Přírodní krémy na opalování

TOP 8: Nejlepší přírodní opalovací krémy

Dejte šanci přírodním produktům i na poli krémů na opalování. Tímto způsobem účinně ochráníte svou pokožku, aniž byste ji zatěžovali chemickými látkami. Zároveň se jedná o skvělou volbu také pro ochranu korálů, potažmo celého podmořského světa. Zjistěte, jaké jsou nejlepší přírodní opalovací krémy na trhu a co je pro ně charakteristické. V tomto článku se také podrobně věnuji rozdílům mezi přírodními a klasickými variantami opalovacích krémů.

Porovnání nejlepších přírodních opalovacích krémů – TOP 5

PořadíProduktNaše hodnoceníOrientační cena
1.100% Přírodní opalovací máslo SPF 20 Naturetics
TOP 1

⭐ 100 %
do 400 Kč Zjistit cenu
2.Eco Cosmetics Neutral bez parfemace SPF 50 BIO
TOP 2

⭐ 100 %
do 510 Kč Zjistit cenu
3.Ey! Opalovací krém ve spreji SPF 50 BIO
TOP 3

⭐ 99 %
do 550 Kč Zjistit cenu
4.Officina Naturae Opalovací krém SPF 30
TOP 4

⭐ 98 %
do 360 Kč Zjistit cenu
5.Alphanova SUN Opalovací krém ve spreji SPF 30
TOP 5

⭐ 95 %
do 580 Kč Zjistit cenu

Test a recenze přírodních opalovacích krémů

Nabídka přírodních opalovacích krémů se neustále rozrůstá, a to i s ohledem na to, jak se postupně navyšuje poptávka právě po těchto produktech. Řada lidí se pro ně v dnešní době rozhodne spíše než pro běžné opalovací krémy s obsahem chemických látek. Pojďme se podívat na žebříček TOP 8 produktů, který jsem pro vás sestavila a nechte se inspirovat.

1. 100% Přírodní opalovací máslo SPF 20 Naturetics

100% Přírodní opalovací máslo SPF 20 Naturetics

První příčku mého žebříčku obsadilo toto skvělé 100% přírodní opalovací máslo. Líbí se mi, že se dobře roztírá a na pokožce nazenachává bílou vrstvu. Máslo je vhodné také pro majitele citlivé a alergické pleti. Zaujme také příjemnou a nevtíravou vůní, která se netluče s dalšími kosmetickými produkty.

Opalovací máslo má ochranný faktor SPF 20. Funguje na principu použití šetrného minerálního UV filtru. UV filtry jsou bezpečné, neprostupují do lidského těla a jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Opalovací máslo navíc není toxické pro životní prostředí a můžete jej tedy bez obav používat jak u bazénu, tak i u moře či oceánu.

2. Eco Cosmetics Opalovací krém Neutral bez parfemace SPF 50 BIO

Eco Cosmetics Opalovací krém Neutral bez parfemace SPF 50 BIO

Dalším skvělým produktem na poli 100% přírodních opalovacích krémů je tento od značky Eco Cosmetics. Má extra vysoký ochranný faktor SPF 50 a je určen především pro majitele velmi citlivé pleti a pro dětskou pokožku. V jeho složení najdete výhradně minerální filtry, které poskytují ochranu před UVA a UVB zářením.

Tento kvalitní přírodní opalovací krém s SPF 50+ obsahuje olivový olej, který o pokožku důkladně pečuje a předchází jejímu vysoušení po vystavení slunci. Pro některé osoby může být pozitivní zprávou také skutečnost, že se jedná o produkt bez parfemace. Jeho objem činí 100 ml, což nahrává i tomu, že si jej můžete vzít do příručního zavazadla s sebou do letadla.

3. Ey! Opalovací krém ve spreji SPF 50 BIO

Ey! Opalovací krém ve spreji SPF 50 BIO

Třetí příčku žebříčku obsadil opalovací krém s SPF 50 od německé značky Eco Cosmetics, který se řadí mezi nejprodávanější přírodní opalovací krémy. Má praktický rozprašovač, díky kterému se pohodlně a jednoduše nanáší na pokožku celého těla. Přípravek neobsahuje žádnou vodu. V jeho složení najdete kvalitní rostlinné oleje, jako je například jojobový, olivový a řepkový olej.

Neodmyslitelnou součástí složení tohoto přípravku jsou poté 100% přírodní minerální filtry, které poskytují okamžitou ochranu před UVA a UVB zářením. Krém se velmi dobře roztírá. Je voděodolný, díky čemuž se hodí i pro dny strávené u bazénu nebo na pláži.

