Vitamíny na nehty

TOP 10: Nejlepší vitamíny na nehty

Trápí vás slabé, lámavé a roztřepené nehty? V tom případě je možná na místě začít brát určité doplňky stravy, které vám s tímto problémem pomohou. Zajímá vás, jaké jsou ty nejlepší vitamíny a výživa na nehty? Odhalte 10 TOP produktů v tomto článku. Podíváme se také na to, jaké konkrétní vitamíny a minerály jsou pro zdraví našich nehtů důležité a jakou roli v produktech hrají.

Porovnání nejlepších vitamínů na nehty – TOP 5

PořadíProduktNaše hodnoceníOrientační cena
1.VENIRA kapsle pro nehty a pleť
TOP 1

⭐ 100 %
do 700 Kč Zjistit cenu
2.Nicelis vlasy, nehty a pleť
TOP 2

⭐ 100 %
do 650 Kč Zjistit cenu
3.Curapil Tablety
TOP 3

⭐ 100 %
do 750 Kč Zjistit cenu
4.KK kolagen drink
TOP 4

⭐ 98 %
do 1600 Kč
(30 x 12)
Zjistit cenu
5.Výživné sérum na nehty
a nehtovou kůžičku Ikarov

TOP 5

⭐ 98 %
do 220 Kč Zjistit cenu

Test a recenze vitamínů na nehty

Vitamínů na nehty na trhu existuje celá řada. Vyznat se v jejich nabídce proto může být poměrně obtížné. Zjistěte, jaké konkrétní produkty stojí vzhledem ke svému složení a účinkům za pozornost a proč.

1. VENIRA kapsle pro nehty a pleť

VENIRA kapsle pro nehty a pleť

Prvním produktem v žebříčku jsou kvalitní vitamíny na zpevnění nehtů od populární české značky Venira. Jedná se o zcela přírodní doplněk stravy, který pozitivně působí nejen na nehty, ale i vlasy a pleť. Dodává jim totiž důležité vitamíny, minerály a živiny, díky čemuž podporuje jejich zdraví a normální vzhled.

Kapsle obsahují 19 aktivních látek a pyšní se vylepšeným složením. Z těch nejzajímavějších složek lze zdůraznit například serenu plazivou, která dokáže eliminovat vypadávání vlasů a zlepšovat jejich pevnost. Ve složení dále najdete kolagen, který podporuje pevnost a pružnost pokožky. Vypíchnout dále lze MSM, kyselinu hyaluronovou, zinek nebo třeba pivovarné kvasnice.

Složení kapslí navíc v poslední době prošlo určitým vývojem. Díky inovovanému složení nyní zákaznice zaznamenávají vyšší efektivitu v růstu a kvalitě vlasů. Při pravidelném používání tedy docílíte snížení třepivosti a lámavosti nehtů a vlasů. Změny se mohou projevit také na vaší pleti, která bude na první pohled pevnější a pružnější. Denně se užívají dvě kapsle a zařadit je lze i dlouhodobě.

2. Nicelis vlasy, nehty a pleť

Nicelis vlasy, nehty a pleť

S lámavými nehty a vypadáváním vlasům vám mohou pomoct také vitamíny Nicelis. Jedná se o ryze český doplněk stravy, který obsahuje celkem 23 aktivních látek. Navíc se právem řadí mezi nejprodávanější vitamíny na nehty. S pomocí těchto vitamínů zpomalíte proces stárnutí, zpomalíte proces vypadávání vlasů a posílíte své vlasové folikuly. Kromě toho také posílíte kvalitu vašich nehtů a snížíte jejich lámavost.

Co se týče složení, můžete se těšit na řadu aktivních látek. Zmínit lze například vitamín A, který pomáhá zlepšit kvalitu vlasů, nehtů i pleti. Těšit se dále můžete na vitamín C a skupinu vitamínů B, které pomáhají přenášet živiny do vlasových folikul. Nechybí ani vitamín D a H, takzvaný biotin. Z minerálních látek lze vypíchnout například obsažené železo, zinek, měď či selen.

Na první viditelné výsledky přitom není třeba čekat příliš dlouho. Zhruba po 2 týdnech pravidelného užívání lze zaznamenat, že nehty jsou pevnější a méně se lámou. Pomyslnou třešničkou je designové balení, díky čemuž se produkt hodí i jako dárek.

