Kosmetika netestovaná na zvířatech

Kosmetika netestovaná na zvířatech. Můj seznam TOP 10 značek

Není vám lhostejné zdraví zvířat a poohlížíte se výhradně po cruelty free kosmetice? Chcete načerpat inspiraci, jaké značky se do této kategorie řadí? V tomto článku se zaměřuji výhradně na kosmetiku netestovanou na zvířatech. Prozradím vám celkem deset značek, které se tímto označením pyšní a dám vám tipy na to, jaké konkrétní produkty se u nich těší největší popularitě. Tak se pusťte do čtení a získejte tip na kosmetiku, která možná uniká vaší pozornosti.

1. Maria Nila

Maria Nila

První skvělou značkou na poli kosmetiky netestované na zvířatech je Maria Nila. Jedná se o značku přírodní vlasové kosmetiky, která se zrodila ve švédském Helsingborgu. Jejím cílem je přitom vyrábět produkty, které budou vysoce kvalitní a ve kterých se budou promítat pouze složky přírodního původu. Jednotlivé přípravky jsou proto šetrné k pokožce, kadeřím, ale i životnímu prostředí. Navíc jsou 100% veganské a neobsahují žádné škodlivé chemické složky.

V nabídce značky Maria Nila najdete skvělé šampony, kondiconéry i vyživující masky. Pořídit si můžete také vyživující oleje na vlasy nebo třeba spreje pro větší objem vašeho účesu. Pokud bych měla zmínit nějaký kultovní produkt, jednalo by se o vyživující masky s barevnými pigmenty z řady Colour Refresh. Ty slouží nejen k výživě vlasů, ale i k jejich šetrnému barvení. Vybírat přitom můžete hned z několika odstínů podle vašich preferencí. Jedná se o smývatelné masky, což znamená, že barevná změna vašich vlasů nebude permanentní.

Kde koupit produkty značky Maria Nila: Notino.cz | Alza.cz | SvetKadernictvi.cz | Dr.Max.cz

2. NYX Professional Makeup

NYX Professional Makeup

Z dalších značek, tentokrát na poli dekorativní kosmetiky, můžu zmínit NYX Professional Makeup. Ta byla založena v roce 1999 v Los Angeles filmovou maskérkou a podnikatelkou Toni Ko. Její produkty se řadí mezi velmi kvalitní a zároveň cenově dostupné, díky čemuž se značka těší popularitě prakticky po celém světě. Její produkty nejsou nikde testovány na zvířatech, a to ani v Číně.

V roce 2014 NYX koupila značka L’Oréal, která testovala na zvířatech. Nicméně od jejich spojení jsou již pro obě značky charakteristické zcela totožné hodnoty. NYX se tedy řadí mezi kosmetiku netestovanou na zvířatech, nicméně její produkty nejsou 100% veganské. Některé přípravky totiž obsahují složky živočišného původu. Mezi populární produkty kosmetiky NYX lze zařadit například jejich tekuté rtěnky či kvalitní make-upy, které dosahují velmi dobrého krytí.

Kde koupit produkty značky NYX Professional Makeup: Notino.cz | Douglas.cz | lékárna Pilulka.cz

3. Fenty Beauty

Fenty Beauty

Produkty od značky Fenty Beauty mám osobně moc ráda. A o to více, když vím, že tato kosmetika rovněž nebyla testována na zvířatech. Za jejím vznikem stojí zpěvačka Rihanna, kterou k založení vedla jedna věc. Měla totiž problém najít make-up, který by byl vhodný pro všechny typy pleťových tónů. Proto se rozhodla vytvořit svou vlastní řadu líčení, která promlouvá k ženám po celém světě.

Jednotlivé přípravky jsou navrženy tak, aby byly mimořádně lehké a přitom poskytovaly vysokou krycí schopnost a přirozený efekt. Kromě samotných make-upů se popularitě těší také jejich podkladové báze, multifunkční tyčinky či rozjasňovače.

Fenty Beauty na zvířatech netestuje ani hotové výrobky ani jednotlivé ingredience používané v kosmetice. K jejich testování na zvířatech nedochází ani v pevninské Číně. Nutno podotknout, že Fenty Beauty spadá pod křídla značky LVMH, která se však již mezi značky netestované na zvířatech neřadí. Také pro jistotu uvedu, že i když se řadí mezi cruelty-free kosmetiku, její produkty nejsou 100% veganské.

