Nejlepší bělicí pásky

TOP 6: Nejlepší bělicí pásky na zuby a návod, jak je vybrat

Nejlepší bělicí pásky Chcete mít zuby bílé jako perličky? V tom případě se neobejdete bez profesionálního, nebo domácího bělení zubů. Právě druhá varianta je přitom mnohem jednodušší a zároveň dostupnější. Navíc můžete s bělením začít ihned a starosti vám nebudou dělat mnohdy dlouhé čekací doby v ordinacích zubního lékaře nebo dentálního hygienisty. Jaké jsou ale nejlepší bělicí pásky na zuby, které jsou na trhu k dostání? Jaké látky obsahují? A jak rychle se můžete těšit na první výsledky?

Právě na to se podrobně zaměřím v tomto článku. Předám vám tipy na nejprodávanější bělicí pásky na zuby, které se dlouhodobě těší největší popularitě. Zároveň vám poradím, jak při výběru tohoto produktu postupovat a na co si dát pozor. A společně se podíváme také na to, jak bělení zubů správně provádět, aby procedura zajistila odpovídající výsledek. Kromě toho vám také prozradím, zda může být bělení zubů těmito produkty nějakým způsobem nebezpečné a proč. Tak se pusťte do čtení a udělejte první krok za vaším bělejším úsměvem.

Porovnání nejlepších bělících pásků na zuby – TOP 5

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
1.DayNight PAP+
TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
do 1000 Kč Zjistit cenu
2.My White Secret Whitening Strips
TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
do 850 Kč Zjistit cenu
3.Toothy Strips bělící pásky na zuby
TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
do 1150 Kč Zjistit cenu
4.Smilepen Whitening Strips
TOP 4

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
do 950 Kč Zjistit cenu
5.Hello Coco PAP+ Teeth Whitening Strips
TOP 5

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
do 650 Kč Zjistit cenu

Test a recenze bělicích pásků na zuby

Domácí bělení zubů není žádnou novinkou. Jednotlivé produkty jsou na trhu k dostání již poměrně dlouhou dobu. Jelikož jejich vývoj jde ale neustále dopředu, setkáte se u nich se stále modernějšími technologiemi. Kvalitní produkty však mají společné použití šetrných látek, které nezpůsobují citlivost zubů a dásní. Zároveň se u nich dočkáte viditelných výsledků již po prvních pár použití.

1. DayNight PAP+

DayNight PAP+

Velmi populárním produktem na poli bělicích pásků na zuby řada DayNight PAP+. Tyto pásky působí na povrchu zubu, kde uvolňují aktivní složky speciálně navržené PAP+ formule. Jednotlivé účinné látky snadno pronikají do struktury zubu, díky čemuž je ošetření rychlé a naprosto bezbolestné. Pásky nezpůsobují citlivost dásní a zubů. Vzhledem k tomu se hodí i pro osoby, které právě citlivé dásně a zuby trápí. Jejich předností jsou viditelné výsledky již po několika aplikacích.

Zmíněná PAP+ formule funguje na oxidační bázi bělení skvrn. Neobsahuje peroxid, nepoškozuje proto zubní sklovinu a je stoprocentně bezpečná. Pásky se nechávají působit po dobu 30 minut. Součástí balení je 14 pásků, což vám vystačí na dvoutýdenní kúru.

2. My White Secret Whitening Strips bělicí pásky

My White Secret Whitening Strips

Šetrným řešením pro bělení vašich zubů jsou bělicí pásky My White Secret Whitening Strips. Ve svém složení neobsahují peroxid vodíku a jsou proto vhodné i pro majitele citlivých zubů a dásní. Bělicí pásky se pyšní čistě přírodním složením, mezi jejich účinné složky patří zejména uhličitan vápenatý a kyselina citronová. Díky tomu vás dokáží účinně zbavit nežádoucích pigmentací od kávy, čaje nebo třeba červeného vína.

Výrobky této značky navíc nejsou testovány na zvířatech a mohou je bez obav používat i vegani. Použití bělicích pásků je naprosto bezbolestné a velmi pohodlné. Snadno se používají a k zubům velmi dobře přilnou. Výsledky uvidíte již po 14 dnech pravidelného používání.

