDIBLANC Whitening

Poslední v mém srovnání je zároveň nejprodávanější bělící zubní pasta MEDIBLANC Whitening. Bělícího účinku a celkové péče o zuby dosahuje za pomocí spousty aktivních látek, mezi které patří například hydroxyapatit (jde o 100% přírodní minerál), chlorhexidin diglukonát, jež působí proti zubnímu plaku, a také alantoin. Ve složení nenajdete peroxid, fluor ani hrubá abraziva, a tak při použití nehrozí žádné poškození zubní skloviny. Tuto zubní pastu můžeme bez obav zařadit k tomu nejlepšímu, co lze na trhu sehnat. Díky svému šetrnému složení je vhodná pro celou rodinu – u dětí dbejte na doporučení od 6 let. Cenovkou vás ale nepotěší, za 100ml tubu zaplatíte okolo 250 Kč.

Jak vybrat bělící zubní pastu

Pokud netrpíte žádnými specifickými problémy, pak můžete bez obav vybírat jakýkoliv druh zubní pasty chcete. V každém případě se však zaměřte na obsah účinných látek, který by měl být přiměřený bezpečnému pravidelnému používání. Myslíme tím především množství abraziv, které mohou způsobovat poškození zubní skloviny. Co dalšího je potřeba u bělící zubní pasty sledovat?

Aktivní látky

U bělících past je nejpodstatnější jejich bělící efekt, o který se zasluhují speciální látky. Existuje jich hned několik, ovšem mezi ty nejznámější a nejpoužívanější můžeme zařadit mikronizované složky jako silikát nebo kalcium peroxidu a dále černé uhlí, které se v posledních letech stává čím dál více populární. Pro zdravý chrup a ústní dutinu jsou pak také důležité aktivní látky, jako jsou fluoridy, fosfáty vápníku, xylitol nebo teavigo, které pomáhají předcházet zubním kazům.

Obsah fluoridů

Fluorid se do zubních past přidává již od pradávna. Dokáže remineralizovat tvrdou zubní tkáň, čímž chrání proti zubnímu kazu. Zubní pasty dosahují snížení výskytu zubních kazů právě díky obsahu fluoridů. Bělící zubní pasty pro dospělé mívají obvykle až 1500 ppm fluoridů.

Míra abrazivity

Abraziva jsme si nakousli v úvodu. Jsou běžnou součástí zubních past, a to nejen těch bělících. V nich se ovšem obecně nachází větší množství těchto látek, proto je potřeba sledovat jejich obsah. Ve zvýšeném poměru totiž mohou poškozovat zubní sklovinu. Abraziva najdete ve složení pod označením RDA (Relative Dentin Abrasivity) a nikdy by jejich množství nemělo překročit hodnotu 250. Pro přiblížení, nízká abrazivita má rozptyl 0–70 RDA a střední abrazivita 70–100 RDA.

Objem a barva zubní pasty

Zubní pasty se obecně prodávají v tubách po zhruba 75 až 100 ml. K dostání jsou ale také vzorky, se kterými můžete novou zubní pastu nejdříve vyzkoušet a přesvědčit se, že je to to pravé. Vzorky mívají okolo 30 ml a vystačí i na několik dní, takže je můžete využít i při cestování.

Barva zubní pasty by neměla být hlavním parametrem výběru, ale můžete k ní přihlédnout. Ještě donedávna existovaly pouze čistě bílé bělící zubní pasty, avšak dnes jsou k vidění i různé dvoubarevné či vícebarevné. S příchodem černého uhlí nejsou výjimkou ani černé bělící zubní pasty.

Nejčastější otázky k domácímu bělení zubů

Co způsobuje žloutnutí zubů?

Zabarvení zubů je poměrně běžný proces. Pigmentace se na zubech začíná vytvářet z kouření, pití kávy, zeleného čaje či vína nebo z konzumace výrazně barevných potravin. Obrovský dopad na kvalitu a potažmo i odstín zubů má pochopitelně také špatná ústní hygiena a nevhodná životospráva.

Jaké jsou nejlepší značky bělících zubních past?

Dle uživatelských recenzí můžeme za nejlepší značky bělících zubních past označit Opalescence, Swissdent, MEDIBLANC, Curaprox, Splat nebo Ecodenta. Jednotlivé značky své produkty odlišují nejen cenou, ale především složením či atraktivitou obalového materiálu.

Jsou bělící pasty vhodné pro děti?

Bělící pasty dětem obecně doporučované nejsou. Pokud je nutné, aby dítě používalo bělící zubní pastu, pak vybírejte výhradně z produktů určených pro děti. Míra abrazivity takové pasty by měla být co nejnižší, a to do 25 RDA. Úměrný věku musí být i obsah fluoridů, který by u malých dětí neměl přesáhnout 500–1000 ppm.

Přidat komentář

6 + 5 =