Kde koupit produkty značky Fenty Beauty: Sephora.cz

4. The Ordinary

The Ordinary

V žebříčku kosmetiky netestované na zvířatech nesmí chybět ani The Ordinary. Jedná se o profesionální značku, která využívá laboratorní technologie, díky nimž účinně řeší nejrůznější kožní problémy. Zároveň však jsou její řešení cenově opravdu dostupná a značka se proto těší popularitě po celém světě.

Na zvířatech přitom netestují jak hotové výrobky, tak ani přísady. Zároveň uvádí, že ani jejich dodavatelé na zvířatech netestují. To ostatně dokládají i získané certifikáty Leaping Bunny & Peta. I přes svůj cruelty-free status však produkty nemusí být 100% veganské, jelikož mohou obsahovat i některé složky živočišného původu. Mezi nejznámější produkty The Ordinary se řadí zejména jednotlivá séra, hydratační krémy nebo výživné pleťové masky.

Kde koupit produkty značky The Ordinary: Notino.cz | Sephora.cz | Douglas.cz

5. Paul Mitchell®

Paul Mitchell®

Vraťme se na chvíli zpět k vlasům. Mezi profesionální vlasovou kosmetiku netestovanou na zvířatech se řadí i produkty od značky Paul Mitchell. Tato značka byla založena již v roce 1980 dvěma přáteli, a to Johnem Paulem DeJoriem a Paulem Mitchellem. Všechny produkty jsou vyrobeny na přírodní bázi, díky čemuž jsou šetrné jak k vlasům, tak i vlasové pokožce. Značka se hojně zapojuje do kampaní za ochranu životního prostředí.

Zajímavostí také je, že se jednalo o vůbec první kosmetickou značku, která se postavila proti testování na zvířatech. Jednotlivé přípravky bývají hojně využívány i v profesionálních kadeřnických salonech. V nabídce jsou k dostání jak špičkové šampony a kondicionéry pro různé druhy vlasů, tak i vyživující masky, ochranné spreje, laky na vlasy a mnoho dalšího. Značka vám tedy pomůže s péčí o vlasy i následným stylingem.

Kde koupit produkty značky Paul Mitchell: Notino.cz | Krasa.cz | SvetKadernictvi.cz

6. Kvitok

Kvitok

Ať tu nemám jen zástupce světových zahraničních značek, zmíním i jednu, která vznikla nedaleko od nás – konkrétně na Slovensku. Kvitok je vůbec první slovenská ručně vyráběná kosmetika, která se vyznačuje špičkovou kvalitou ingrediencí a perfektními účinky. Jednotlivé produkty jsou inspirovány skutečnými vědeckými poznatky a také přírodou. Výsledkem je tedy funkční kosmetika, za jejímž zrodem stojí Ing. Martina Dudová, PhD.

Veškeré produkty od značky Kvitok se pyšní tím, že nejsou testovány na zvířatech. Ostatně označení cruelty-free najdete na každém obalu jejich produktů. Toto označení přitom značí, že na zvířatech nebyl testován jak výsledný produkt, tak ani vstupní ingredience. Pokud tedy hledáte skutečnou kvalitu a zároveň chcete podpořit slovenskou značku přírodní kosmetiky, Kvitok je tou pravou volbou.

Kde koupit produkty značky Kvitok: Econea.cz | Biooo.cz | Notino.cz | lékárna Pilulka.cz

7. Purity Vision

Purity Vision

Kosmetická značka Purity Vision byla založena v roce 2008. Cílem jejich zakladatelů přitom bylo nabídnout současnému trhu vysoce kvalitní a 100% přírodní produkty, a to navíc za přijatelné ceny. Značka se tak snaží podpořit, aby o své zdraví a krásu mohl pečovat opravdu každý. Kvalita je u tohoto brandu na prvním místě a promítá se do jednotlivých produktů.

Kromě toho se Purity Vision soustředí také na udržitelnost, kterou se snaží promítnout nejen do jednotlivých produktů, ale všech svých činností. Vzhledem k tomu dbá na šetrnou výrobu, používá přírodní materiály i recyklované obaly. Jednotlivé produkty také neobsahují ani špetku chemie. Její přípravky jsou pokud možno certifikovány v BIO kvalitě a samozřejmostí je tedy i cruelty-free přístup. V sortimentu Purity Vision najdete například nejrůznější vyživující séra, krémy, tonika, růžovou vodu a mnoho dalšího.

