Opalování v soláriu

Nejlepší krémy do solária – test, recenze a zkušenosti

Opalování v soláriu je účinným a relativně levným řešením, jak si celoročně udržet krásně snědou pokožku. Oproti běžnému opalování na slunci je však mnohem intenzivnější a probíhá za jiných podmínek. Aby byla vaše pokožka v soláriu chráněna a zároveň byl výsledek opálení co možná nejlepší, krémy do solária by vám ve vaší opalovací výbavě rozhodně neměli chybět. Zajistí zdravé a stejnoměrné opálení pokožky.

Solární kosmetika je speciálně vyrobená pro opalování v soláriích. Krémy obsahují antioxidanty a další účinné látky, které vaši pokožku chrání. Podporují také tvorbu melaninu, díky čemuž získáte déletrvající opálení. Zajímá vás, jak vybrat krém do solária? Čtěte dále a dozvíte se, na jaké účinky se zaměřit i za kolik si solární kosmetiku pořídíte.

A abyste se na trhu kosmetických produktů při výběru neztratili, mám pro vás také test krémů do solária s bronzerem i bez něj. Prozradím vám, který produkt v mém výběru obstál nejlépe a za který se naopak nevyplatí utrácet. Přečtěte si všechny recenze krémů do solária a nechte se při výběru inspirovat.

Porovnání nejlepších krémů do solária – TOP 5

Porovnání 5 nejlepších krémů do solária. Zbylé další tipy najdete v článku pod tabulkou.

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
TannyMaxx Brown Super
Black Very Dark

TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 250 Kč Zjistit cenu
Dermacol Solar Intense
Body Bronze Accelerator

TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 200 Kč Zjistit cenu
Oranjito Level 1
Chocolate Superbronzer

TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 170 Kč Zjistit cenu
Oranjito Bio Light
Vanilla Superbronzer

TOP 4

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 200 Kč Zjistit cenu
Vivaco SunVital
TOP 5

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]
cca 200 Kč Zjistit cenu

8 tipů na nejlepší krémy do solária v recenzi

Mám pro vás velký výběr krémů do solária s bronzerem i bez něj. Prozradím vám vše o jejich účincích a neopomenu ani cenu. Moje recenze krémů do solária zahrnují dražší i levnější produkty vhodné pro různé druhy pokožky, takže si každý přijde na své. Podívejte se, jak to dopadlo a vyberte si produkt, který skutečně funguje.

1. TannyMaxx Brown Super Black Very Dark Bronzing lotion

Tannymaxx Brown Super Black Dark opalovací krém s bronzerem

Tento krém do solária obsahuje bronzer, který napomáhá při pigmentaci pokožky. V jeho složení dále najdete výtažky ze slunečnicového oleje, vlašských ořechů a cukrové třtiny. Obsahuje také bambucké máslo, kofein a další účinné látky, které pomáhají snáze dosáhnout dlouhotrvajícího opálení. Krém je určený pro všechny typy pokožky a hodí se na tělo i obličej, což vnímám jako jeho jedinou nevýhodu. Při aplikaci stačí lehce vmasírovat a doporučuje se poté umýt ruce, aby nedošlo k jejich zabarvení. 125ml balení vás přijde na zhruba 250 Kč.

2. Dermacol Solar Intense Body Bronze Accelerator

Dermacol Solar Intense Body Bronze Accelerator

Krém nebo spíše mléko do solária od značky Dermacol mile překvapí. Nejen, že nádherně voní, ale zároveň se také dobře a rychle vstřebává a jeho cena je více než příznivá. 200ml balení seženete i do 200 Kč, což z něj dělá ideálního pomocníka pro širokou skupinu lidí. V jeho složení objevíte aktivní látky pro tvorbu pigmentu, které zajišťují intenzivnější a hloubkové opálení. Pokud hledáte krém do solária pro rychlé opálení a za příznivou cenu, pak budete s tímto produktem jistě spokojeni. Za mě je to rozhodně kvalitní krém do solária z lékárny.

3. Oranjito Level 1 Chocolate Superbronzer

Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer opalovací mléko do solária

Značka Oranjito na trh uvedla hned 3 zdánlivě totožné produkty, každý z nich je ale určen pro jiné stádium opalování a obsahuje odlišné množství účinných složek. Level 1 je vhodný pro všechny typy pleti. Je obohacený o účinné látky podporující trvalé opálení. Dobře se roztírá, rychle vstřebává a hloubkově hydratuje pokožku. Obsahuje směsi přírodních olejů, řadu antioxidantů a extrakty ze zeleného čaje a aloe vera, které udržují pokožku pružnou a mladistvou. Mléko Level 1 se hodí pro neopálenou, nebo jen mírně opálenou pokožku. Patří mezi cenově dostupnější produkty, 200ml balení stojí okolo 170 Kč.