3. Curapil Tablety

Curapil Tablety

Další produkt, který spadá do kategorie českých doplňků stravy, najdete u značky Curapil. Tyto tablety v sobě ukrývají unikátní kombinaci vitamínů a minerálů, díky čemuž podpoří zdraví vašich vlasů a nehtů. Složení vévodí například topinambur, který pozitivně působí na růst vlasů a také imunitu. Mezi další významné ingredience se řadí například odhořčené pivovarské kvasnice a aminokyseliny L-methionin a L-cystein, které slouží jako stavební materiál vlasů, nehtů a pokožky.

V nabídce této značky navíc najdete i kvalitní šampon a kondicionér, pomocí kterých lze podpořit péči o vaše namáhané a lámavé vlasy. Jedno balení produktu obsahuje 60 tablet, přičemž se užívá jedna tableta denně. Balení vám proto vystačí na dva měsíce.

4. KK kolagen drink

KK kolagen drink

Základním stavebním kamenem našich nehtů je pochopitelně kolagen. Svému tělu jej můžete dopřát například ve formě kolagenového drinku od značky KK. Díky svému složení pomáhá nejen zabránit lámavosti a třepivosti nehtů, ale poradí si i s lepší kvalitou vašich vlasů a pokožky. Přípravek obsahuje hydrolyzovaný kolagen, kyselinu hyaluronovou a vitamín C. Právě užívání kolagenu společně s kyselinou hyaluronovou má pozitivní vliv na zlepšení pružnosti a hydrataci kůže.

Drink má podobu sáčků, které stačí jednoduše smíchat s vodou. Na každý den je přitom určen právě jeden sáček. Navíc má kolagen jemnou melounovou chuť, která přebije typickou chuť kolagenu, která nemusí být všem příjemná.

5. Beauty Collagen Venoc

Beauty Collagen Venoc

Dalším skvělým produktem je prášek Beauty Collagen Venoc, které pozitivně ovlivňují stav pleti, vlasů a nehtů. Přípravek obsahuje mořský kolagen, díky kterému zpomaluje proces stárnutí a zanechává naši pokožku perfektně vyživenou. Kromě toho v něm najdete kyselinu hyaluronovou a vitamín C, které účinky kolagenu podporují.

Složení přípravku je dále obohaceno o pomerančové aroma, díky kterému se dobře pije a lze jej užívat i dlouhodobě. Prášek se velmi dobře rozpouští ve vodě a jedno balení vám vystačí na 40 dávek. Při pravidelném užívání se můžete těšit na nižší třepivost a lámavost vašich nehtů.

6. Solgar Skin, Nails and Hair Formula

Solgar Skin, Nails and Hair Formula

Mezi skvělé doplňky stravy na nehty lze zařadit také Solgar Skin, Nails and Hair Formula. Tento přípravek opět cílí primárně na výživu pleti, nehtů a vlasů. Součástí složení jsou stavební aminokyseliny a MSM. Dále v něm najdete zinek, který přispívá k udržení normálního stavu vlasů, nehtů a pokožky. Vitamín C se poté podílí na normální tvorbě kolagenu. A obsažená měď přispívá k normální pigmentaci vlasů a pokožky. Přípravek lze opět doporučit pro dlouhodobé užívání. Užívají se dvě tablety denně. Součástí balení je 60 tablet, a proto vám jedno balení vystačí na celý měsíc.

7. KolagenDrink HAIR, SKIN & NAILS

KolagenDrink HAIR, SKIN & NAILS

Pokud neradi polykáte tablety, můžete vyzkoušet kolagenový drink s perfektním složením, který vám pomůže docílit zářivé pleti, pevných nehtů a hustých a lesklých vlasů. Přípravek má pomerančovou příchuť a vystačí vám na 33 denních dávek.

Součástí jeho složení je kromě kolagenu biotin, který pomůže docílit zdravé pokožky a vlasů. Pozitivní účinky na pleť dále přináší koenzym Q10, který zpomaluje degradaci a destrukci buněk a příznivě působí na redukci vrásek. Na kvalitu nehtů má vliv vitamín B2, B5, B7 a B12. Tyto vitamíny společně podporují zdraví nehtů a pomáhají tělu s tvorbou nehtových buněk. Obsažený vitamín A dále posiluje nehty, aby nebyly vyschlé a křehké.

8. Výživné sérum na nehty a nehtovou kůžičku Ikarov

Výživné sérum na nehty a nehtovou kůžičku Ikarov

Z dalších produktů lze zmínit výživné sérum na nehty od značky Ikarov, které se nanáší přímo na nehty, potažmo na nehtovou kůžičku. Díky pravidelnému používání séra budou vaše nehty pevnější, krásné, lesklé a přestanou se tolik lámat. Navíc sérum zabraňuje tvorbě záděrů.

