Byli jste až doteď zvyklí používat krém s SPF faktorem pouze v létě na dovolené? V tom případě je nejvyšší čas to změnit. Tento kosmetický přípravek byste totiž měli používat každý den v průběhu celého roku. Díky tomu bude vaše pokožka chráněna před ultrafialovým zářením a zároveň ji budete chránit před předčasným stárnutím pleti. A jaké je nejlepší SPF na obličej?
V tomto článku vám předáme 9 tipů na kosmetické přípravky, které stojí za to. Zároveň se dozvíte, jak krém s SPF faktorem vybrat a jaký je rozdíl mezi chemickými a minerálními SPF filtry. Tak se pusťte do čtení.
Porovnání nejlepších přípravků s SPF na obličej – TOP 5
Produkt | Naše hodnocení | Orientační cena | |
---|---|---|---|
Purito Daily Go-To Sunscreen | TOP 1 [usr 5 text="true" tooltip="true"] | cca 550 Kč | Zjistit cenu |
La Roche-Posay UVMune 400 Anthelios | TOP 2 [usr 5 text="true" tooltip="true"] | cca 560 Kč | Zjistit cenu |
Nuxe SUN | TOP 3 [usr 5 text="true" tooltip="true"] | cca 430 Kč | Zjistit cenu |
Dermalogica Daily Skin Health | TOP 4 [usr 4.9 text="true" tooltip="true"] | cca 1350 Kč | Zjistit cenu |
Bioderma Photoderm Max Aquafluid SPF50+ | TOP 5 [usr 4.9 text="true" tooltip="true"] | cca 450 Kč | Zjistit cenu |
Obsah článku
TOP 9: Recenze přípravků s SPF na tvář
1. Purito Daily Go-To Sunscreen
Tento lehký ochranný krém vaši pleť spolehlivě ochrání před UVA i UVB zářením. Jeho předností je vytvoření průhledného finiše, díky kterému nezanechává na pleti nevzhledný bílý povlak. Díky lehké textuře jej lze bez problémů používat i pod make-up v průběhu celého roku. Pleti dodává hydrataci a snižuje případné podráždění vzniklé sluncem.
Mezi další výhody tohoto přípravku se řadí také jeho udržitelné složení, které minimalizuje dopad na korálové útesy. Vzhledem k tomu si jej můžete bez obav vzít s sebou na dovolenou. Má hypoalergenní složení, je bez parfemace a neucpává póry.
2. La Roche-Posay UVMune 400 Anthelios
Populárním přípravkem s SPF je i tento osvěžující fluid od značky La Roche-Posay. Je bez parfemace a jeho složení je navrženo tak, aby vás neštípalo v očích. Stejně jako první přípravek, i tento poskytuje spolehlivou ochranu před UVB a UVA zářením. Jeho předností je také skvělá odolnost vůči vodě a písku, proto se jedná o populární volbu na dovolenou. Díky 50ml balení si jej můžete vzít bez problémů i do neodbaveného zavazadla.
3. Nuxe SUN Hedvábný krém na obličej
Oblíbenou značkou na poli opalovacích přípravků je také Nuxe. Konkrétně tento hedvábný krém na obličej se prodává v praktickém 50ml balení. Narozdíl od předchozích krémů je tento parfemovaný a voní po sladkém pomeranči, květu Tiaré a vanilce.
Přípravek je speciálně navržen pro použití na obličeji a dekoltu. Navíc má anti-age buněčnou ochranu a pomáhá tedy předcházet projevům stárnutí pleti z dlouhého pobytu na slunci.
4. Dermalogica Daily Skin Health
Značka Dermalogica v oblasti kosmetiky získává na popularitě. Konkrétně Dermalogica Daily Skin Health přitom přináší intenzivní hydrataci a pokožku spolehlivě chrání před UVB a UVA zářením. Jednoduše se nanáší, aniž by na pleti zanechával nevzhledné bílé fleky. Při pravidelném používání je pleť vyživená a hydratovaná a přípravek preventivně působí proti stárnutí pokožky.
