FRAÎCHEUR PARIS

Ledové koule na masáž obličeje. Jak je používat a už jste slyšeli o Ice Globes?

Správná péče o pleť je tématem, které řeší ženy po celém světě. V poslední době se přitom dostává do popředí používání speciálních ledových koulí. Masáž těmito chladnými předměty se má zasloužit o celkové vypnutí pleti, detoxikaci pokožky a příjemné osvěžení. Ledové koule na obličej se zároveň používají na léčbu akné, redukci kruhů pod očima nebo třeba zklidnění po spálení ze sluníčka.

V tomto článku se na toto masážní vybavení podíváme podrobněji. Dozvíte se, jaké všechny účinky může jejich pravidelné používání přinášet a jak je správně používat. Zjistíte, jakým směrem je třeba těmito ledovými koulemi pohybovat a kdy k masáži ideálně přistupovat.

Porovnání nejlepších Ice globes / ledových koulí na obličej

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
1.Dermalogica Ice Globes
TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 1600 Kč Zjistit cenu
2.Zoë Ayla Ice Globes
TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 630 Kč Zjistit cenu
3.FRAÎCHEUR PARIS Ice Globes
TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 1800 Kč Zjistit cenu
4.Crystallove Cryolift
Ice Globes Crystal

TOP 4

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 1050 Kč Zjistit cenu
5.DAMIBIO Ice Globes
TOP 5

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
cca 1300 Kč Zjistit cenu

Co jsou ledové koule na obličej

Jak již název napovídá, ledové koule na obličej těží ze své nízké teploty. Právě díky ní dochází ke zlepšení krevního oběhu a pleť se snadněji zbaví ranních otoků. Kromě toho tato ledová procedura pomáhá zmírňovat případné záněty a akné a snížit viditelnost pórů. Přispět může také k celkové redukci vrásek.

Ledové koule na obličej mají zpravidla podobu pomyslných hůlek. Uvnitř každé koule se přitom nachází gelová konzistence. S tímto nástrojem se snadno manipuluje a v porovnání s použitím klasického ledu neriskujete, že se budete muset vypořádat s omrzlinami.

FRAÎCHEUR PARIS

Účinky ledových koulí na obličej

Pravidelná masáž obličeje ledovými koulemi přináší viditelné výsledky. Obecně se zlepšuje celkové zdraví pokožky, jelikož dochází k lepšímu okysličení a detoxikaci pleti. Dále Ice Globes pomáhají vypnout pleť, příjemně ji ochladit a osvěžit. V neposlední řadě také zmenšují velikost pórů, otoků a zarudnutí pleti.

Ledové koule na obličej mohou používat majitelé jakékoliv pleti. Obzvláště se přitom hodí pro majitele citlivé a aknózní pleti.

Jak používat ledové koule na obličej

Ledové koule fungují principu působení chladu na obličej. Vzhledem k tomu je vhodné je před použitím na chvíli umístit do lednice nebo třeba do misky naplněné ledem.

Masáž ledovými koulemi provádějte na vyčištěném obličeji. Pro ještě lepší účinek můžete pod aplikaci použít vaše oblíbené pleťové sérum, krém na obličej nebo třeba pleťový olej. Díky této masáži totiž dojde k lepší absorpci jednotlivých produktů.

Obličej masírujte jemnými pohyby po celé jeho délce. Zapojit můžete také oblast krku, dekoltu, ramen nebo prakticky jakékoliv další části vašeho těla. Každý pohyb je vhodné opakovat alespoň třikrát až pětkrát, přičemž se doporučuje regulovat rychlost i tlak, který koule na pleť vyvíjí.

Pokud chcete nějakou lokalitu zklidnit nebo obzvláště osvěžit, můžete na ní ledové koule chvíli přidržet. Pokud budete masáž provádět v okolí očí, můžete přispět k eliminaci otoků a rozzáření pleti.

Při masáži se vždy ujistěte, že je vám teplota koulí příjemná. Pokud by tomu tak nebylo a vy se cítili nepříjemně, Ice Globes bezprostředně z obličeje odstraňte. Vyčkejte, až se trochu ohřejí a následně můžete v masáži pokračovat.