Sérum je tvořeno mandlovým olejem, olivovým skvalenem a dalšími aktivními složkami, které se společně zasluhují o zdraví a sílu nehtů. Navíc v něm najdete přírodní extrakt z rozmarýnu, který zajišťuje jeho velmi příjemnou vůni.

9. Renovality Vlasy, kůže, nehty

Renovality Vlasy, kůže, nehty

V žebříčku nesmí chybět ani doplněk stravy od populární značky Renovality. Tyto tobolky obsahují zinek, selen a biotin, díky čemuž udržují optimální stav pleti, vlasů a nehtů. Kromě toho také pomáhají chránit buňky před oxidativním stresem. Obsažené vitamíny dále podporují normální stav zraku a sliznic. Tobolky také podporují funkci imunitního systému a správný metabolismus vitamínu A.

Tobolky lze užívat i dlouhodobě, přičemž právě při pravidelném používání jsou viditelné výsledky. Součástí balení je 120 tobolek, každý den se užívají 2 tobolky. Jedno balení vám tedy vystačí na dva měsíce.

10. Collalloc 100% bioaktivní mořský kolagen

Collalloc 100% bioaktivní mořský kolagen

Na závěr si ještě představme doplněk stravy Collalloc. Ten má podobu kolagenového prášku, který je rozdělen do jednotlivých porcí. Obsahuje výhradně čistý, kvalitní a účinný mořský kolagen bez jakýchkoliv přísad. Rozpustný prášek nemá žádnou chuť, barvu ani vůni, díky čemuž jej můžete smíchat nejen s čistou vodou, ale i ochuceným džusem nebo jinými tekutinami.

Předností tohoto produktu je opravdu čisté složení bez obsahu aditiv a příměsí. Navíc je díky tomu vhodný i pro osoby, které mají určitá dietní omezení. Kolagen je bioaktivní a v těle se proto velmi dobře vstřebává.

Jak vybrat vitamíny na nehty

Zorientovat se v nabídce všech produktů na trhu může být mnohdy obtížné. Pojďme se podívat na to, na co se při výběru vitamínů zaměřit a pro koho jsou vlastně tyto doplňky stravy určeny.

Co má vliv na zdraví našich nehtů

Stav našich nehtů se může v čase vyvíjet. Na jejich zdraví má totiž vliv celá řada faktorů. Předně se jedná o náš celkový životní styl a stravu. Pokud tělu nedodáváme potřebné živiny, pochopitelně se to projeví nejen na zdraví našich nehtů, ale i vlasů a pokožky.

U žen je také třeba v souvislosti se zdravím nehtů hovořit o hormonální rovnováze. Při velkých hormonálních výkyvech v pubertě, těhotenství a porodu dostává naše tělo zabrat a často se to projevuje právě zvýšenou lámavostí a třepivostí nehtů.

Jaké vitamíny jsou pro zdraví nehtů důležité?

Abyste dosáhli zdravých a pevných nehtů, je třeba se soustředit na vyváženou stravu s dostatkem živin a také dostatečný pitný režim. Kromě toho jsou však rozhodující některé vitamíny a minerály.

Na zdraví našich nehtů se obrovskou měrou podílí kolagen, který nehty zpevňuje a zabraňuje jejich lámání. Dále hraje velkou roli také vitamín C, který stimuluje tvorbu kolagenu v organismu a působí jako silný antioxidant. Zmínit je třeba také vitamín E, který chrání buňky před oxidativním stresem a pečuje o pevnost nehtů. Komplex vitamínů B pomáhá zajistit pružnost nehtů a stimulovat tvorbu nových nehtových buněk. A velkou roli hraje také selen a zinek.

Dáte přednost tobolkám, nebo rozpustnému prášku?

Vitamíny na nehty bývají dostupné v různých formách. Díky tomu si na své přijdou jak ti, kterým vadí polykání tobolek, tak i ti, kteří s tím nemají žádné požíte. Pořídit si tedy můžete buď prášek rozpustný ve vodě (případně jiné tekutině), nebo klasické tobolky, které stačí pouze zapít dostatečným množstvím vody.

Jak předcházet třepení nehtů

Pokud trpíte především na třepení nehtů, můžete se inspirovat několika tipy, jak tomuto problému předcházet.

Tak například při zkracování nehtů stříhejte nehet vždy na vícekrát. Postupujte od kraje po střed, a poté od středu ke druhému kraji. Pokud si nehty pilujete, používejte pilník pouze v jednom směru.

Zařaďte do své péče hydratační oleje na nehty, které pomohou nehty zacelita zároveň přispějí i k výživě nehtové kůžičky. Průběžně si můžete dopřát také regenerační masku na ruce a nehty.

Přidat komentář

1 × two =