Předností produktu je praktické 50ml balení. Na druhou stranu je třeba počítat s o něco vyšší pořizovací cenou, která je s touto luxusní značkou obecně spojená.
5. Bioderma Photoderm Max Aquafluid SPF50+
Vsadit můžete také na tento krém od Biodermy. Jeho výhodou je lehké složení a textura, která se příjemně nanáší a snadno se roztírá. Narozdíl od mnoha jiných produktů zanechává pokožku po aplikaci matnou. I z toho důvodu se jedná o oblíbenou volbu u osob, které jsou majiteli mastné pokožky. Zároveň se řadí mezi nejprodávanější přípravky s SPF faktorem.
6. Avène Sun Anti-Age
Dalším skvělým krémem s SPF faktorem je Avène Sun Anti-Age. Krém se jednoduše nanáší a velmi rychle se vstřebává do pokožky. Obsahem je nejen SPF 50, ale i termální voda, která se postará o zklidnění a zjemnění pleti. Po aplikaci krém zanechává pocit suchého doteku.
Předností tohoto kosmetického přípravku je rovněž fakt, že sjednocuje odstín pleti. Díky voděodolnému složení je vhodný prakticky do každé situace.
7. Eucerin SUN Oil Control SPF50+
Tento krémový gel s SPF 50 je určen zejména pro majitele mastné a aknózní pleti. Zásluhou pravidelného používání docílíte stabilizace vaší pokožky a zároveň dojde ke zlepšení případných kožních problémů.
Krém po aplikaci zanechává matný efekt a používat jej lze každý den také pod make-up. Přípravek je bez parfemace, což ocení i ti, které trápí citlivá pokožka. Jeho lehká gelová struktura se mimořádně snadno vstřebává do pokožky.
8. Vichy Capital Soleil UV-Age denní péče SPF50+
Přípravek Vichy Capital Soleil UV-Age je založen na bázi vody a pleti poskytuje pokročilou UVA a UVB ochranu. Jeho předností je obohacení o multipatentovanou technologii Netlock a aktivní anti-age látky.
Po nanesení krém nezanechává žádné bílé stopy, ale velmi jednoduše se vstřebává do pokožky. Sjednocuje tón pleti, neštípe v očích a má nekomedogenní složení, díky kterému je vhodný i pro aknózní a citlivou pleť.
9. Uriage Hyséac Fluid SPF50+
V našem žebříčku nejlepších kosmetických produktů s SPF nesmí chybět ani tento přípravek od značky Uriage. Jedná se o hydratační a zmatňující fluid, který je určen zejména pro smíšenou a mastnou pleť. Díky obsahu termální vody dodává pleti potřebnou hydrataci. UVA a UVB filtry poté pleti poskytují ochranu před škodlivým zářením.
Ve složení přípravku najdete také extrakt z lékořice, který pomáhá zklidňovat a zvlhčovat pleť a spolehlivě působit proti zarudnutí a akné. Složení je hypoalergenní a krém proto najde uplatnění i u osob s citlivou pletí.
Jak vybrat SPF ochranu na obličej
Nejste si jisti, jak vybrat SPF ochranu na obličej? Přečtěte si, podle jakých parametrů se rozhodnout a proč se vlastně před sluncem chránit. Pokud vám přitom nevyhovuje aplikace krémů, může pro vás být vhodnější takzvaná SPF mlha na obličej, kterou si jednoduše nastříkáte na pleť.
Co je SPF faktor
SPF je zkratka pro slovní spojení Sun Protection Factor. Jedná se o číslo, které udává stupeň ochrany před takzvaným UVB zářením. Čím vyšší hodnotu SPF faktoru přípravek má, tím více UVB záření blokuje.
