GUA SHA & FACE ROLLER z přírodního obsidiánu

Jaké jsou nejlepší face rollery a gua sha kameny?

Objevte kouzlo tradiční čínské medicíny založené na masáži obličeje. Pro péči o pleť i relaxaci jsou nejlepší face rollery. Skvěle pečují o kůži, napomáhají k relaxaci, omlazení a ozdravení kůže. Navíc si s nimi můžete užívat ozdravný rituál pravidelně v pohodlí domova. V tomto článku vám představíme ty nejlepší face rollery, vysvětlíme vám rozdíl mezi face rollerem a gua sha kamenem a také vám poradíme, jak je vybírat a správně používat.

Porovnání TOP face rollerů a gua sha kamenů – TOP 5

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
1.GUA SHA & FACE ROLLER
z přírodního obsidiánu

TOP 1

⭐ 100 %
cca 900 Kč Zjistit cenu
2.Crystallove Face Roller z Jadeitu
TOP 2

⭐ 100 %
cca 975 Kč Zjistit cenu
3.Face roller a gua sha Curapil
TOP 3

⭐ 100 %
cca 800 Kč Zjistit cenu
4.ETANI Dárková sada Jade roller
TOP 4

⭐ 96 %
cca 800 Kč Zjistit cenu
5.Kvitok Masážní váleček na pleť jadeit
TOP 5

⭐ 96 %
cca 450 Kč Zjistit cenu

Nejlepší face rollery a gua sha kameny – recenze

Představíme vám devět nejprodávanějších face rollerů a gua sha kamenů. Jistě si z nich vyberete kvalitní face roller nebo kámen přesně podle vašich představ a potřeb.

1. GUA SHA & FACE ROLLER z přírodního obsidiánu

GUA SHA & FACE ROLLER z přírodního obsidiánu

Skutečně stylové balení i zpracování samotného face rolleru do černé barvy obsidiánu vás na první pohled okouzlí. Balení obsahuje face roller a kámen gua sha z černého obsidiánu. Tento face roller využijete při vmasírovávání kosmetických přípravků i pro zmírnění zánětu pleti. Uvolní napětí a stres. Navíc se obsidiánu připisují ochranné účinky před depresí.

Čím vás nadchne?

 • Upoutá vaši pozornost černým luxusním balením.
 • Obsahuje face roller i gua sha kámen.
 • Obsidián příjemně chladí.

2. Crystallove Face Roller z Jadeitu

Crystallove Jade roller na obličej

Společnost Crystallove proslula jako výrobce gua sha kamenů, ale specializuje se také na face rollery. Vyrábí je v mnoha barvách a provedeních tak, aby si vybral skutečně každý. Tento konkrétní roller je vyroben z přírodního jadeitu, který příjemně chladí, čímž pomáhá snižovat otoky. Podle nekonvenční medicíny pomáhá jadeit proti bakteriálním infekcím. Také napomáhá k udržování emocionální rovnováhy a k navození uvolnění.

Cena: cca 990 Kč, což je trochu víc s přihlédnutím k tomu, že balení obsahuje pouze roller

3. KORIKA Tools Face Roller & Gua Sha

KORIKA Tools Face Roller & Gua Sha

Face roller a gua sha kámen značky Korika seženete v hezkém dárkovém balení. Pro lifting a zpevnění pleti v obličeji se obě pomůcky náramně hodí.

Jaká jsou jeho pozitiva?

 • Skvěle zapracovává pleťovou kosmetiku.
 • Příjemně chladí a prokrvuje.
 • Pleť je po něm příjemně odpočatá a vypnutá.
 • Kvalitní a krásné zpracování.

