Nejlepší gel na vlasy pro muže

TOP 7: Nejlepší gel na vlasy pro muže

Hledáte pomocníka pro spolehlivou fixaci vašeho účesu? V tom případě jsou právě pro vás určeny gely na vlasy, které vaše kadeře udrží na svém místě po celý den. V tomto článku se zaměřím na to, jak vybrat nejlepší gel na vlasy, aby vám ve všech směrech vyhovoval. Zároveň vám představím několik tipů na konkrétní produkty, které stojí za pozornost. Pokud tedy v rozsáhlé nabídce na trhu tápete, můžete můj žebříček brát jako takovou pomocnou berli a inspiraci na skvělé přípravky.

Porovnání nejlepších gelů a stylingových přípravků na vlasy pro muže – TOP 5

PořadíProduktNaše hodnoceníOrientační cena
1.got2b Glued
TOP 1

gel na vlasy

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
do 150 Kč Zjistit cenu
2.Mič Bjůkenen Angry Beards
TOP 2

jíl na vlasy

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
do 400 Kč Zjistit cenu
3.Aveda Men Pure
Formance™ Grooming Clay

TOP 3

modelovací hlína

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
do 600 Kč Zjistit cenu
4.L’Oréal Professionnel
Homme 4 Force Mat

TOP 4

modelovací pasta

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
do 420 Kč Zjistit cenu
5.Noberu Tobacco Vanilla
TOP 5

matná pomáda

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
do 500 Kč Zjistit cenu

Test a recenze gelů na vlasy

Zorientovat se v široké nabídce gelů na vlasy na trhu může být poněkud obtížné. Proto jsem pro vás sestavila tento žebříček TOP 7 produktů, kterým se můžete inspirovat. Jednotlivé produkty se těší velké popularitě nejen díky své konzistenci, ale i skvělým fixačním účinkům a příjemné vůni.

1. got2b Glued

got2b Glued

Když se řekne kvalitní fixační gel na vlasy pro muže, spousta lidí si vybaví právě produkty od populární značky got2b. Konkrétně got2b Glued nabízí velmi vysoký stupeň fixace a váš účes tak udrží v neměnném tvaru po opravdu dlouhou dobu, aniž byste museli přikročit k jakýmkoliv úpravám. S jeho pomocí si vytvoříte přesný styling podle vašich potřeb a účes odolá i silnému větru. Fixace ve vlasech zůstává až do té doby, než se rozhodnete pro další mytí.

Tento gel se nanáší ideálně na vlhké vlasy. Stačí si do dlaně nanést menší množství přípravku a s jeho pomocí vytvarovat účes. Následně nechte gel chvíli zaschnout a můžete vyrazit vstříc dalšímu dobrodružství.

2. Jíl na vlasy Mič Bjůkenen Angry Beards

Mezi populární značky pánské kosmetiky se řadí také přípravky Angry Beards. V jejím repertoáru najdete kromě jiného tento povedený jíl na vlasy s trefným označením Mič Bjůkenen. S jeho pomocí účes snadno vytvarujete, přitom si však zachováte přirozený vzhled. Vykouzlit si tak snadno můžete třeba nedbalý rozcuch, který bude působit naprosto přirozeným dojmem.

Předností tohoto přípravku je také fakt, že jej z vlasů snadno a rychle odstraníte. Stačit vám bude klasické umytí vlasů teplou vodou a šamponem. V tomto ohledu se liší od mnohých tužidel na olejovém základě, jejich odstranění může dát zabrat. Navíc se řadí mezi nejprodávanější gely na vlasy.

3. Aveda Men Pure – Formance™ Grooming Clay

Pro tvorbu zajímavých účesů s dlouhou výdrží skvěle poslouží také modelovací hlína Aveda Men Pure. Přípravek zasychá do matného finiše, díky čemuž se nemusíte obávat nepřirozeného lesku. Naopak vlasy zůstávají i po aplikaci hezky pružné, lehké a rozhodně nejsou zbytečně zatížené. K vytvarování požadovaného účesu si opět vystačíte pouze s malým množstvím přípravku, který nanesete do dlaně. Následně se můžete pustit do tvarování a nechat účes důkladně zaschnout.

4. L’Oréal Professionnel Homme 4 Force Mat

V žebříčku nejlepších gelů na vlasy nesmí chybět ani modelovací pasta L’Oréal Professionnel Homme 4 Force Mat, která vám umožní vytvarovat a nasměrovat vlasy přesně tím směrem, jakým potřebujete. Vlasům dodává texturu, má dlouhotrvající výdrž a vašemu účesu dodá přirozeně matný vzhled. Výsledek tak působí skvělým dojmem. Pomyslnou třešničkou na dortu je příjemná svěží vůně, která se na vlasech drží i po aplikaci. Pasta nemá tendenci lepit, naopak je na vlasech příjemná. Nanáší se do suchých kadeří.

5. got2b Beach Boy

got2b Beach Boy

Z dalších produktů od značky got2b lze doporučit matující pastu Beach Boy, která vám pomůže skvěle dotvořit váš oblíbený účes. S její pomocí si můžete snadno vykouzlit rozcuchaný účes, nebo docílit perfektně uhlazeného vzhledu. Navíc pomáhá vytvořit matný vzhled, díky čemuž výsledek nepůsobí mastným dojmem. Co se týče fixace, poskytuje účesu střední stupeň fixace.