4. laSaponaria Opalovací krém pro děti a citlivou pokožku SPF 50 BIO

laSaponaria Opalovací krém pro děti a citlivou pokožku SPF 50 BIO

Pokud hledáte přírodní opalovací krém pro děti nebo pro majitele citlivé pokožky, vyzkoušejte tento produkty od značky laSaponaria. Obsahuje přírodní minerální filtry a lze jej použít na tělo i na pokožku obličeje. Předností je také jeho složení v BIO kvalitě.

Krém je velmi lehký, snadno se proto nanáší a nezanechává po sobě bílé stopy. Pro vyživení a zklidnění opálené kůže obsahuje výtažky se slunečnice a bisabolol. Vitamín E, granátové jablko a antioxidant oryzanol poté pomáhají zabraňovat předčasnému stárnutí.

Krém se prodává v poměrně malé tubě, na druhou stranu si jej s sebou můžete snadno přibalit i na cesty. Zajímavý je také fakt, že se krém vyrábí ručně z kvalitních lokálních surovin. Neobsahuje žádné nanočástice a osobně musím vypíchnout i jeho velmi příjemnou a nedráždivou vůni.

5. Officina Naturae Opalovací krém SPF 30

Officina Naturae Opalovací krém SPF 30

Dalším skvělým produktem z itálie je opalovací krém od značky Officina Naturae s ochranným SPF 30 faktorem. Tento krém neobsahuje žádné parfemační složky, díky čemuž se hodí i pro majitele obzvláště citlivé pokožky. Nemá totiž tendenci ji dráždit. Spolehlivě chrání před UVA a UVB zářením a zásluhou lehké konzistence se snadno a pohodlně nanáší.

Ze složení stojí za zmínku extrakt z vinné révy a tropického keře Kasie, které přispívají k hydrataci pokožky a posílení její přirozené ochranné bariéry. Kromě toho krém obsahuje výtažky z mrkve, které přináší silné antioxidační vlastnosti a pomáhají docílit bronzovějšího opálení. Krém lze používat i na velmi světlou pokožku a po nanesení nezanechává bílé stopy.

6. Alphanova SUN Opalovací krém ve spreji SPF 30

Alphanova SUN Opalovací krém ve spreji SPF 30

Další kvalitní přírodní opalovací krém se skrývá v nabídce značky Alphanova SUN. Tento přípravek s minerálními filtry je voděodolný a hodí se tedy i pro použití při koupání. Jeho složení zaujme obsaženým jojobovým, tamanu a slunečnicovým olejem. Kromě toho potěší i výtažek z Aloe Vera, bambucké máslo a skvalen. Výsledkem je nejen fakt, že pokožku chrání před sluncem, ale navíc ji příjemně hydratuje a zanechává ji hebkou a vláčnou.

Zmíněný extrakt z listů Aloe Vera se postará o to, že je pokožka chráněná před podrážděním. Přípravek také působí preventivně před začervenáním a nepříjemnou vyrážkou. Pomyslnou třešničkou na dortu je jemná parfemace monoï z Francouzské Polynésie.

7. Sun Safe – opalovací krém SPF 30

Sun Safe - opalovací krém SPF 30

Skvělým produktem na poli přírodních opalovacích krémů je také tento přípravek od značky Sun Safe, která v překladu znamená bezpečné opalování. Neobsahuje žádné alergeny, syntetické konzervanty ani chemikálie, které by škodily vodnímu prostředí či živočichům. Součástí jsou minerální filtry, které neproniknou kůží, přesto však pokožku účinně chrání před spálením.

Co se týče složení, přípravek zaujme také kombinací vody a pečujícího oleje. Díky tomu nemá tendenci pokožku vysušovat a dobře se vstřebává. Lze jej použít nejen na tělo, ale i na obličej, a to i v případě, že následně vsadíte na líčení.

8. MÁDARA Opalovací krém s obsahem rostlinných kmenových buněk a antioxidanty SPF 30

MÁDARA Opalovací krém s obsahem rostlinných kmenových buněk a antioxidanty SPF 30

Zapomenout nesmím ani na tento můj oblíbený opalovací krém, který obsahuje unikátní kmenové buňky z včelníku a malinový olej. Pokožku velmi účinně chrání nejen před spálením, ale i před předčasnými známkami stárnutí. Vzhledem ke svému složení jej lze doporučit nejen dospělým, ale i dětem.

Opalovací krém zaujme svou velmi jemnou texturou, která se skvěle roztírá a prakticky okamžitě se vstřebává do pokožky. Nezanechává po sobě tedy pocit mastnoty. Obávat se nemusíte ani nepříjemného bílého povlaku. Krém také podporuje hydrataci pokožky, což právě v horkých letních dnech zaručeně oceníte.