4. Tannymaxx Tres Jolie Secret Bronzer

Tannymaxx Trés Jolie opalovací krém do solária s bronzerem

Druhým z doporučených produktů od značky Tannymaxx je krém do solária z řady Jolie Secret. Vyniká svým pestrým složením, ve kterém najdete avokádový olej, karnitin, kofein a další látky, které mají antioxidační účinky. Udržují tak pokožku pružnou, mladistvou a zdravou. Díky obsahu kofeinu je navíc výsledek opálení intevnější a rychlejší. Rovněž obsahuje bronzery, není mastný a hodí se pro všechny typy pokožky. Pro někoho může být jeho vůně neatraktivní, avšak za mě je rozhodně lepší, než typický zápach solária. 200 ml stojí přibližně 300 Kč, což je vzhledem k účinkům odpovídající.

5. Oranjito Bio Light Vanilla Superbronzer

Oranjito Bio Light Vanilla opalovací krém do solária na obličej a dekolt

Pokud milujete vůni vanilky, pak zbystřete. Krém do solária s jedinečně sladkou vůní sice nemusí vyhovovat všem, ale milovníky vanilky jistě nadchne. Je určený především na obličej a dekolt, a to zejména na suchou a smíšenou pokožku. Má jedinečné složení, díky kterému pokožku optimálně hydratuje, vyživuje a chrání ji před škodlivými vlivy při opalování v soláriu. Zabraňuje také stárnutí pokožky a prodlužuje opálení. 50g balení stojí něco málo přes 200 Kč, avšak skrze své výsledky se brzy jistě stane číslem jedna vaší solární kosmetiky.

6. Vivaco SunVital mléko do solária s tyrosinem

Vivaco SunVital mléko do solária s tyrosinem

Dalším z vybraných produktů je mléko do solária od značky SunVital. Je určené rovněž pro rychlé a intenzivní opálení. Díky vysokému podílu hydratačních olejů a vitamínu E hydratuje pokožku do hloubky a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí. Najdete v něm také extrakt ze zeleného čaje a antibakteriální přísady, které omezují pocení a vznik nepříjemného zápachu po opalování v soláriu. Tento produkt rovněž patří do cenově příznivé kategorie, 250 ml stojí přibližně 200 Kč.

7. Oranjito Level 3 Coconut

Oranjito Level 3 Coconut opalovací mléko do solária

Dalším z řady solární kosmetiky značky Oranjito je Level 3. Kokosové mléko na opalování v soláriu obsahuje superbronzery, díky kterým se primárně hodí pro mírně až středně opálenou pokožku. Level 3 obsahuje až o 100 % více účinných látek než jeho předchůdci. V jeho složení objevíte vyživující látky i látky zabraňující vysoušení pokožky. Skrze obohacené složení je o něco dražší než Level 1 a 2, 200ml balení stojí okolo 300 Kč.

8. Oranjito Level 2 Wild Caramel

Oranjito Level 2 Wild Caramel opalovací mléko do solária

Oranjito Level 2 Wild Caramel je dalším z řady solární kosmetiky. Toto mléko je určené pro mírně opálenou až opálenou pokožku, které pomůže udržet bronzový vzhled. Díky speciálním látkám zintenzivní tvorbu pigmentů a urychlí opalování, takže není potřeba v soláriu trávit tolik času. Dobře se roztírá a má dlouhou výdrž, krom toho navíc i krásně voní. Cenově se od svého předchůdce příliš neliší, 200 ml seženete rovněž do 200 Kč.

Jak vybrat krém do solária?

Ani ty nejlepší krémy do solária nemusí být pro každého ideální. Někomu nesedí konzistence, jinému stupeň opálení. Přečtěte si, jak vybrat krém do solária a najděte produkt přesně pro vás.

Typ pleti: Vybírejte krém do solária dle jejích potřeb

Při výběru kosmetických produktů berte vždy primárně v potaz typ vaší pleti. Stejně tak přistupujte k výběru krému do solária. Jaký bude nejvhodnější?

 • Pro citlivou pleť volte pokud možno přírodní kosmetiku. Vždy produkt nejdříve opatrně vyzkoušejte na kousku kůže a vyčkejte, zda se nedostaví alergická reakce.
 • Pro normální pleť můžete zvolit prakticky kterýkoliv produkt. Pokožka je v dobré kondici a tak jí není potřeba výběr příliš přizpůsobovat.
 • Pro mastnou a smíšenou pleť pak používejte spíše nemastné gely či krémy s neolejovou konzistencí. Naopak se vyhněte použití olejů ve spreji.
 • Pro suchou pleť se sníženou odolností volte vždy krémy do solária s hydratačními účinky. Hodí se zejména mléka, hutné krémy či oleje.