SPF faktor nám zároveň zjednodušeně říká, jak dlouhou dobu můžeme zůstat na slunci, než se naše pokožka spálí. Vždy ale záleží na konkrétním fototypu pokožky, zvoleném opalovacím krému a intenzitě slunečního záření. Pokud se například bez použití opalovacího krému spálíte za 10 minut, krém s SPF 15 tuto dobu 15× prodlouží a umožní vám tedy zůstat na slunci až 150 minut.
Pro většinu lidí žijících v Evropě se doporučuje používat na obličej ochranu s SPF 30 nebo 50.
Kdy používat SPF ochranu na obličej
Jednoduše řečeno pořád. SPF ochrana by totiž měla patřit do vaší každodenní péče o pleť, ať už se zrovna chystáte na opalování nebo jen pouhou cestu do práce. Roli by přitom nemělo hrát ani aktuální roční období. Dermatologové se shodují v tom, že i v zimě na naši pokožku dopadají UV paprsky, které se bez použití ochrany mohou podílet na rychlejším stárnutí pleti.
S čím vám pomohou ochranné přípravky
Přípravky s SPF v prvé řadě chrání pokožku před ultrafialovým zářením. V podstatě brání v tom, aby záření pronikalo do pokožky a tímto způsobem pomáhají předcházet spálení.
Pravidelné používání ochranných přípravků s SPF také pomáhá snižovat riziko vzniku rakoviny kůže. Dále také snižují riziko předčasného stárnutí pleti.
Přípravky s SPF rovněž zabraňují tvorbě pigmentových skvrn. Výsledkem je hladší pleť a sjednocený tón pleti. Často v jejich složení najdete i další složky v podobě přírodních výtažků a olejů, které vyživují, zjemňují a hydratují pokožku.
Jaký je rozdíl mezi UVB a UVA zářením
Kvalitní opalovací přípravky poskytují ochranu před UVB i UVA zářením. Zásluhou UVB záření se právě opalujeme a můžeme se spálit. Stejně tak stojí za vznikem alergických reakcí. Intenzita UVB záření se v průběhu dne mění, nejsilnější je kolem poledne.
Oproti tomu intenzita UVA záření zůstává stejná v průběhu celého dne. Toto záření proniká do hlubší vrstvy kůže než UVB a hraje tedy roli spíše v dlouhodobém než krátkodobém stavu kůže. Dokáže totiž zapříčinit například předčasné stárnutí pokožky, sluneční alergie nebo sluneční intolerance.
Jak často nanášet krém s SPF faktorem
Pokud cíleně neplánujete pobývat na slunci dlouhou dobu, bude vám stačit nanést krém s SPF faktorem ráno. Následně se můžete běžně nalíčit. Pokud ale vyrážíte na pláž nebo třeba k bazénu, je vhodné krém znovu aplikovat zhruba každé 2 hodiny. Pokud se hodně potíte nebo se často koupete, nanášejte jej klidně ještě častěji.
Jaký je rozdíl mezi chemickými a minerálními SPF filtry
U opalovacích přípravků můžete narazit na dva různé druhy SPF filtrů. Jaký je mezi nimi rozdíl?
Chemické (nebo také syntetické) SPF filtry pronikají do pokožky, kde absorbují UV záření. Pomocí chemické reakce následně toto UV záření mění na teplo. Výhodou těchto přípravků je snadnější natírání bez vzniku bílých fleků. Na druhou stranu je třeba přípravek aplikovat aspoň 20 minut předtím, než na slunce vyrazíte. Přípravek se totiž musí nejprve vstřebat, aby mohl působit.
Oproti tomu minerální SPF filtry do pokožky nepronikají. Místo toho zůstávají na povrchu, kde v podstatě odráží UVB záření okamžitě. Jejich předností je okamžitá účinnost a vhodnost použití i na citlivou pokožku.
Kvalitní krém s SPF na obličej mnohdy kombinuje oba SPF filtry pro ještě vyšší efektivitu.
Přidat komentář