Jakým směrem masáž provádět

Při masírování čela je vhodné postupovat od obočí proti směru i po směru hodinových ručiček. Při masáži proti směru budete pracovat na detoxikaci pleti, v opačném případě pak přispějete k liftingovému efektu.

Oblast pod očima lze masírovat od nosu směrem k vašim uším. V případě tváře lze používat jemné krouživé pohyby nebo jemné tahy od nosu směrem k uchu. Opět můžete masírovat buď proti směru hodinových ručiček pro detoxikaci pleti, nebo po směru hodinových ručiček pro příjemný liftingový efekt.

Ledové koule lze dále použít také na kontury obličeje a jejich lifting. Masáž provádějte od brady směrem nahoru po tváři, poté přejděte na oblast od koutku úst k uchu.

Kdy masáž ledovými koulemi provádět

K masáži ledovými koulemi můžete přistoupit prakticky kdykoliv v průběhu dne. Obecně se však jako ideální doba jeví ráno po probuzení, kdy si naše pleť žádá vzpruhu a mnohdy se chceme zbavit nevzhledných otoků.

Ideální je masáž provádět před nanesením líčení, abyste pleť na jeho aplikaci připravili. Dále můžete masáž provádět v případě, že si na pleť aplikujete plátýnkovou masku. Díky masáži se všechny potřebné látky snadněji absorbují do vaší pleti a budou moct odvést potřebnou práci.

Pokud se vám na pleti náhodou objeví pupínek, můžete na něj vychlazenou kouli přiložit a díky tomu snížit jeho zarudnutí, velikost a citlivost. Stejně tak lze příjemně osvěžit místa, která si nedopatřením spálíte při dlouhém pobytu na slunci.

Kde ledové koule na obličej koupit

Ledové koule na obličej pomalu ale jistě získávají na popularitě. Často se s nimi můžete setkat v nejrůznějších kosmetických salonech, kde se používají jako součást procedury. K dostání jsou však také na internetu v rozmanitých internetových obchodech. Při nákupu se můžete zaměřit na e-shopy, které se specializují právě na masážní pomůcky, případně na kosmetické produkty.

Kolik stojí ledové koule na masáž obličeje

Ledové koule na masáž obličeje dobrých značek nejsou úplně levným vybavením. Seženete je od pár stovek korun. Často se ale  prodávají v zajímavých dárkových setech, díky čemuž se jedná o skvělou příležitost, jak obdarovat své blízké originálním kosmetickým vybavením.

Proč k masáži obličeje nepoužívat klasický led

Možná vás nyní napadá, proč vlastně investovat do ledových koulí a nepoužívat k masáži obličeje úplně obyčejný led z vašeho mrazáku. Důvod je poměrně prostý. Pokud na obličej přiložíte kostku ledu přímo z mrazáku, riskujete výskyt lokálních omrzlin a zarudnutí pleti. Přece jen se tak pokožka dostává do přímého kontaktu s ledem o velmi nízké teplotě.

Zároveň je třeba počítat s tím, že se vám s takovou kostkou ledu bude velmi špatně manipulovat. Brzy vás začnou studit prsty, led se začne roztékat a celkově vás to pravděpodobně dříve nebo později přestane bavit.

Částečným řešením může být alespoň zabalení několika kostek ledu do nějaké látky. Vzhledem k tomu, že při této proceduře dochází k přímému kontaktu s pokožkou, je třeba látku udržovat v čistotě a ideálně ji po každém použití vyprat. V látce se totiž mohou držet bakterie a nejrůznější choroboplodné zárodky, které rovněž mohou na vaší pokožce nadělat paseku.

Ledové koule na masáž obličeje jsou navrženy tak, aby všechny tyto problémy odstranily. Mají speciální držadla, díky kterým s nimi můžete snadno kroužit a přikládat je na pleť dle aktuální potřeby. Zároveň je velmi snadno zbavíte případných nečistot. Díky gelové náplni se jednoduše schladí a nebudou se rozpouštět jako klasický led.

Přidat komentář

eighteen − fifteen =