3. Toothy Strips bělící pásky na zuby

Toothy Strips

Dalším velmi účinným produktem jsou bělicí pásky na zuby Toothy Strips, které přináší viditelné výsledky již po prvním použití. Jejich složení nedráždí dásně a zároveň pásky nezpůsobují citlivost zubů. Mezi účinné látky se řadí aktivní uhlí, které proniká do struktury zubů a eliminuje případné skvrny. Kromě toho ve složení najdete účinnou bělicí složku PAP, která se postará o rychlé bělení bez způsobení citlivosti.

Díky vysoké koncentraci účinných látek jsou výsledky viditelné prakticky okamžitě po prvním použití. Součástí balení je 14 pásků, které vám vystačí pro dvoutýdenní kúru. Používat je však lze i příležitostně, opakování si může každý člověk zvolit dle své osobní potřeby.

4. Smilepen Whitening Strips

Smilepen Whitening Strips

Pořídit si můžete pásky na domácí bělení zubů Smilepen Whitening Strips. Jedná se o produkt švýcarské značky, který přináší klinicky potvrzené účinky. Hlavní účinnou složkou je PAP, který se řadí mezi nejmodernější technologie pro bělení zubů bez rizika poškození zubní skloviny. Bělení zubů probíhá stejně efektivně jako při použití peroxidu vodíku, navíc je však k zubům a dásním šetrnější.

Tyto bělicí pásky lze používat jak samostatně, tak i jako následnou kúru po ordinačním bělení zubů. Pásky je třeba nechat působit 15 až 30 minut podle toho, jakého účinku chcete dosáhnout. Pokud máte citlivé zuby nebo dásně, můžete zaznamenat zvýšenou citlivost zubů a dásní po aplikaci. Nicméně tento problém by měl po několika dnech odeznít. Péči je vhodné doplnit používáním zubní pasty určené k péči o citlivé zuby s remineralizujícím účinkem.

5. Hello Coco PAP+ Teeth Whitening Strips

Hello Coco PAP+ Teeth Whitening Strips

Dalším účinným produktem jsou pásky na bělení zubů Hello Coco PAP+ Teeth Whitening Strips, které se hodí nejen pro domácí použití, ale využijete je i na cestách. První výsledky jsou přitom viditelné již po jedné aplikaci. Pásky nezpůsobují podráždění dásní a zajišťují pohodlné bělení i na cestách.

Bělicí pásky neobsahují peroxid vodíku a hodí se i pro majitele citlivých zubů a dásní. Ve složení najdete vědecky ověřenou složku PAP, která zuby bělí bez bolesti a podráždění. Složka HAp nahrazuje minerály v poškozených částech skloviny a složka POT pomáhá zmírňovat citlivost zubů. Součástí balení jsou pásky pro 14 procedur.

6. Crest 3D White Professional Effects

Crest 3D White Professional Effects

Když je řeč o domácím bělení zubů, nesmí v našem žebříčku chybět ani produkty značky Crest White. Konkrétně tyto pásky Professional Effects jsou účinným pomocníkem, se kterým docílíte zářivě bílého úsměvu. Pásky neobsahují žádné abrazivní částice, které by mohly vést k poškození zubní skloviny.

Tyto pásky velmi dobře drží na zubech, přizpůsobí se jejich tvaru a nemají tendenci z nich sklouzávat. V jejich složení najdete stejné látky, které používají zubaři při profesionálním bělení zubů. V balení najdete 40 pásků, které vám vystačí pro 20 individuálních ošetření.

Jak vybrat bělicí pásky na zuby

Pokud toužíte po bělejším a zářivějším úsměvu, existuje hned několik cest, kterými toho můžete dosáhnout. Tak například se lze vypravit do zubní ordinace a vsadit na profesionální bělení zubů. Cenově dostupnější volbou jsou však právě bělicí pásky na zuby, které dokáží rovněž určitou službu odvést.

