Nejlepší barva na obočí

Nejlepší barva na obočí a řasy –⁠ jak ji správně aplikovat?

Nejlepší barva na obočíNechcete ztrácet čas každodenním malováním obočí a řas? V tom případě pro vás můe být nápomocné barvení obočí a řas, které vydrží několik týdnů. V tomto článku se přitom podrobněji podíváme na to, jaká je nejlepší barva na obočí a řasy a podle čeho ji vybírat.

Zároveň se dozvíte návod, jak při barvení obočí a řas postupovat, abyste dosáhli toho nejlepšího možného výsledku. Při tomto procesu je totiž třeba dbát na opatrnost a precizní nanášení přípravků a vyhnout se přímému kontaktu s očima.

Porovnání nejlepších barev na obočí a řasy – TOP 5

ProduktNaše hodnoceníOrientační cena
RefectoCil Eyelash And Eyebrow Tint
TOP 1

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 115 Kč Zjistit cenu
BeautyLash Sensitive
TOP 2

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 225 Kč Zjistit cenu
C:EHKO Eye Shades
TOP 3

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
cca 190 Kč Zjistit cenu
Revolution PRO Eyebrow Cushion
TOP 4

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
cca 175 Kč Zjistit cenu
Dusy Color barva na obočí / řasy
TOP 5

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]
cca 115 Kč Zjistit cenu

TOP 7: Test a recenze barev na obočí a řasy

Permanentních barev na obočí a řasy existuje na trhu celá řada. Pokud mezi nabídkou tápete a nejste si jisti, jaký konkrétní produkt vybrat, máme pro vás pár tipů. Díky nim se můžete jednoduše inspirovat, jaké barvy na obočí stojí za to a proč.

1. RefectoCil Eyelash And Eyebrow Tint

První místo žebříčku obsadila barva RefectoCil Eyelash And Eyebrow Tint, která se právem řadí mezi nejprodávanější barvy na řasy a obočí. Aplikace tohoto přípravku je velmi jednoduchá a dosáhnete intenzivní a dlouhotrvající barvy. Produkt se prodává v 15ml balení, které vydrží na 30 použití. Vzhledem k nízké pořizovací ceně se přitom jedná o skvělou volbu.

Barva na svém místě vydrží v perfektním stavu až po dobu 6 týdnů. Navíc je její složení navrženo tak, aby nezpůsobovalo alergické reakce. Obočí i řasy vypadají velmi přirozeně.

2. BeautyLash Sensitive barva na řasy a obočí

BeautyLash Sensitive barva na řasy a obočí

O něco dražší, ale za to opravdu skvělý, je přípravek BeautyLash Sensitive. Obsahuje rostlinná barviva, která jsou mimořádně voděodolná. Barva tak na svém místě vydrží až po dobu 6 týdnů od aplikace. Balení vám vystačí celkem na 8 aplikací. Vybírat můžete ze čtyř různých barev, a to černé, tmavě hnědé, středně hnědé a světle hnědé.

Výsledek při správné aplikaci působí velmi přirozeně. Potěší také jednoduchá aplikace, přičemž součástí balení je vše potřebné pro pohodlné nanesení barvy.

3. C:EHKO Eye Shades barva na řasy a obočí

Kvalitní barva na řasy a obočí je také C:EHKO Eye Shades. Její předností je, že je sytá a vymývá se velmi pomalu. Často po ní sahají také profesionální kosmetičky. Jen je třeba pamatovat na to, abyste barvu používali s peroxidem C.Ehko 6 % nebo 3 %, který ale není součástí balení. Musíte si jej tedy dokoupit samostatně.

4. Revolution PRO Eyebrow Cushion

Pokud se přece jen raději nechcete pouštět do domácího barvení obočí a přesto chcete dosáhnout požadovaného odstínu, sáhněte po Revolution PRO Eyebrow Cushion. Jedná se o barvu na obočí v houbičce, která je perfektní pro jednoduché definování tvaru a odstínu. Abyste přípravek precizně nanesli na své místo, použijte speciální štětec na obočí. Produkt vytváří přirozenou barvu obočí a nerozmazává se. Barva vydrží na svém místě bezpečně po celý den.

5. Dusy Color barva na obočí a řasy

V našem žebříčku nesmí chybět ani kvalitní barva na obočí a řasy Dusy Color. Jedná se přitom o dlouhotrvající barvu, která se jednoduše a příjemně nanáší. Výhodou je oproti ostatním přípravkům poměrně velké balení o objemu 20 ml. Peroxid v tomto případě není součástí balení a je nutné jej dokoupit zvlášť. Složení je navrženo tak, aby nezpůsobovalo žádné alergické reakce.

6. Thuya barva na řasy Argan & Keratin

Thuya barva na řasy Argan & Keratin

Šestou příčku našeho seznamu obsadila barva na řasy Thuya Argan & Keratin. Díky obsahu keratinu a arganového oleje barva pomáhá zlepšovat pružnost řas a obnovovat jejich přirozený lesk. Kromě požadovaného pigmentu tak dosáhnete i určité výživy. Balení ma 15 ml, což vám vystačí hned na několik aplikací.

