Nejlepší a nejefektivnější domácí bělení zubů. Jaké jsou bezpečné možnosti?

Chcete mít krásně bílé zuby bez nutnosti návštěvy vašeho stomatologa? V tom případě se budete poohlížet po přípravcích, které slibují nejefektivnější domácí bělení zubů. V tomto článku se podrobně zaměřuji na to, jaké možnosti pro domácí bělení zubů vlastně existují a jaká pravidla je třeba při této proceduře dodržovat.

Zároveň se dozvíte několik tipů na bezpečné domácí bělení zubů. Zařadila jsem mezi ně jak klasické bělící zubní pasty, tak i zubní gely, které se používají společně s LED nosiči. A na své si přijdete také v případě, že upřednostňujete spíše přírodní varianty bělení zubů, například v podobě oil pullingu nebo používání zubních prášků na bělení zubů s aktivním uhlím.

Porovnání TOP způsobů domácího bělení zubů – TOP 5

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
1.LED Whitening Kit DayNight
TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 2100 Kč Zjistit cenu
2.Kompletní Day Night SET
TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 920 Kč Zjistit cenu
3.BRILLIANTCOCO SET
TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 920 Kč Zjistit cenu
4.My White Secret Bělící pásky
TOP 4

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]
cca 670 Kč Zjistit cenu
5.Ben & Anna - Zubní prášek pro bělení zubů
TOP 5

[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]
cca 140 Kč Zjistit cenu

TOP 9: Recenze a test přípravků na domácí bělení zubů

Chcete si zkusit vybělit zuby svépomocí? V tom případě se budete poohlížet po přípravcích na domácí bělení zubů. Jejich variant existuje hned několik. Některé mají podobu zubní pasty, jiné jsou ve formě prášku nebo speciálních pásků.

1. LED Whitening Kit DayNight

Oblíbeným přípravkem na domácí bělení zubů je LED Whitening Kit DayNight. Jedná se o speciální LED náustek, který funguje na principu modrých paprsků reagujících s profesionálním bělícím gelem. Tento gel přitom obsahuje PAP formuli fungující na oxidační bázi bělení skvrn a dusičnan draselný, který je vhodný i pro osoby s citlivými dásněmi a zubními krčky.

S náustkem se snadno manipuluje a zuby si můžete bělit prakticky kdykoliv a kdekoliv. V ústech je třeba jej mít 16 minut, poté se světlo automaticky vypne. Alespoň 30 minut po bělení je vhodné se vyhnout jakémukoliv jídlu a pití (kromě čisté vody).

2. Kompletní Day Night SET

Další položka v seznamu opět pochází z nabídky značky Day Night. Jedná se o kompletní sadu zubních past, sonického LED zubního kartáčku a 2 náhradních hlavic kartáčku. Zubní pasty jsou přitom rozděleny na tu, kterou použijete na den (tedy ráno) a tu, kterou použijete na noc (tedy při čištění zubů před spaním).

Bělící zubní pasty obsahují přírodní enzymy, díky kterým jsou šetrné k dásním. Kromě toho obsahují také nejrůznější minerály a tímto způsobem přispívají k celkovému zdraví vašich zubů. Sonický kartáček si poté spolehlivě poradí s odstraněním veškerých nečistot a díky LED světlu dosáhne lepších výsledků bělení chrupu.

3. BRILLIANTCOCO SET

BRILLIANTCOCO SET

Pokud dáváte přednost přírodním způsobům bělení zubů, můžete vsadit na takzvaný oil pulling. To znamená proplachování úst kokosovým olejem. Tímto způsobem dochází k odstranění povlaku a zápachu, snižuje se citlivost zubů a také tato metoda podporuje zdraví dásní.

Součástí tohoto setu je 14 sáčků Brilliantcoco, přírodní zubní pasta, bambusová naběračka, bambusový zubní kartáček a čistič jazyka. Také se můžete těšit na zubní nit.

