Inca Collagen recenze 001

Recenze Inca Collagen: jaké jsou moje zkušenosti s tímto prémiovým kolagenem?

O tom, že je třeba od zhruba 25. roku věku kolagen pravidelně doplňovat, jsem vás již informovala. A jelikož já osobně jsem tuto věkovou hranici už překonala, kolagen jsem neodmyslitelně zařadila do svého života. Momentálně jsem přitom ve fázi testování různých druhů produktu. Jedním z nich byl i Inca Collagen, což je ryze český výrobek. Jelikož jsem na něj četla poměrně pozitivní recenze, rozhodla jsem se jej sama vyzkoušet.

V tomto článku se dozvíte, co přesně najdete ve složení přípravku Inca Collagenr. Rovněž vám prozradím, jaké by jeho užívání mělo přinášet účinky a jakou změnu jsem na svém těle při pravidelné konzumaci zaznamenala já.

Inca Collagen recenze 002

Kde koupit kolagen Inca Collagen?

Incacollagen.cz
od 1400 Kč Přejít do obchodu

Co je kolagen a proč je pro naše tělo tak důležitý

Kolagen se v našem těle nachází zcela přirozeně, naše tělo si jej totiž samo vytváří. Přibližně od 25. roku života ale jeho přirozená produkce prudce klesá a zhruba ve 40 letech je již produkce kolagenu prakticky na nule.

Samotný kolagen je ovšem základním stavebním prvkem v našem těle. Jeho hlavním úkolem je působit jako pojivo jednotlivých buněk a podporovat práci buněk v tkáních. Z toho důvodu je důležité jej doplňovat, aby tato funkce zůstala zachována i nadále a vy jste vašemu tělu v podstatě prodloužili jeho mládí.

Složení a účinky Inca Collagen

Inca Collagen je přírodní doplněk stravy. Prodává se v balení, jehož součástí je 30 samostatně balených sáčků. Díky tomu se jedná o skvělý přípravek i na cesty, jednotlivé sáčky si totiž můžete snadno vzít s sebou.

Složení Inca Collagen

Každý z těchto sáčků obsahuje 3 000 mg hydrolyzovaného kolagenu z mořských ryb. Předností tohoto přípravku je skutečnost, že obsahuje kolagen I., II. a III. typu. Kromě kolagenu neobsahuje žádné další přísady. Mnohé konkurenční produkty bývají obohaceny i o nejrůznější vitamíny nebo příchutě. V tomto případě se ale dočkáte opravdu jen 100% kolagenu. Zároveň neobsahuje žádná barviva.

Prášek je vzhledem ke svým vlastnostem skvěle rozpustný ve vodě, ovocném džusu, mléce a dalších studených nápojích. Pro smíchání byste ale dle výrobce neměli používat grapefruitový džus.

Inca Collagen recenze 001

 

Účinky Inca Collagen

Pravidelné užívání kolagenu dokáže efektivně zamezit určitým zdravotním problémům, případně aspoň částečně ztlumit stávající potíže.

Jeho účinky byly prokázány v několika oblastech. Předně pomáhá vyřešit určité problémy s pohybovým ústrojím. Kromě toho je, a to je vzhledm k tématu mého webu hlavní výhoda, kolagen dobrý také na pleť, kůži, vlasy a nehty. Konkrétně dokáže pleti dodat život, zdravější vzhled, vypnout ji a zredukovat první vrásky. V případě kůže pomáhá rychleji hojit případná poranění.

Co se týče vlasů, umí kolagen zamezit nadměrnému vypadávání vlasů a štěpení konečků. Rovněž podporuje jejich růst a pomáhá jim dodat krásu a lesk. Jeho účinky byly prokázány také v případě nehtů, které posiluje a zamezuje jejich lámavosti.