Cena: kolem 900 Kč

4. Kvitok Masážní váleček na pleť jadeit

Kvitok Masážní váleček na obličej JADEIT

Masážní váleček je vyroben z čistě přírodního jadeitu, takže ho může používat opravdu každý, aniž by musel mít strach z alergie nebo jiné vedlejší reakce. Kámen příjemně chladí, je moc příjemný hlavně na obličej. Hodí se pro muže i pro ženy a pro všechny typy pleti. Balení obsahuje masážní váleček v nádherné zelené barvě jadeitu. Pokud chcete vyzkoušet, jak face roller funguje, tento je skvělá volba, hlavně kvůli ceně.

Cena: 450 Kč

5. Face roller a gua sha Curapil

Face roller a gua sha Curapil

Toto nádherně vypadající dárkové balení obsahuje face roller a gua sha kámen. Vyrábí se dokonce ve třech variantách. Můžete si vybrat druh kamene – obsidián, růženín nebo křišťál. (O vlastnostech nejpoužívanějších kamenů se dočtete na konci článku.)

Výhody:

 • Face roller i kámen v jednom balení.
 • Možnost výběru kamene.
 • Vhodný jako dárek.
 • Přinese vám veškeré výhody, které poskytují face rollery a gua sha kameny na pleť.

Cena se pohybuje od 800 do 1100 Kč.

6. ETANI Dárková sada Jade roller

ETANI Dárková sada Jade roller

Dárková sada ETANI vás dozajista ohromí. Obsahuje face roller a gua sha kámen z růženínu, navíc k nim dostanete také špachtli pro snadnější aplikaci pleťového krému. Růženín má v kombinaci s face rollerem skvělý účinek na vyčištění pleti a zmírnění stresu. Toužíte-li po obličeji bez vrásek, určitě tuto sadu vyzkoušejte.

Další výhody:

 • Skutečně propracovaný a luxusní design – váleček má rukojeť z křišťálu.
 • Uvolňuje stres, odstraňuje vrásky a je vhodný také na krk a dekolt.
 • Obsahuje navíc špachtli.
 • Vhodný jako dárek.

Cena: kolem 800 Kč za celou sadu, což není vůbec špatná cena

7. Vitage Masážní sada Face roller a Gua sha, růženín

Vitage Masážní sada Face roller a Gua sha, růženín

Face roller a gua sha kámen z růženínu od značky Vintage je na první pohled nádherný a něžný. Pomůže vám uvolnit napětí z obličejových svalů a hodí vás po náročném dni opět do pohody.

Výhody:

 • Moc krásné provedení s přírodním růženínem.
 • Příjemně zklidní před spaním.
 • Zredukuje a zjemní vrásky.
 • Sada obsahuje roller i kámen.

Cena: cca 1 000 Kč

8. Revolution Skincare Rose Quartz Roller

Revolution Skincare Rose Quartz Roller

Pokud sháníte samotný face roller, zkuste růženínový od Revolution Skincare.

Jaké jsou jeho přednosti?

 • Kámen zklidňuje pleť.
 • Zlepšuje vstřebávání pleťové kosmetiky.
 • Podporuje prokrvení pokožky.
 • Použít ho můžete kromě obličeje na krk a dekolt.

Pokud ale chcete vyzkoušet i gua sha kámen, poohlédněte se po celé sadě.

Cena: okolo 500 Kč

9. zKokosu Face Roller RŮŽENÍN

zKokosu Face Roller RŮŽENÍN

Na závěr vám představíme skvělý face roller vhodný pro ty, kteří uvažují o jeho vyzkoušení. Jedná se o samotný face roller z růženínu, který slibuje veškeré benefity jako každý váleček. Zmírní otoky, rozproudí krev a skvěle se hodí na kruhy pod očima.

Jeho hlavní výhodou je cena. Seženete ho v rozmezí od 370 do 500 Kč.

Co je to face roller a gua sha kámen a čím se od sebe liší

Tradiční čínská medicína hojně využívá speciálních bodů v obličeji. Mezi těmito body existuje spojení s konkrétními vnitřními orgány a lymfatickým systémem. Obličejová masáž dokáže uvolňovat toxiny, napětí a rozproudit lymfatický systém. Působení tlaku na správná místa na obličeji pozitivně působí na celé tělo, takže se budete cítit plní energie.