Jak vybrat přírodní opalovací krém

Ochrana před sluncem je důležitá v každém ročním období. Nicméně v letních měsících a při cestách na dovolenou ještě o něco více. Zjistěte, na co se při výběru přírodního opalovacího krému zaměřit.

V čem se liší klasické opalovací krémy od těch přírodních

Klasické opalovací krémy, které jste možná používali až dosud, chráni pokožku před škodlivým slunečním zářením pomocí chemických látek. Svou funkci sice zpravidla plní dobře, nicméně pro naši pokožku se může jednat o zbytečnou zátěž. Zároveň mohou takové krémy u osob s citlivější pokožkou způsobovat pocit podráždění a zarudnutí.

Oproti tomu přírodní opalovací krémy chrání naši pokožku před sluncem pomocí fyzických faktorů. To znamená, že v jejich složení najdete drobné částečky minerálů, které se získávají z přírody. Vůbec nejčastěji se jedná o oxid zinečnatý. Tyto částečky minerálů mají za úkol jednu zásadní věc, a to odrážet sluneční paprsky od pokožky podobně jako zrcadlo. Díky tomu do pokožky nemají jak proniknout a tím pádem ji nedráždí ani nenarušují. Předností přírodních opalovacích krémů je také fakt, že nemají tendenci znečišťovat vodu. A řeč nemusí být jen o té v bazéně, ale i v moři, kdy takové produkty neničí korálové útesy.

Jejich výhodou je také možnost využití pro citlivou dětskou pokožku. Přírodní opalovací krémy pro děti mají pečlivě navržené složení, aby ochránili kůži i těch nejmenších.

Jaký SPF faktor zvolit a co to vlastně je

Spousta lidí ještě stále tápe v tom, co vlastně SPF na opalovacích krémech znamená a co přesně značí. Pojďme se na to podívat. SPF je zkratka anglického označení Sun Protection Filter a označuje dobu v minutách, po kterou je pokožka s použitím opalovacího krému chráněna.

Výpočet této doby je odvozen od toho, po jaké době typicky vaše pokožka začne rudnout. Tato doba se může u každého typu pokožky lišit. Pokud se například ve vašem případě jedná o 10 minut a použijete přípravek s ochranným faktorem SPF 30, bude vaši pokožku chránit zhruba po dobu 300 minut. Ale pozor. Pouze za předpokladu, že přípravku použijete dostatečné množství a že nebudete vystaveni žádné vlhkosti (při koupání nebo pocení se). V praxi je tedy tato doba zpravidla kratší a je nutné krém pravidelně aplikovat znovu.

Proč je nutné opalovací krém používat?

Jednoduše proto, abyste se nespálili. Možná už jste někdy zažili, jak bolestivé je hojení popálené kůže od sluníčka, která je začervenalá a plná puchýřů. Pravidelné vystavování slunci, při kterém se vaše pokožka spálí, je jednoznačně nezdravé a neodmyslitelně vede k rychlejšímu stárnutí kůže. V krajních případech dokonce může být příčinou vzniku rakoviny kůže. Proto je na místě pamatovat na prevenci a ochranu proti slunci důsledně aplikovat.

Náš tip: Co na spáleniny od slunce?

Je třeba opalovací krém nanášet, i když je zataženo?

Ano. I v případě, že je zrovna obloha zatažená, je naše pokožka vystavena UV záření. To se může odrážet například od vody či od písku. Ochranu proto nanášejte i v případě nepříznivého počasí.

Je možné se opálit i s použitím opalovacího krému?

Někteří lidé se používání opalovacího krému brání s argumentací, že se tímto způsobem neopálí. Pravdou ovšem zůstává, že vaše pokožka se opaluje i při použití UV ochrany, pouze jí to trvá o něco delší dobu. Na druhou stranu ji však jedině tímto způsobem ochráníte před škodlivým UVA a UVB zářením a předejdete nepříjemným popáleninám.

Krém, olej, nebo sprej?

Přírodní opalovací krémy se vyrábí v různých variantách. Na trhu jsou k dostání produkty v podobě klasických krémů, olejů nebo třeba balení s praktickým rozprašovačem. Jejich volba přitom závisí zcela na vás. Někomu není příjemné roztírání krému mezi prsty a volí raději sprej. Někdo si naopak potrpí na pořádné dávce hydratace prostřednictvím výživného oleje. V tomto ohledu se tedy rozhodujte podle vašich preferencí.

Další čtení:

Přidat komentář

13 − two =