Kompletní recenzi BrilliantCoco z mého testování si můžete přečíst zde…

4. White Pearl Systém na bělení zubů

White Pearl Systém na bělení zubů

Vyzkoušet také můžete tento komplexní set založený na profesionálním složení, které bylo vyvinuto dentisty v USA. Jedná se o jednofázovou bělící proceduru, kterou lze používat přes den i přes noc. Při pravidelném používání dochází k odstranění organického zabarvení zubů. Funguje přitom tak, že odbarvuje pigmenty usazené v zubní sklovině.

White Pearl také obsahuje vysoký podíl fluoridů, které posilují zubní sklovinu a chrup. Kromě toho preventivně působí proti parodontóze. Doba působení činí 60 minut a první výsledky uvidíte zhruba za 1 až 2 týdny.

5. My White Secret Bělící pásky na zuby s aktivním uhlím

Dalším populárním systémem pro bělení zubů jsou bělící pásky na zuby s aktivním uhlím My White Secret. Jejich předností je fakt, že se skládají pouze z přírodních ingrediencí. To znamená, že neobsahují například peroxid a jiné agresivní látky, které by mohly narušovat zubní sklovinu.

Pásky je třeba používat každý večer, aplikují se však velmi jednoduše. Díky příchuti máty navíc přináší příjemný svěží pocit v dutině ústní. Kromě toho obsahuje také kyselinu citronovou, uhličitan vápenatý, kokosový olej a aktivní uhlí, díky čemuž účinně odstraňuje například zabarvení od kávy či cigaret.

6. Ben & Anna – Zubní prášek pro bělení zubů s aktivním uhlím

Další možností, která je navíc finančně velmi dostupná, je zubní prášek pro bělení zubů Ben & Anna. Obsahuje přitom aktivní uhlí a extrakt z máty, díky čemuž zajišťuje příjemný pocit v ústech a svěží dech. Zároveň při pravidelném používání dochází k viditelnému bělení chrupu.

Prášek se na zuby nanáší jednoduše pomocí kartáčku, který nejprve namočíte vo vodě. Čištění vám zabere 2 minuty a pro dosažení požadovaného efektu je třeba jej používat jednou až dvakrát týdně.

7. TOOTHY Starter sada na bělení zubů

Vyzkoušet můžete také sadu na bělení zubů od značky TOOTHY. Součástí sady jsou přitom bělící gely na 6 dní a LED světlo, které budete moct používat i po uplynutí této základní doby. Produkt obsahuje přírodní látky v podobě aloe vera a heřmánku. Nechybí ani PAP a Potassium Nitrate, které se postarají o požadovaný bělící efekt.

Bělení je třeba provádět každý den večer po dobu 6 dnů, poté byste měli spatřit první výsledky. Doba působení činí pouze 10 minut, proto zpravidla není problém zařadit tento krok do vaší každodenní péče.

8. Přípravky na bělení zubů Opalescence

Nejlepší domácí bělení zubů zajišťují také přípravky značky Opalescence. V tomto případě získáte speciální bělící gel a nosič. Výhodou gelu je jeho neutrální příchuť, k dispozici jsou však i varianty s příchutí. Gel pracuje s patentovanou složkou PF, která se postará o minimální citlivost chrupu, prevenci proti kazům a obnovu a zesílení zubní skloviny. Díky lepivé konzistenci gel skvěle přilne k vašim zubům a aktivní zůstane po dobu 8 až 10 hodin.

Případně můžete od této značky vyzkoušet také další přípravky pro bělení zubů. V portfoliu najdete třeba speciální bělící zubní pasty, které jsou finančně skvěle dostupné.

9. Blight Smile, Světelná sada pro bělení zubů

Blight Smile Světelná sada pro bělení zubů

Další světelná sada na bělení zubů, tentokrát od značky Blight Smile. Opět se jedná o kobminaci bělícího gelu, který je navíc obohacen o výtažky z bylin. Světelná terapie přitom nepůsobí negativně na zdraví zubní skloviny. Blight Smile pro dosažení nejlepších výsledků používá kombinaci modrého a červeného světla.

Modré světlo pomáhá bělit zuby, červené světlo poté pozitivně působí na vrstvu pod sklovinou, dásně a ústní mikroflóru. Celá procedura je samozřejmě naprosto bezbolestná a nedochází ke zvýšení citlivosti zubů.