Inca Collagen recenze 006

Moje zkušenost: Jak jsem již zmínila, rozhodla jsem se kolagen zařadit do svého života. A s Inca Collagenem jsem velmi spokojená. Za vše mluví fakt, že jsem si pořídila hned po otestování další krabičku se 30 sáčky.

Zdá se mi, že moje pleť je na dotek hebčí a pevnější. Rovněž působí tak nějak zdravějším dojmem. Rozdíl jsem zaznamenala také v případě vlasů a nehtů. Mám pocit, že mi vlasy rostou rychleji a nehty již nemají tendenci se štěpit tolik, jako dříve. Co se týče stavu kostí a kloubů, tam bohužel rozdíl neposoudím.

Samotný kolagen se velmi dobře rozpouští ve vodě. Přiznám se ale, že jeho pití v obyčejné vodě se mi po chvíli docela zprotivilo. Kolagen totiž není tak úplně bez chuti. Naopak má takový charakteristický ocas, který je na jazyku trochu nepříjemný. Proto si jej raději smíchám právě s ovocným džusem, kde jeho přítomnost prakticky nepoznám. Pokud vám tedy čistá chuť kolagenu taky vadí, doporučuji jej konzumovat spíše tímto způsobem.

Inca Collagen se prodává i pro zvířata

Osobně mě zaujalo, že značka Inca Collagen prodává kolagen nejen pro lidi, ale i pro zvířata. Je pravdou, že nedostatkem kolagenu mohou trpět i naši domácí mazlíčci. Využijete jej zejména v případě psů, koček a koní, kterým tímto způsobem můžete zajistit veselejší život. Ale to je spíše taková zájímavost.

Inca Collagen pro zvířata zakoupíte ZDE a stojí 1260 Kč.

Cena: kolik stojí Inca Collagen a vyplatí se?

Inca Collagen si lze jednoduše objednat přímo v oficiálním e-shopu této značky. Pořídit si můžete jak jedno balení, tak i nejrůznější cenově zvýhodněné balíčky. Mnohdy přitom značka k nákupu přidává i praktické dárky, například v podobě vitamínu C, lahodného čaje nebo osušky.

Jedno balení osbahuje 30 sáčků a vystačí vám na měsíční kůru. Doporučené dávkování je totiž právě jeden sáček kolagenu denně. Toto balení vás přitom cenově vyjde na necelých 1 300 Kč. Pokud se ale rozhodnete třeba pro balíček 5+1, cena za jedno balení bude zhruba o 300 Kč nižší. Jestliže tedy chcete Inca Collagen užívat dlouhodobě, zvýhodněná balení se rozhodně vyplatí.

Shrnutí recenze: komu bych kolagen Inca Collagen doporučila?

Inca Collagen bych doporučila všem, kterým jejich zdraví není lhostejné a chtějí dlouhodobě zlepšit stav svých kostí, kloubů, pleti, vlasů i nehtů. S jeho užíváním je přitom vhodné začít co nejdříve. Zařadit jej do svého života ale samozřejmě můžete i v pozdějším věku.

V porovnání s některými konkurenčními kolageny se jedná o ryze český výrobek za o něco málo vyšší cenu. Je třeba počítat s tím, že jde opravdu o čistý kolagen, který není doplněn žádnými vitamíny ani dalšími složkami. Rovněž je bez barviv a příchuti. Pokud vám typická „kolagenová chuť“ nebude vyhovovat, doporučuji si prášek smíchat s ovocným džusem. Mně osobně vyhovuje třeba jablečný. Ale v případě nouze jej vypiju i s čistou vodou.

 

Celkové hodnocení:

95%

Výhody:

  • Čistý kolagen z mořských ryb
  • Praktické balení po jednotlivých sáčcích
  • Vysoký obsah kolagenu
  • Příznivá cena
  • Viditelné účinky
  • Český výrobek

Nevýhody:

  • Typická kolagenová chuť
  • Vyšší cena

GALERIE

Přidat komentář

18 − sixteen =