Face roller – váleček na obličej

Face roller je masážní pomůcka na obličej, která vypadá jako oboustranný váleček. Na jednom konci je váleček větší, na druhém menší. Velký se hodí na větší plochy jako jsou tváře, čelo a dekolt, kdežto menší využijete na oblasti kolem očí, pod nosem, rtů apod.

Tyto válečky se zpravidla vyrábí z různých minerálů a léčivých kamenů. Face rollery se dají použít také s další pečující kosmetikou na obličej, kterou pomocí válečku vmasírujte hlouběji do pokožky, a tím docílíte lepšího účinku.

Gua sha kámen pro masáž obličeje

Gua sha kameny (čte se gva-ša, někdy kva-ša) slouží k hloubkovější a intenzivnější masáži pleti. Jedná se o stejný kámen jako v případě face rollerů, je plochý, oblý a má tvar připomínající srdce. U něj už je potřeba trochu zručnosti pro správné držení, takže je vhodné si dopřát při masáži gua sha kamenem dostatek času a nespěchat. Stejně jako face roller má za úkol rozproudit krev a energii v těle a odstranit toxiny z pleti.

Masáž pomocí gua sha kamene je skutečně intenzivní a platí pro ni určitá omezení, aby nedošlo k poranění pokožky. Více se o tom dočtete dále.

Zásadní rozdíly mezi face rollerem a gua sha kamenem

Face roller a gua sha kameny se používají ke stejnému účelu – k péči o pleť, k odstranění vrásek a kruhů pod očima, harmonizaci pleti, relaxaci a prokrvení. V něčem se od sebe ale přesto liší. Už na první pohled odhalíte, že obě pomůcky vypadají naprosto odlišně. Proto se liší i ve způsobu užití.

Face roller Gua sha kámen
K masáži používá váleček, který jezdí po obličeji. Masáž se provádí hranou kamene, kterou vtlačujete mezi záhyby obličeje.
Váleček slouží pro jemnou masáž, hodí se proto jen na obličej. Kámen můžete použít na obličej i na jiné části těla, rozproudí lymfu a odstraní toxiny.
Masáž válečkem je rychlá a nenáročná. Pro masáž kamenem je potřeba více času a cvik.
Hodí se pro relaxaci a jemnou masáž. Hodí se pro intenzivní hloubkovou masáž.
Smí se používat několikrát denně. Smí se používat max. 3 x týdně
Všechny typy pleti jsou povoleny. Nesmí se používat při akné, na citlivou nebo jinak problematickou kůži.
Kůže může být před masáží vlhká nebo suchá. Při použití pleťové kosmetiky váleček usnadní vstřebání. Lze používat pouze s krémem nebo olejem jako podkladem, jinak hrozí poranění kůže.
Snadné použití, intuitivně jezdíte po kůži. Nutno nacvičit úchop, aby vám nepadal a dokázali jste zároveň přitlačit.

Kdy a proč používat face foller a gua sha kameny

Face rollery a gua sha kameny jsou vhodné, když chcete zdokonalit pleť, odstranit ranní otoky nebo vrásky. Pro odstranění ranních otoků pomáhá velmi efektivně face roller, kdežto vrásky v krátkém čase odstraní intenzivní masáž gua sha kamenem.

Při obou formách masáže dochází k rozproudění krve, což pomáhá k rychlejšímu hojení, prevenci černých teček a akné. Pozor si dejte jen pokud máte akné nebo ekzémy v obličeji – v tomto případě volte vždy jen face roller. Nikdy gua sha kámen.

Face roller využijete také v případě, že budete chtít zvýšit účinky pleťové kosmetiky. Pro vmasírování nočního krému je více než vhodný. A pokud toužíte po ochlazení pleti a okamžitém splasknutí otoků, není nic snazšího, než dát na chvíli face roller do lednice nebo do mrazáku.