Proč si bělit zuby

Kdo by nechtěl mít zuby bílé jako perličky. Takové zuby nejen hezky vypadají, ale navíc i působí zdravým a udržovaným dojmem. Nutno však podotknout, že zuby jsou přirozeně trochu nažloutlé. Zároveň se jejich barevnost může u každého zubu mírně lišit. Zpravidla například platí, že špičáky mívají největší nádech do žluta.

Platí, že základní odstín zubů je podobně jako barva našich vlasů dán geneticky. I z tohoto důvodu mohou na každého člověka přípravky na bělení zubů působit trochu odlišně.

Jakými způsoby je možné zuby vybělit?

Pokud toužíte po krásně bílém úsměvu, je možné toho dosáhnout čtyřmi různými způsoby.

U svého dentisty si můžete nechat aplikovat speciální keramické fazety, které v podstatě překryjí vnější plochu vašich zubů k tomu určeným materiálem.

Dále lze bělení zubů podpořit používáním speciálních bělících zubních past.

Dalším způsob symbolizují bělící gely, případně porcelánové korunky. Bělící gely se zpravidla používají v kombinaci se speciálními nosiči s LED světlem, které zesiluje bělící účinek.

Jak dlouho efekt bělení zubů přetrvává?

To záleží na několik faktorech. Předně záleží na přirozeném pigmentu zubů a vašich predispozicích. Kromě toho dokáže efekt bělení prodloužit pečlivost při hygieně dutiny ústní a celkový životní styl. Pokud si vybělíte zuby a budete ve velkém kouřit, brzy budete s jejich žloutnutím bojovat znovu. Průměrně však lze říct, že vybělené zuby vydrží zhruba 12 až 36 měsíců.

Kdo by se měl bělení zubů raději vyhnout?

K bělení zubů se vždy doporučuje přistupovat v momentě, kdy jsou vaše zuby zdravé. To znamená, že vás zrovna netrápí žádný zubní kaz, citlivost, paradentóza nebo jiné onemocnění.

Pokud máte zuby s citlivými zubními krčky, je vhodné se bělení zubů rovněž vyhnout. V takovém případě by se totiž stav vašich zubů mohl zhoršit. Dále se také nedoporučuje bělení provádět v těhotenství nebo při kojení a u mladších osob do 15 let.

Je možné po domácím bělení zubů jíst a pít?

Tuto informaci zpravidla najdete přímo na balení daného kosmetického produktu. Obecně je však vhodné se nějakou dobu po bělení konzumaci jídla a pití vyhnout. Napít se můžete maximálně čisté vody.

V průběhu celého bělícího procesu je poté určitě lepší se hodně pigmentovaným potravinám vyhnout preventivně. Jedná se zejména o kávu, černý čaj, červené víno, borůvky nebo třeba červenou řepu. Neplechu dokáží nadělat i kyselé suroviny, například pomerančový džus.

Přírodní metody pro zesvětlení zubů. Babské rady

Tak jako prakticky u všech potíží, i pro zažloutlé zuby existují určité přírodní metody, které používaly už naše babičky.

Tak například se doporučuje používat rozmačkané jahody, které mají zuby zesvětlovat díky obsahu kyseliny jablečné. Zásluhou zrníček poté dochází k jejich obroušení od případných nečistot.

Další používanou surovinou je kurkuma, i když se to může vzhledem k její typicky žluté barvě zdát zvláštní. Díky protizánětlivým účinkům navíc dokáže pomoct při zánětu dásní a zároveň zuby zesvětlí.

A vyzkoušet můžete také pravidelné vyplachování dutiny ústní organickým olejem (například již zmíněným kokosovým), který pomáhá zubům vrátit jejich přirozenou bělost.

Obecně však doporučuji sáhnout spíše po produktech s profesionálním složením. Výsledky sice mnohdy nejsou viditelné hned po aplikaci, na druhou stranu se jedná o bezpečnější řešení pro vaši zubní sklovinu. Jakmile dosáhnete požadovaného odstínu, můžete podporovat jeho udržení pomocí speciálních bělících past. Případně můžete jednotlivé metody zkombinovat s ošetřením u vašeho zubního lékaře.

Přidat komentář

1 × 3 =