Přípravek se hodí pro všechny typy vlasů. Jeho předností je svěží vůně, která na vlasech zůstává poměrně dlouho, často až do dalšího umytí. Výsledný efekt působí bezchybným dojmem a váš účes tak bude perfektně stylizovaný.

6. Reuzel Hollands Finest Pomade Extreme Hold

Reuzel Hollands Finest Pomade Extreme Hold

Z dalších skvělých produktů pro fixaci účesu lze doporučit pomádu na vlasy Reuzel Hollands Finest Pomade Extreme Hold. Jak napovídá samotný název, vašemu účesu dodá extrémní dávku fixace. S touto pomádou tedy budete mít vlasy pod kontrolou po celý den. Navíc je přípravek zanechává přirozeně zmatněné a výsledek díky tomu působí skvělým dojmem. Jakmile budete chtít produkt z kadeří odstranit, bude vám k tomu stačit obyčejná voda a trocha času.

7. Noberu Tobacco Vanilla

Noberu Tobacco Vanilla

Předností tohoto přípravku je bezpochyby zajímavá vůně, která je právě pro muže jako stvořená. Kombinuje totiž originálně tóny vanilky a tabáku, díky čemuž vytváří zajímavou vonnou kompozici. Jedná se o matnou pomádu, která na vlasech působí přirozeným a lehkým dojmem a navíc vydrží po celý den. Je založena na vodné bázi, díky čemuž ji následně z vlasů vymyjete obyčejným šamponem. K vytvoření požadovaného účesu si vystačíte s malým množstvím produktu.

Jak vybrat gel na vlasy

Pokud se pro gel na vlasy rozhodnete, pravděpodobně budete uvažovat nad tím, jak správně postupovat při jeho výběru. Jaké vlastnosti jsou důležité? Jaké jsou alternativy ke klasickému gelu na vlasy? A jaké výhody a nevýhody se s jednotlivými variantami pojí?

Jaké typy fixačních produktů existují

  • Gel je velmi silným fixačním přípravkem, který bude vaše vlasy držet jako přibité. Zároveň přispívá k jejich vysokému lesku. Hodí se zejména pro tvorbu typického mokrého vzhledu vlasů.
  • Pomáda bývá dostupná v různých provedeních. Těžší pomády srovnají husté či kudrnaté vlasy, vodní pomády jsou naopak o poznání lehčí. Pomády mají voskovou konzistenci a na vlasech nezasychají. Díky tomu výsledný účes působí přirozeným dojmem. Pomádu lze doporučit aplikovat na vlhké vlasy.
  • Pasty patří mezi univerzální přípravky. Vlasy pomáhá poměrně silně fixovat, přitom se však leskne pouze středně.
  • Vosk je vysoce lesklý a tvarovatelný. Jeho předností je obrovská síla, díky čemuž s ním lze tvořit texturované i uhlazené účesy. Jelikož jen tak nezatvrdne, lze s ním účes v některých případech lépe tvarovat než s gelem.
  • Fixační krém působí na vlasech velmi přirozeným dojmem. Kadeřím dodává přirozený lesk, přitom s ním vykouzlíte krásné účesy.
  • Jíly a hlíny slouží k podpoře objemu vlasů, přitom však vlasy zbytečně nezatěžují. Tyto přípravky se zpravidla doporučují majitelům jemných vlasů, kterým chcete dodat trochu objemu. Benefitem těchto produktů je i fakt, že jíl má spoustu vitamínů a hodí se proto i pro citlivou pokožku.
  • Spreje a laky jsou určeny pro docílení vlasového objemu a fixace. Jedná se o velmi rychlé a účinné řešení.

Na jaké účesy se hodí gel na vlasy

Gel na vlasy se stane vaším pomocníkem v případě, kdy chcete docílit mokrého účesu. Gel zpravidla mívá řídkou, vodnatou konzistenci. Podle stupně fixace se tyto přípravky rozdělují do několika kategorií, a to od nejslabšího stupně fixace až po ten nejsilnější. Gel na vlasy může být průhledný, nebo mít nějaké barevné provedení.

Jak správně nanášet gel na vlasy

Při aplikaci gelu na vlasy vždy pamatujte na použití přiměřeného množství. Nejlépe jej nanášejte na suché nebo vlhké vlasy. Pokud použijete příliš velké množství přípravku, budou vlasy působit zplihlým a mastným dojmem. Pokud toužíte po extra dávce fixace, můžete po aplikaci gelu použít ještě fén na vlasy, jelikož teplý vzduch proces fixace urychlí.

Pro koho se gel na vlasy hodí

Gely na vlasy jsou vzhledem ke svému složení určeny zejména pro majitele kratších až středních délek vlasů. Vzhledem k tomu se těší největší popularitě především u pánské populace. Dámy častěji sahají po jiných přípravcích, například v podobě již zmíněného fixačního laku. Pokud již gel na vlasy využijí, tak je to zejména pro uhlazení neposedných vlasů nebo definici vln.

Cena aneb kolik stojí gel na vlasy

Gely na vlasy se obecně řadí k cenově dostupným produktům. Tak jako prakticky u všech věcí, i u těchto přípravků jsou dostupné jak levné, tak i dražší produkty. Ty nejlevnější gely na vlasy se svou cenou pohybují zhruba kolem hranice 150 Kč. Naopak nejdražší přípravky od luxusních značek se špičkovým složením mohou svou pořizovací cenou přesáhnout hranici 2 000 Kč.

Přidat komentář

19 + 4 =