7. L’Oréal Paris Paradise Extatic barva na obočí se štětečkem

Posledním produktem v našem žebříčku není permanentní barva na obočí. L’Oréal Paris Paradise Extatic totiž poslouží pro každodenní použití. V podstatě se jedná o krémový gel, pomocí kterého vytvarujete obočí. Díky výrazné pigmentaci bez problémů vydrží po celý den. Zkosený štěteček přitom pomůže dosáhnout precizní aplikace.

Proč používat barvu na obočí a řasy?

Barvy na obočí a řasy jsou praktickým kosmetickým přípravkem, díky kterému vaše líčení vydrží mnohem delší dobu, než když použijete klasickou řasenku a stíny na obočí. Permanentní barva na obočí a řasy pomůže těmto oblastem dodat barvu a tvar i na několik týdnů.

Jak vybrat barvu na řasy a obočí podle odstínu

Při výběru barvy na obočí je nutná opatrnost. Ne vždy je totiž černá barva tou pravou pro váš obličej. Obzvláště komicky může vypadat v kombinaci s platinově blond vlasy. Při výběru odstínu je vhodné řídit se především barvou vašich vlasů, aby celkový výsledek působil harmonickým dojmem.

Černovlásky si mohou bez obav dovolit černou barvu na obočí. Majitelky hnědých vlasů by poté měly vybírat takovou barvu na obočí, která se bude nejvíce blížit odstínu samotných vlasů. Pro zrzky symbolizuje sázku na jistotu hnědá barva na obočí. U světlejších zrzavých vlasů můžete vybírat barvu na obočí s nádechem měděné. Blondýnky poté neudělají chybu, pokud sáhnou po odstínu jen o několik odstínů tmavším, než jaká je barva jejich kštice.

Jak si upravit obočí před barvením

Předtím, než se pustíte do samotného barvení obočí, je třeba upravit jeho tvar. S tím vám nejlépe pomůže obyčejná pinzeta. Jednotlivé chloupky vždy vytrhávejte po směru jejich růstu. Nebude to pro vás tak bolestivé.

K určení správného tvaru vám pomohou dvě obyčejné tužky, které položíte křížem u křídla vašeho nosu. Jedna tužka bude vést vzhůru vedle nosu, druhá pak k vnějšímu koutku oka. Tam, kde se tužky dotknou obočí, je správný okraj. Základní tvar obočí zpravidla není třeba nijak zásadně měnit. Pouze vytrhejte chloupky, které jsou nadbytečné.

Při úpravě obočí se rozhodně vyhněte používání klasické žiletky. Neopatrnou manipulací byste si mohli oholit větší množství chloupků, než jste původně zamýšleli. A rovněž by efekt nebyl tak dlouhodobý jako v případě jejich vytrhnutí.

Jak na domácí barvení obočí

Obočí je nejprve třeba důkladně odmastit a zbavit případných nečistot. S tím vám pomůže třeba pleťová voda nebo k tomu určený odstraňovač mastnoty. Před nanášením barvy se ujistěte, že je obočí suché.

Na pokožku kolem obočí naneste ochranný krém nebo vazelínu. Tímto způsobem předejdete nežádoucímu zbarvení pokožky.

Barvu na obočí si připravte (namíchejte) podle pokynů výrobce. Jakmile získáte požadovanou konzistenci, barvu naneste pomocí tyčinky nebo štětce na obočí. Postupujte ve směru růstu chloupků a nebojte se aplikovat silnější vrstvu.

Barvu nechte působit 5 až 10 minut (případně se řiďte pokyny výrobce). Následně ji pomocí vlhkého vatového tamponku setřete.

Barvy na domácí barvení obočí zpravidla na svém místě vydrží 2 až 3 týdny. Poté je možné je znovu aplikovat.

Jak na domácí barvení řas

Při barvení řas je třeba postupovat o něco opatrněji. Hrozí zde totiž riziko, že se barva nedopatřením dostane do oka, kde způsobí neplechu.

Řasy nejprve důkladně odličte. Následně na oční okolí naneste vazelínu nebo hutný krém, který poslouží jako ochrana před obarvením pokožky. Na vrstvu krému přilepte vatové tamponky. Poté se již můžete pustit do samotného barvení.

Barvu na řasy nanášejte ideálně pomocí vatové tyčinky nebo plastového aplikátoru. Použít lze také kartáček od nepoužívané řasenky. Při aplikaci si dávejte velký pozor na to, aby se barva nedostala do očí.

Barvu nechte působit po dobu, kterou doporučuje výrobce. Následně ji z řas setřete pomocí vlhkého vatového tamponu.

Dokáže barva na řasy zcela nahradit používání řasenky?

Je třeba pamatovat na to, že barvení řas nedokáže zcela nahradit používání řasenky. Barva totiž primárně slouží ke ztmavení řas, nikoliv k jejich prodloužení a dodání objemu. Na druhou stranu se jedná o jednoduchý a dlouhodobý způsob, jak své příliš světlé řasy zviditelnit.

Časté barvení může obočí a řasy oslabovat

Stejně jako vlasy, i obočí a řasy mohou být častým barvením oslabovány. Proto je na místě zvážit použití nejrůznějších výživných sér a olejů, které řasám a obočí poskytnou odpovídající péči. Pokud si ale plánujete obočí a řasy barvit pouze příležitostně (třeba na léto), zpravidla není třeba nic řešit.

Přidat komentář

ten − nine =