Použití: Hledáte krém do solária na tělo, či obličej?

Kromě samotného typu pleti berte v potaz také místo použití. Pokožka obličeje, krku a dekoltu je obecně více namáhaná, a tak si zaslouží o něco lepší péči. Proto vždy vybírejte krém do solária na tělo a pokožku zvlášť. Solární kosmetika na pleť má mnohem větší koncentraci účinných látek, a to jak pro maximální opálení, tak i pro maximální možnou ochranu, výživu a hydrataci.

Složení: Krém do solária musí pokožku chránit i vyživovat

Spreje, oleje ani krémy do solárií se svým složením od sebe příliš neliší. Často obsahují různé vitamíny, nejčastěji A, C a E, dále beta-karoten či tyrosin, který podporuje tvorbu pigmentu melaninu. Nezřídka v solární kosmetice najdete látku DHA, která zajišťuje ono zbarvení kůže do hněda, dále také kolagen, panthenol a různé výtažky rostlin či přírodní oleje zajišťující hydrataci pokožky. Některé produkty obsahují také bronzery, které pomáhají udržet pokožku déle hnědou.

Konzistence: Dopřejte si krém do solária s pohodlnou aplikací

Krémy do solária se vyrábí v mnoha různých konzistencích, takže se nemusíte bát, že byste nenarazili na produkt dle svých osobních preferencí. K dostání jsou:

 • mléka,
 • krémy,
 • oleje,
 • pěny,
 • gely.

Každá konzistence je typická svou rychlostí vstřebávání a roztíratelností. Navzájem se od sebe liší také mírou mastnoty, kterou po sobě zanechávají. Vybírejte dle svých preferencí, nebo dle potřeb vaší pokožky.

Stupeň opálení: Krém do solária 3× jinak

Solární kosmetika musí poskytovat vždy přiměřenou ochranu. Proto ji vybírejte také dle stupně opálení, ve kterém se vaše pokožka aktuálně nachází. Rozlišujeme 3 základní druhy:

 1. Neopálená pokožka si žádá solární kosmetiku, která chrání a hydratuje.
 2. Mírně opálená pokožka potřebuje podporu přirozeného, lehkého a dlouhotrvajícího opálení. Mimo to vyžaduje také patřičnou dávku hydratace.
 3. Opálená pokožka prahne po vyživení a rovněž po hydrataci. Vybírejte solární kosmetiku podporující rychlé a dlouhotrvající opálení.

Proč používat krém do solária?

Solární kosmetika se vyrábí speciálně pro použití v soláriích. Její použití je nezbytné, protože v soláriu je vaše pokožka vystavena intenzivními záření, podobně jako na sluníčku. Bez použití krému do solária však pokožka není chráněna před jeho škodlivými vlivy, po čase může být dehydratovaná a vlivem toho na ní opálení ani moc dlouho nevydrží.

Jak používat krém do solária

Aby nebylo opalování v soláriu zdraví škodlivé, je potřeba dodržovat několik základních pravidel. Mezi ně patří i používání speciální solární kosmetiky před i po opalování. Jak správně používat krém do solária?

 1. Před návštěvou solária se nesprchujte. Voda by smysla ochranný film na kůži a ta by pak byla více citlivá.
 2. Nesprchujte se ani několik hodin po použití solária, abyste nepřerušili proces pigmentace. Vyčkejte alespoň 3 hodiny po návštěvě.
 3. Před opalováním se odličte a nepoužívejte parfém. V soláriu by se vám totiž mohly objevit pigmentové skvrny hyzdící pokožku.
 4. Ideálně 20 minut předtím, než se začnete opalovat, použijte speciální solární kosmetiku. Čas je potřeba na to, aby se produkt správně vstřebal a dosáhl oněch slíbených účinků.
 5. Sundejte veškeré šperky a nechte si buďto spodní prádlo, plavky, nebo nic.
 6. Po opalování v soláriu pak použijte solární kosmetiku po opalování.
TIP: Bez krému do solária se tomuto typu opalování raději vyhněte. Nemusíte se bát, že by solární kosmetika zbytečně zatěžovala vaši pokožku. Kromě toho, že ji při opalování chrání, urychluje také pigmentaci, a navíc krásně voní. Díky tomu potom tolik neucítíte typický zápach solária.

Jak často chodit do solária

Dle evropských standardů byste neměli chodit do solária více než 60× ročně. Před první návštěvou se raději poraďte ve svém kosmetickém salonu, kde již vaši pokožku a její potřeby dobře znají. Pokud svůj oblíbený salon nemáte, zavítejte rovnou do solária, kde vám obsluha jistě ráda pomůže sestavit vhodný opalovací program, který nebude ohrožovat vaše zdraví.

Přidat komentář

twelve − seven =