Proč zuby žloutnou

Možná vás ze všeho nejdříve napadá otázka, co vlastně stojí za přirozeným žloutnutím zubů a zda se mu dá nějakým způsobem zabránit. Zubní sklovinu zabarvují nejrůznější potraviny, nápoje, ale i zlozvyky. Řeč je zejména o konzumaci kávy, čaje, červeného vína, kouření, používání výrazně žlutého koření (kurkuma) a dalších potravin.

Na žloutnutí zubů může mít vliv také nedostatečná zubní hygiena. Pokud si pravidelně nečistíte zuby včetně mezizubních prostor, může se to podepsat právě na žlutých skvrnách na zubní sklovině.

Z dalších důvodů lze uvést dědičné dispozice. Pokud vaši rodiče a prarodiče mají zuby s výraznými žlutými pigmenty, lze předpokládat, že se objeví i u vás. Kromě toho je nutné zmínit stárnutí. Zatímco děti mívají často zuby bílé jako perličky, s přibývajícím věkem dochází k jejich nevyhnutelnému žloutnutí.

Jak bělicí pásky na zuby fungují

Kvalitní bělicí pásky na zuby jsou speciálně uzpůsobeny tak, aby byly v přímém kontaktu s vašimi zuby. Díky vysoké koncentraci účinných látek přitom postupem času dochází k viditelnému vybělení zubů. První výsledky bývají většinou viditelné již po týdnu používání. Díky přímému kontaktu s vašimi zuby se látky prakticky vůbec nemísí s vašimi slinami a dokáží proto perfektně vykonat svou práci. Kvalitní produkty si navíc poradí i s odstraněním malých nažloutlých skvrn pod zubní sklovinou.

Je bělení zubů bezpečné?

To záleží na tom, pro jakou metodu se rozhodnete. Používání bělicích pásků na zuby je stejně jako profesionální bělení u zubaře naprosto bezpečné. Problémy nastávají spíše v případě, že se pustíte do nejrůzěnšjích (a mnohdy zbytečně agresivních) babských rad na bílé zuby. Poměrně rozšířená je například metoda, při níž se používá soda bikarbonová. Při jejím použití však dochází k mechanickému obrušování a poškozování zubní skloviny, což může vést k vážnému narušení zdraví vašich zubů.

Bělení zubů bělicími pásky může být potenciálně nebezpečné pouze v případě, že překročíte maximální dobu jejich působení a na zubech je necháte příliš dlouho.

Jak bělicí pásky na zuby správně používat

Pro maximální účinek bělících pásků je třeba nejprve zuby důkladně vysušit (například ručníkem či papírovým ubrouskem). Následně na horní i spodní patro zubů nalepte pásek. Produkt nechte působit po dobu uvedenou na obalu (většinou se jedná o 30 minut). Během této doby nejezte ani nepijte. Následně pásky sejměte a vyčistěte si zuby. Postup opakujte po dobu několika dnů, přesný postup vždy uvádí výrobce na obalu.

Obecně se doporučuje bělicí pásky na zuby používat spíše večer před spaním, kdy již nechcete konzumovat žádné potraviny. Během noci zároveň budou mít vaše zuby dostatek času pro potřebnou regeneraci.

Můj tip: Podívejte se také na článek s tipy na nejlepší bělící zubní pasty

Kolik stojí bělicí pásky na zuby

Cena bělicích pásků se odvíjí podle značky, kvality daného produktu i velikosti balení. Nejširší nabídka produktů na vás čeká v cenové hladině od přibližně 700 do 1 500 Kč za 14denní proceduru. Na trhu však pochopitelně seženete jak levnější, tak i dražší produkty. Doporučujeme také sledovat nejrůznější slevové akce, v rámci kterých můžete ušetřit i stovky korun.

Kde bělicí pásky na zuby koupit

Nejširší nabídka bělicích pásků na vás čeká na internetu. Navštívit můžete nejrůznější e-shopy lékáren, oficiální weby výrobců nebo e-shopy zaměřující se na produkty pro dentální hygienu.

Pokud dáváte přednost nákupům v kamenných prodejnách, můžete se zkusit poohlédnout v drogeriích, případně v lékárnách. Kromě toho mohou být profesionální bělicí pásky dostupné také v ordinacích zubních lékařů a center zaměřených na dentální hygienu.

Přidat komentář

5 × four =