Kde koupit produkty značky Purity Vision: Econea.cz | Biooo.cz | Notino.cz | lékárna Dr.Max.cz

8. Santaverde

Santaverde

Mezi kosmetické produkty netestované na zvířatech nesmím zapomenout zařadit ani přípravky od Santaverde. Jedná se o německou značku, která ve svých produktech hojně využívá kultivovanou čistou Aloe Vera šťávu získávanou z plantáží v Andalusii. Jedná se navíc o certifikovanou přírodní kosmetiku, která se pyšní certifikátem Natrue. Kromě toho se může pochlubit také certifikátem Leaping Bunny, který je důkazem toho, že produkty ani jednotlivé složky nebyly testovány na zvířatech.

Předností jednotlivých produktů je dále také nulový obsah parabenů, minerálních olejů, PEG či jiných chemických ingrediencí. Také neobsahují žádné živočišné přísady, a to s výjimkou medu a včelího vosku. Mezi populární produkty Santaverde se řadí zejména čisticí pleťové gely, krémy či nejrůznější hloubkově vyživující elixíry.

Kde koupit produkty značky Santaverde: Biooo.cz

9. The Body Shop

The Body Shop

Cruelty free kosmetika se skrývá také pod značkou The Body Shop. Zakladatelkou značky se stala v roce 1976 Anita Roddick. Značka má své dodavatele ve více než 20 zemích po celém světě, nicméně zaměřuje se výhradně na nejvyšší kvalitu jednotlivých složek a tradiční výrobu. Na oplátku se snaží komunikovat místním komunitám v zemích, z nichž složky do své kosmetiky získává.

The Body Shop za práva zvířat bojuje již od roku 1989. Prostřednictvím své kampaně Forever Against Animal Testing se snaží redukovat množství značek, které ještě v současné době své produkty na zvířatech testují. K testování svých vlastních produktů značka používá výhradně počítačová data a laboratorně vytvořené tkáně. Mezi ikonické produkty značky se řadí zejména jejich úchvatně vonící tělová másla, která přináší notnou dávku hydratace pro vaši pokožku.

Kde koupit produkty značky The Body Shop: Thebodyshop.cz | Notino.cz | lékárna Pilulka.cz

10. florence by mills

florence by mills

Žebříček kosmetiky netestované na zvířatech zakončím značkou florence by mills. Jedná se o čistou kosmetickou značku, která byla založena Millie Bobby Brown pro generaci Z. Jednotlivé produkty vynikají svým veganským složením, snadnou použitelností a vhodností i pro osoby s mladší pletí. V kosmetice proto nenajdete přísady, které by byly nebezpečné pro uživatele nebo životní prostředí. Naopak se v ní nachází pouze ty složky, které jsou pro naši pleť pozitivní.

Jednotlivé produkty neobsahují sulfáty, ftaláty ani parabeny a nejsou testovány na zvířatech. Značka věří, že každý člověk by si měl krásu definovat podle sebe a že neexistuje žádný ideál krásy. V její nabídce najdete jak pečující denní a noční krémy, tak i nejrůznější séra a přípravky z řady dekorativní kosmetiky.

Kde koupit produkty značky florence by mills: Douglas.cz

Jak poznám kosmetiku netestovanou na zvířatech?

Rozpoznání kosmetiky netestované na zvířatech může být složité, ale existuje několik možností, jak ji poznat:

Hledání na obalech: Zkontrolujte obaly produktů a hledejte nápisy, které indikují, že kosmetika nebyla testována na zvířatech. Některé z těchto nápisů mohou být třeba:

  • Cruelty-Free” (bez krutosti)
  • Not tested on animals” (netestováno na zvířatech)
  • Leaping Bunny” logo: Toto logo je často používáno organizací, které sledují a certifikují produkty jako netestované na zvířatech.

Certifikace od organizací: Některé organizace certifikují kosmetiku jako netestovanou na zvířatech. Mezi nejznámější oficiální certifikace patří:

  • PETA: Společnost pro etickou péči o zvířata má program “Beauty Without Bunnies”, který certifikuje kosmetické produkty, které nebyly testovány na zvířatech.
  • Leaping Bunny: Tato organizace má také program certifikace, který označuje produkty, které nebyly testovány na zvířatech.

Pokud si nejste jisti nějakým produktem, zda je cruelty free či nikoliv můžete si stáhnout i aplikace do mobilního telefonu: např. “Cruelty-Free” nebo “Logical Harmony”. Najdete tam seznamy produktů a značek, které nejsou testovány na zvířatech.

Přidat komentář

10 − 1 =