Jak používat face roller a gua sha kameny

Jak už nyní víte, obě pomůcky slouží k podobnému účelu, ale používají se různě. Ať už si vyberete jednu nebo druhou, tady je několik tipů, jak je používat.

Masáž face rollerem

Níže si přečtěte několik tipů, jak na masáž face rollerem.

 • Masáž provádějte na očištěnou pokožku. Umyjte si večer obličej a odličte se.
 • Pokud chcete provádět masáž na sucho, můžete začít. V opačném případě naneste pleťovou pečující kosmetiku.
 • Masáž se provádí odspoda nahoru, to znamená, že vždy začínejte od brady.
 • Netlačte, masáž by měla být jemná a příjemná.
 • Jezděte válečkem od brady přes tváře až k uším.
 • Čelo masírujte také odspoda, respektive od kořene nosu vzhůru.
 • Pro okolí očí použijte menší váleček, abyste se dostali i do hůře dostupných míst.
 • Nezapomeňte na krk a dekolt, opět směrem nahoru.
 • Po skončení masáže otřete vlhkým hadříkem válečky face rolleru.

Masáž gua sha kamenem

Gua sha kamenem můžete masírovat všechny části těla. Protože tato masáž proboucí lymfatický systém, je třeba se naučit, jak silně a kterým směrem táhnout. Přitlačit můžete pouze tam, kdy masáž využívá samotného liftingového efektu. Na lymfatické uzliny nikdy silně netlačte.

Při masáži obličeje gua sha kamenem můžete využít těchto tipů:

 • Stejně jako při práci s face rollerem směřujte veškeré tahy odspoda nahoru.
 • Kámen držte pod úlem spíš naležato, nikdy ne kolmo.
 • Rovnou stranou kamene táhněte od středu obličeje k uchu.
 • Zvolna se posouvejte výš. Skončit byste měli pod okem.
 • Tváře masírujeme velmi jemně, opět od středu obličeje.
 • Jemný tlak rozjasní kůži, prokrví a odstraní otok. Intenzivní tlak snižuje napětí ve ztuhlých svalech. (To se hodí, jste-li často ve stresu.)

Jaký zvolit kámen

Všechny kameny, které se používají pro výrobu face rollerů, mají chladivé účinky, které můžete znásobit vložením rolleru do lednice nebo do mrazáku. Oceníte je hlavně při podráždění kůže nebo bolestech hlavy. Podle nekonvenční medicíny má každý vzácný kámen specifický účinek.

Obsidián

Obsidián si určitě nespletete. Je černý, ale rozhodně nemá negativní význam. Naopak symbolizuje sebevědomí a klid. Napomáhá odstraňovat škodlivé látky z těla.

Růženín

Poznáte ho podle něžně růžové barvy. Proto také platí za symbol lásky. Působí uklidňujícími silami, navrací zdraví a krásu a nabije vás energií. Věří se, že má také sílu navodit emocionální rovnováhu.

Jadeit

Nádherný zelený kámen, kterému je přisuzována ochrana proti nemocem. Pomáhá při migréně a bolestech. Příznivě působí skrz celým tělem.

Křišťál

Křišťál je nádherný průzračný kámen, který zosobňuje světlo a čistotu. Přisuzuje se mu schopnost pohlcovat negativní energii a předávat vašemu tělu energii pozitivní.

Jak na údržbu face rolleru

Údržba face rolleru a gua sha kamenů není nijak složitá. Po použití stačí otřít vlhkým hadříkem. Nikdy nepoužívejte chemická čistidla, abyste kámen nepoškodili. Manipulujte s ním opatrně a zabraňte pádu, aby nedošlo k prasknutí kamene. Pro nabití léčivých účinků kamenů se doporučuje vystavit je jednou za čas na parapet tak, aby na ně přes noc svítil měsíc.

Přidat komentář

18 + four =